Beharangozó 2022. május 14., szombat

DVTK - MTK 3-6 (1-3)

A Simple Női Liga 20. fordulójában az utolsó mérkőzését játszotta ebben a bajnoki kiírásban hazai pályán a DVTK női labdarúgó csapata. A kilenc gólt hozó összecsapáson a vendég kék-fehérek örülhettek a három bajnoki pontnak.

Simple Női Liga 20. forduló

Diósgyőri VTK - MTK Budapest 3-6 (1-3)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, 150 néző. Játékvezető: Tóth Tamás (Vilmányi Simon, Kovács Zoltán)
DVTK: Schildkraut - Somogyi, Geréd, Jáhn, Boros - Barker, Havasi, Balázs, Sandu, Krisztin - Bradić. Vezetőedző: Bém Gábor.
MTK: Varga L. - Vajda, Farádi-Szabó, Pinczi, Vas, Madrid, Podolska, Bokor, Nagy V., Milunović, Vachter. Vezetőedző: Farkas Attila.

Csere: Havasi helyett Palama a 46., Sandu helyett Mikó a 46., Madrid helyett Palkovics az 57., Jáhn helyett Ónodi a 70., Krisztin helyett Voila a 74., Nagy V. helyett Magyarics a 74., Milunović helyett Legendás a 74., Farádi-Szabó helyett Taylor a 81. percben.
Sárga lap: Somogyi a 39., Pinczi a 81. percben.
Piros lap: -
Gólszerző: Podolska (0-1) a 7., Krisztin (1-1) a 17., Milunović (1-2) a 20., Bokor (1-3) a 29., Vachter (1-4, 11-esből) az 56., Bradić (2-4) a 64., Vajda (2-5) a 68., Nagy V. (2-6) a 72., Palama (3-6) a 73. percben.

Bém Gábor: - Rosszul kezdtük a mérkőzést, mert hamar gólt ajándékoztunk az ellenfélnek. Sajnos mostanában egy rossz szokás lett, hogy ajándékozzuk az ellenfeleknek a gólhelyzeteket, ráadásul az MTK-t egyébként sem kellene segíteni, mert tudjuk, hogy egy jó csapat. Több játékos is ezen a mérkőzésen önmagához képest alulteljesített. Jáhn Klaudiának mielőbbi felépülést kívánunk, reméljük a sérülése nem súlyos.