Beharangozó 2021. július 14., szerda

DVTK - FC Košice 2-0 (2-0)

Szerdán este a DVTK Stadionban közel 700 szurkoló előtt győzte le a DVTK labdarúgó csapata a szomszédvár FC Košice gárdáját. A felkészülési mérkőzésen a piros-fehérek góljait két saját nevelésű labdarúgó, Eperjesi Gábor és Hornyák Marcell szerezték.

Diósgyőri VTK - FC Košice 2-0 (2-0)

Miskolc, DVTK Stadion, 700 néző Játékvezető: Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
DVTK 1. félidő: Borsos - Eperjesi, Karan, Hegedűs J., Bokros - Oláh B., Németh M. - Suljić, Molnár G., Jurek - Hornyák.
DVTK 2. félidő: Borsos (Bánhegyi B., 69.) - Polgár, Szatmári, Szűcs K., Bárdos - Oláh B., Zsemlye - Makrai, Zsolnai, Kispál - Könyves Vezetőedző: Kondás Elemér.
FC Košice: Šemrinec - M. Novák (F. Kis, 46.), Jonec (González, 81.), Kavka, Jakúbek (Kim, 46.), Gallovič, Pačinda (Nhlakanipho, 68.), Pavúk (Karaš, 46.), Cortés, Gáll (liener, 59.), Mölvadgaard (D. Guba, 75.). Vezetőedző: Jozef Vukušič

Gólszerző: Eperjesi (1-0) a 7., Hornyák (2-0) a 43. percben.

7. perc: Molnár Gábor ugratta ki Eperjesi Gábort, aki 7 méterről laposan a kapus lába alatt előtte a labdát. 1-0

43. perc: Molnár Gábor szerzett labdát a félpályánál, kicsit futott vele, Asmir Suljichoz passzolt, akinek a beadásából Hornyák Marcell volt eredményes két méterről. 2-0

Kondás Elemér: - A mai mérkőzés a célját tökéletesen elérte. A meccsterhelés mellett az volt a cél, hogy szerettem volna viszontlátni azokat az elemeket, amiket folyamatosan, lépésről-lépésre gyakorolgatunk. Az, hogy tudtunk két gólt lőni és mind a két félidőben alakítgattunk ki helyezeteket, ez dícséretes. Azt is látjuk, hogy akadtak hibák a játékban, ez abból is adódik, hogy nem kellően frissek még a lábak és nem mindig oda megy a labda, ahová kellene. Vannak olyan mozgások, amelyek megfelelőek, és ha frissebbek és pontosabbak leszünk, akkor oda fogjuk tudni rúgni, ahová kell. Meleg is van, fáradtak is a játékosok, de ennek van itt az ideje, inkább most legyenek fáradtak, mint két és fél hét múlva.