Beharangozó 2022. április 8., péntek

Vasárnap a Tiszakécske ellen játszik a DVTK

Legutóbb 1998-ban járt Diósgyőrben tiszakécskei csapat, és 4-0-s vereséggel távozott. A Merkantil Bank Liga idei kiírásában is a DVTK nyert ősszel. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A tiszakécskei csapat a másodosztályban négyszer járt Diósgyőrben, három döntetlen után negyedik kísérletre nyertek.

A legutolsó diósgyőri mérkőzésen, egyúttal az egyetlen élvonalbeli találkozón viszont fölényes győzelmet aratott - akkoriban használatos nevén - a DFC.  Tornyi Barnabás szakmai igazgató csapata ezen a délutánon a Rácz Róbert - Földvári Tibor, Téger István, Farkas Attila, Kovács Tibor - Varga Sándor, Kiser László (Túróczi Mihály, 74.), Buzás Attila (Relu Buliga, 78.), Kákóczki István - Kulcsár Sándor, Jakab Csaba összeállításban játszott, méghozzá lehengerlően. A DFC rögtön támadóan lépett fel, és a 23. percben érett először góllá a fölény, Kulcsár Sándor szabadrúgásból szerezte meg a vezetést, majd a lefújás előtt kiharcolt egy büntetőt is, amit Buzás Attila értékesített. A második félidőben is Kulcsár Sándor játszotta a főszerepet, amikor egymás után több lövőcsellel szórakoztatta a vendégvédelmet, majd a léc alá bombázott az 58. percben. A végeredményt tíz perccel a hármas sípszó előtt Farkas Attila állította be egy fejessel.

Ősszel, a Merkantil Bank Liga idei kiírásának 13. fordulójában játszott Tiszakécskén a DVTK. Jól kezdte a találkozót az erősen tartalékos csapat, Horváth Zoltán már a 3. percben büntetőt harcolt ki, amit értékesített is. A folytatásban a hazaiak próbáltak egyenlíteni, ők is kiharcoltak egy büntetőt, de értékesíteni nem tudták. A második félidőben is támadtak a hazaiak, de egy nagyszerűen végigvitt gyors ellentámadásból Molnár Gábor fejesével megduplázta előnyét a DVTK. A hajrában még szépített a Tiszakécske, de a DVTK újabb három pontot szerzett.

Tiszakécskei LC - Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)

Tiszakécske: Holczer - Vachtler (Galacs, 56.), Csáki, Oláh M., Farkas A., Uzoma - Kovács B. (Zádori, 78.), Kiprich D. (Pál A., 56.), Heffler N. (Pongrácz, 56.), Erdei - Kalmár F. (Szalay Sz., 67.). Vezetőedző: Visinka Ede.
DVTK: Póser - Szeles, Hegedűs J. Szatmári (Bertus, 69.) - Eperjesi, Oláh B., Zsemlye, Molnár G., Bokros - Horváth Z. (Hornyák,  81.), Kocsis D. (Németh Má., a 46.) Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Horváth Z. (0-1, 11-esből) a 3., Molnár G. (0-2) a 79., Csáki (1-2) a 87. percben.

1997.03.08. DFC - Tiszakécskei FC 0-1

A DVTK hazai mérlege: 4 mérkőzés, 0 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség. 1 lőtt, 2 kapott gól.

Élvonalbeli idények: 1
Legjobb eredmény: NB I. 15. helyezett (1997/1998)
Először az országos másodosztályban: 1993/1994
Másodosztályú idények: 8
Folyamatosan az NB II.-ben: újoncok

A tiszakécskei klub egészen a rendszerváltásig a magyar labdarúgás alacsonyabb osztályaiban játszott, majd 1992-ben a Bács-Kiskun megyei I. osztály, 1993-ban az NB III. Alföld-csoport bajnoki címét ünnepelték. Négy év másodosztályú szereplést követően jutottak fel az élvonalba, és ha a PMFC ellen megnyerik az osztályozó 11-es párbaját, akkor egy évvel korábban sikerülhetett volna a bravúr. A PNB-től egy idényt követően búcsúztak, és 1999-ben meg is szűnt a Tiszakécskei FC.

2000-ben Tiszakécskei VSE elnevezéssel kezdték újra a 7. osztályban, ahonnan 2018-ra jutottak el az NB II.-ig. Két év után búcsúztak, az előző idényben immár Tiszakécskei LC néven megnyerték az NB III. Keleti-csoportot, legeredményesebb játékosuk a 33 gólos Kalmár Ferenc lett.