Beharangozó 2022. január 23., vasárnap

DVTK - FC Košice 2-2 (0-2)

Lejátszotta utolsó téli mérkőzését a DVTK az FC Košice ellen. Az első félidőben a vendégek kétgólos előnyre tettek szert, amit a Diósgyőr a második félidőben kiegyenlített. Ezzel véget ért a felkészülés, január 31-én már bajnoki mérkőzés következik a Vasas ellen.

Diósgyőri VTK - FC Košice 2-2 (0-2)

Miskolc, DVTK Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Kujbus László (Tiszóczki Attila, Balázs Mátyás).
DVTK: Póser - Polgár, Hegedűs J., Szatmári Cs., Bárdos - Lucas, Oláh B., Zsolnai - Kocsis D., Horváth Z., Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér.
FC Košice: Valach - Kis, Guba, Jonec, Jakubek - Gallovič, Ntuli - Gáll, Pačinda, Vasil -  Mölvadgaard. Vezetőedző: Jozef Vukušič

Csere: Kocsis D. helyett Jurek, Polgár helyett Szűcs K., Könyves helyett Németh M. mind a 46., Zsolnai helyett Bertus, Horváth Z. helyett Hornyák, Bárdos helyett Bokros mind a 63, Kis F. helyett Tišťan a 64., Gáll helyett Liener a 68., Vasil helyett Gladiš a 77., Pačinda helyett Cortés a 84. percben.
Sárga lap: Liener a 90. percben.
Gólszerző: Gáll (0-1) a 15., Mölvadgaard (0-2) a 44., Horváth Z. (1-2, 11-esből) a 48., Szatmári (2-2) a 88. percben.

15. perc: Gyors vendégtámadás végén egy balról érkező lapos beadást lőtt az ötös előteréből Boris Gáll nagy erővel a léc alá, 0-1

44. perc: Vendég szöglet jobbról, Pačinda első beadása kijött a védőkről, újabb próbálkozása viszont elért a hosszú kapufánál Marcus Mölvadgaard elé, aki közelről a hálóba lőtt, 0-2

48. perc: Németh jobb oldali szöglete után egy vendég belerúgott Hegedűs lábába, 11-es a DVTK javára.  Horváth Zoltán végezte el a büntetőt, és félmagasan a kapu bal oldalába lőtt, 1-2

88. perc: Németh labdája megtalálta a 16-os vonalánál egyedül kilépő Szatmári Csabát, majd a diósgyőri védő átemelte a kapuson a labdát, 2-2

Kondás Elemér: - Egy jó mérkőzést játszottunk. Próbáltuk irányítani a játékot, de egy kicsit nehézkesen szövögettük a támadásokat, főleg az első félidőben. Ennek ellenére többször be tudtunk menni a védelem mögé, csak pontatlanok voltunk a beadásoknál, érkezéseknél. Az ellenfelünk egyszer jött el addig a kapunkig és egyből gólt szerzett, majd egy szöglet után kipattanó, visszarúgták, megint gól. A második félidőben váltottunk, rögtön megvolt a helyzetünk, tudtunk szépíteni, majd egalizálni is. Voltak szép jelenetek, járattuk a labdát, voltak jó beadások, kapufát is fejeltünk az egyikből. Kicsit gyorsabban kell játszani, legalább úgy, mint szerdán.