Beharangozó 2022. április 22., péntek

Vasárnap a Szentlőrinc ellen játszik a DVTK

Bajnoki találkozón először mérkőzik meg a két csapat Diósgyőrben. Az őszi bajnokin idegenben is a DVTK győzött, és a Magyar Kupában is a piros-fehérek jutottak tovább. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Egymás ellen

Bajnoki találkozón először mérkőzik meg a két csapat Diósgyőrben.

A DVTK eddigi története során tétmérkőzésen háromszor találkozott a szentlőrinci klub csapatával, kétszer a Magyar Kupában, egyszer a Merkantil Bank Ligában Kaposvárott.

2005. szeptember 21-én a legjobb 16 közé jutásért az akkor NB III.-ban szereplő (év végén bajnoki címet ünneplő) piros-fekete csapat meglepte az élvonalbeli DVTK-t, és 2-2-es döntetlen után (a félidőben 0-1, 90 percet követően 1-1, majd a hosszabbítás első félidejében kialakult a végeredmény) a hazaiak lőtték jobban a 11-eseket.

A MOL Magyar Kupa idei kiírásának a 3. fordulójában Zsolnai Richárd és Makrai Gábor találatával egygólos különbséggel, de magabiztosan jutott tovább a következő körbe.

Diósgyőri VTK - Szentlőrinc SE 2-1 (2-1)

DVTK: Borsos V. - Eperjesi, Szatmári Cs., Szűcs K., Bárdos (Bokros Sz., 90.) - Németh Márió (Szeles, 74.), Oláh B., Bertus (Hegedűs J., 90.) - Makrai, Horváth Z. (Hornyák, 63.), Zsolnai (Kocsis D., 64.). Vezetőedző: Kondás Elemér.
Szentlőrinc: Hajagos - Farkas M., Hesz, Nagy Zs., Kiss-Szemán - Török L. (Biben, 86.) - Kovács M. (Hajnal, 64.), Petró (Törőcsik P., 46.), Cenaj (Ujvárosi, 86.), Sinanovic (Onuigbo, 64.) - Bányai. Vezetőedző: Mairán Sľúka.

Gólszerző: Zsolnai (1-0) a 2., Bányai (1-1) a 29., Makrai (2-1) a 41. percben.

A Merkantil Bank Liga idei kiírásában ősszel Kaposvárott találkozott a két csapat.  Az első félidőben a DVTK egyre jobban beszorította ellenfelét, aminek gólban mérhető eredménye a 39. percben lett meg, Horváth Zoltán közelről lőtt egy gólvonalról kijövő labdát a hálóba. A szünet után a Szentlőrinc egyenlített, de Molnár Gábor góljával a DVTK gyorsan visszavette az előnyt, amit meg is tartott a hármas sípszóig.

Szentlőrinc SE - Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)

Szentlőrinc: Prokop - Erdélyi (Keresztes, 70.), Hesz, Tamás L., Németh Márk - Harsányi (Sinanovic, 25.), Havas, Újvárosi, Jancsó (Kovács M., 85.), Biben - Bányai (Grumić, 70.). Vezetőedző: Marián Sľúka.
DVTK: Póser - Szeles, Hegedűs J., Szatmári - Eperjesi, Bertus (Németh Márió, 72.), Zsemlye (Bárdos, 83.), Molnár G. (Oláh B. a 86.), Bokros - Horváth Z. (Kocsis D., 72.), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Horváth Z. (0-1) a 39., Jancsó (1-1) a 61., Molnár G. (1-2) a 76. percben.

Szentlőrinc SE

Alapítva: 1912
Klubszín: piros-fekete
Élvonalbeli idények: 0
Legjobb eredmény: NB II. 16. helyezett (2020/2021)
Először az országos másodosztályban: 2020/2021
Másodosztályú idények: 2
Folyamatosan az NB II.-ben: 2020 óta

A Szentlőrinc SE-t 1912-ben alapították, színük piros-fekete. A klub fennállása során többnyire alacsonyabb osztályokban szerepelt, a 2020/2021-es idénytől tagja a Merkantil Bank Liga mezőnyének.

A Szentlőrinc SE az előző bajnokságban folyamatosan a kiesés ellen küzdött, és nagy hajrával a 16., bennmaradó helyen végeztek. A nyári szünetben hatalmas vérátömlesztést hajtottak végre, a tavalyi keretből mindössze hat labdarúgó maradt. Több fiatalt kölcsönvettek és igazoltak (többek között a DVTK LSA növendékét, Farkas Marcellt), illetve az egykori diósgyőri Miroslav Grumić személyében rutinos játékost magukhoz csábítottak. Télen ugyanezt az igazolási politikát folytatták.

33. forduló: Szentlőrinc - Ajka 0-1

A legutóbbi fordulóban a  Hajagos - Harsányi, Nagy Zs., Tamás L., Nagy B. - Mucsányi (Török L., 46.), Havas - Drljo (Hesz, 46.), Szabó M. (Onuigbo, 89.), Rétyi (Mervó, 70.) - Grumić (Németh B., 46.). összeállításban játszottak. Onuigbo piros lapot kapott, így eltiltás miatt nem játszhat a DVTK ellen.

5 sárga lap
Erdélyi Botond (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Havas Attila (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)

1 piros lap
Farkas Marcell (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Hesz Olivér (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Onuigbo, Marius (eltiltás miatt nem játszhat a DVTK ellen)

Téli játékosmozgás

Érkezett
Andrija Drljo (MTK Budapest, kölcsönbe)
Mucsányi Márk (Újpest II, kölcsönbe)
Nagy Barnabás (MTK, kölcsönbe)
Németh Barnabás (Honvéd II-MFA, kölcsönbe)
Rétyi Róbert (Vasas, kölcsönbe)
Szabó Máté (Budafok)

Távozott
Drilon Cenaj (koszovói, FC Prishtina)
Kiss-Szemán Péter (Vasas, kölcsönből vissza)
Kovács Máté (MTK Budapest, kölcsönből vissza)
Petró Balázs (?)
Sinanovics Sinan (Kazincbarcika)
Ujvárosi Ádám (Vasas, kölcsönből vissza)

27 Biben Barnabás (HUN) 2003.11.19.
80 Drljo, Andrija (BIH, CRO) 2002.09.06.
99 Erdélyi Botond (HUN) 1999.03.20.
31 Farkas Marcell (HUN) 2001.02.01.
11 Grumić, Miroslav (SRB, HUN) 1984.06.29.

A vezetőedző

A kispadon a 42 éves, rimaszombati születésű Marián Sľúka ül. Labdarúgóként Kelet-Szlovákia csapatai után játszott Lettországban, míg Magyarországon a ZTE, a Haladás, a Siófok és a Pápa mezét öltötte magára. Edzői pályafutását a szlovén NK Nafta kispadján kezdte, 2020 júniusa óta irányítja a Szentlőrinc csapatát.

Ismerősök a másik oldalon

A szerb és magyar állampolgárságú Miroslav Grumić diósgyőri labdarúgóként 2014 tavasza és 2016 között 53 bajnokin 9 gólt lőtt. Tagja volt a Ligakupa-győztes és a Magyar Kupa-döntős csapatnak. Távozása után játszott Kisvárdán, Szombathelyen, Zalaegerszegen, idén nyáron Szegedről érkezett Szentlőrincre.

Farkas Marcell a DVTK LSA növendékeként bajnoki mérkőzésen többször ült az első csapat kispadján, a Magyar Kupában pedig kétszer is pályára lépett a DVTK-ban. Nyáron igazolt Baranyába.