Beharangozó 2021. december 3., péntek

Budafokon játszik a DVTK vasárnap

A DVTK az előző idényben kétszer játszott Budafokon az élvonalban, egyszer győzött és egyszer vereséget szenvedett. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A DVTK és a BMTE tekintélyes múltja ellenére sokáig nem találkozott bajnoki mérkőzésen, mert a Promontor utcaiak első NB I.-es évében, a 1945/1946 évi bajnokság első szakaszában a Diósgyőr a Keleti-csoportban, a BMTE a Nyugati-csoportban szerepelt. A második felvonásban pedig a DVTK a "Második tízben" játszott, míg a piros-feketék nem szereztek jogot a folytatásra.

Először az NB II.-ben csapott össze a két csapat, és 1965. augusztus 21-én 3-0-ra győzött a Budafoki MTE-Kinizsi. Preiner Kálmán vezetőedző a Tamás Gy. - Homródi, Szigeti, Kiss - Gál, Nyiri - Vári, Szucsányi, Oláh, Deák, Sikora csapatot küldte pályára. A bajnokság bégén a DVTK az NB I/B 2. helyén végzett, és feljutott az élvonalba.

Legközelebb 1973. november 11-én találkozott a két csapat Budafokon, és 1-1 lett a végeredmény. Ekkor ismét Preiner Kálmán ült a kispadon, és a Veréb - Kovács, Hajas, Hajdú, Gál, Véradi, Egri (Oláh, 70.), Salamon, Horváth, Tatár, Görgei összeállítás mellett tette le a voksát. A DVTK egy hatalmas szabadrgásgóllal szerzett vezetést Váradi résvén már a 3. percben, amit a hazaiak még az első félidőben kiegyenlítettek. 1-1 maradt a végeredmény, de az idény végén a DVTK megnyerte az NB I/B-t, és visszajutott az NB I.-be, míg a hazaiak kiestek az NB II.-be.

A másodosztályban legutóbb 1986. augusztus 27-én járt a DVTK Budafokon. Gál Béla vezetőedző így állította össze csapatát: Nagy - Szlovák, Szűcs, Leskó, Szemere - Mida, Munkácsi, Oláh - Balogh, Kölln, Barna. A hazaiak mindkét félidőben egy-egy gólt szereztek, és győztek, azonban ezek a pontok is kevésnek bizonyultak a bennmaradáshoz.

Az OTP Bank Liga előző évi kiírásában mindkét csapat az élvonalban szerepelt, és kétszer találkozott a két csapat Budafokon. A 7. fordulóban az első félidőben a hazaiak szereztek vezetést a nyáron hazatérő Oláh Bálint góljával, majd a második játékrészben előnyüket egy gyors ellentámadást követően megduplázták, miután az azóta szintén diósgyőri Póser Dániel több esetben is ziccert védett. Ivanovski beadása után Stefan Dražić tartotta életben a reményeket, a végén már Szűcs Kornél is előrehúzódott a támadósorba, azonban nem sikerült egyenlíteni.

Budafoki MTE - Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

BMTE: Póser - Margitics, Vaszicsku, M. Nikolić, Medgyes - Micsinai, Oláh B. - Ihrig-Farkas, Kulcsár K. (Lőrinczy, 74.), Szabó M. (Fekete M., 80.) - Kovács D. (Mervó, 88.) Vezetőedző: Csizmadia Csaba.
DVTK: Danilović - Polgár, Szűcs K., Hegedűs J., Memolla - Márkvárt, Iszlai (Max, 86.) - Hasani (Korbély, 73.), Grozav, Dražić - Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Oláh B. (1-0) a 17., Ihrig-Farkas (2-0) a 62., Dražić (2-1) a 71. percben.

A 29. fordulóban az első félidőben Asmir Suljić fejesével előnybe került a DVTK. A második félidőben szintén fejessel egyenlítettek a hazaiak, Asmir Suljić azonban nem sokkal később megszerezte - mint később kiderült - a győztes gólt.

Budafoki MTE - Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)

BMTE: Bese B. - Iharoš (Huszti A., 66.), M. Nikolić, Jagodics M., Medgyes (Zeke, 25.) - Filkor (Kulcsár K., 46.), Oláh B. -  Skribek (Ihrig-Farkas, 66.), Csonka, Takács R. (Szabó M., 61.) - Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba.
DVTK: Malenica - Polgár, Szűcs K., Soldo, Pikk - Max, Grozav - Grgić (Shestakov, 87.), Suljić (Márkvárt, 68.), Roshi (Karan, 87.) - Vaněček (Ivanovski, 79.). Vezetőedző: Zoran Zekić.

Gólszerző: Suljić (0-1) a 18., Kovács D. (1-1) az 52., Suljić (1-2) az 57. percben.

BMTE - DVTK mérkőzések az élvonalban

1. 2020/2021 (1. kör)
    2020.10.17. BMTE - DVTK 2-1 G.: Dražić
  2. 2020/2021 (3. kör)
    2021.04.16. BMTE - DVTK 1-2 G.: Suljić (2)

Összesített idegenbeli mérkeg: 2 mérkőzés, 1 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség, 3 lőtt, 3 kapott gól

BMTE - DVTK mérkőzések a másodosztályban (NB II., NB I/B., NBB)

1. 1965
    1965.08.21. BMTE-Kinizsi - DVTK 3:0
  2. 1973/1974
    1973.11.11. BMTE-Kinizsi - DVTK 1-1
  3. 1986/1987
    1986.08.27. BMTE - DVTK 2-0

Összesített idegenbeli mérkeg: 3 mérkőzés, 0 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség 1 lőtt, 6 kapott gól

Folyamatosan az NB II.-ben: NB I.-ből kiesők

1912-ben Világosság Football Csapat néven alapították a Budafoki MTE-t, egy évvel később vette fel az akkor még önálló település nevét. Az 1945/1946-os idényben szerepelt először az élvonalban, és az 1. fordulóban a 14 csapatos Nyugati-csoport mezőnyében a 13. helyen végeztek, így kiestek. Később többnyire a másodosztályban szerepeltek, de 2013-ban egészen BLASZ I.-be estek vissza. Onnan kapaszkodtak fel, és amikor 2020 tavaszán az MLSZ berekesztette az NB II.-t, akkor a második helyen állva 74 év után ismét jogot szereztek az élvonalbeli szereplésre..