Beharangozó 2022. szeptember 29., csütörtök

Vasárnap Szentlőrincen játszik a DVTK

A DVTK eddigi története során egyszer játszott a szentlőrinci klub csapatával idegenbeli bajnoki mérkőzésen, és tavaly Kaposvárott diósgyőri siker született. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A DVTK először játszik bajnoki mérkőzést Szentlőrincen. Korábban csak a Magyar Kupában lépett pályára a baranyai kisvárosban, míg tavaly Kaposváron találkozott a két csapat a Merkantil Bank Ligában.

2005. szeptember 21-én a Magyar Kupa legjobb 16 közé jutásért az akkor NB III.-ban szereplő (év végén bajnoki címet ünneplő) piros-fekete csapat meglepte az élvonalbeli DVTK-t, és 2-2-es döntetlen után (a félidőben 0-1, 90 percet követően 1-1, majd a hosszabbítás első félidejében kialakult a végeredmény) a hazaiak lőtték jobban a 11-eseket.

A Merkantil Bank Liga előző kiírásának 15. fordulójában Kaposvárott fogadta a DVTK-t a Szentlőrinc. Az első félidőben a diósgyőriek egyre jobban beszorították ellenfelüket, aminek gólban mérhető eredménye a 39. percben lett meg, Horváth Zoltán közelről lőtt egy gólvonalról kijövő labdát a hálóba. A szünet után a Szentlőrinc egyenlített, de Molnár Gábor góljával a DVTK gyorsan visszavette az előnyt, és végül megszerezte a három pontot.

Szentlőrinc SE - Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)

Szentlőrinc: Prokop - Erdélyi (Keresztes, 70.), Hesz, Tamás L., Németh Márk - Harsányi (Sinanovic, 25.), Havas, Újvárosi, Jancsó (Kovács M., 85.), Biben - Bányai (Grumić, 70.). Vezetőedző: Marián Sľúka.
DVTK: Póser Dániel - Szeles Tamás, Hegedűs János, Szatmári Csaba - Eperjesi Gábor, Bertus Lajos (Németh Márió, 72.), Zsemlye Balázs (Bárdos Bence, 83.), Molnár Gábor (Oláh Bálint, 86.), Bokros Szilárd - Horváth Zoltán (Kocsis Dominik, 72.), Könyves Norbert. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Horváth Zoltán (0-1) a 39., Jancsó (1-1) a 61., Molnár Gábor (1-2) a 76. percben.

Legutóbb Diósgyőrben találkozott a két csapat az előző idény hajrájában, és Horváth Zoltán csúsztatott fejesével gyorsan megszerezte a vezetést. Továbbra is támadásban maradtak a piros-fehérek, de nem sikerült növelni az előnyt. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, de újabb gól már nem esett.

Diósgyőri VTK - Szentlőrinc SE 1-0 (1-0)

DVTK: Branislav Danilović - Szatmári Csaba, Hegedűs János, Belényesi Csaba - Szűcs Kornél, Lucas, Oláh Bálint, Bárdos Bence - Molnár Gábor (Zsolnai Richárd, 83.), Horváth Zoltán (Hornyák Marcell, 65.), Jurek Gábor (Kocsis Dominik, 65.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Szentlőrinc: Hajagos - Rétyi, Hesz, Nagy Zs. (Szabó M., 78), Tamás L., Nagy B. (Havas A., 7.; Törőcsik P., 70.) -  Török L. (Mucsányi, 70.), Grumić, Biben - Mervó (Drljo, a 70.), Bányai. Vezetőedző: Marián Sľúka.

Gólszerző: Horváth Zoltán (1-0) a 6. percben.

Szentlőrinc - DVTK mérkőzések a másodosztályban (NB II., NB I/B, NBB, II. Liga)

1. 2021/2022 (Kaposvárott)
    2021. november 7. Szentlőrinc - DVTK 1-2 (0-1) G.: Horváth Z., Molnár G.

Szentlőrinc SE

Alapítva: 1912
Klubszín: piros-fekete
Élvonalbeli idények: 0
Legjobb eredmény: NB II. 16. helyezett (2020/2021, 2021/2022)
Először az országos másodosztályban: 2020/2021
Másodosztályú idények: 3
Folyamatosan az NB II.-ben: 2020 óta

A Szentlőrinc SE-t 1912-ben alapították, színük piros-fekete.

A klub fennállása során többnyire alacsonyabb osztályokban szerepelt, a 2020/2021-es idénytől tagja a Merkantil Bank Liga mezőnyének.

A Szentlőrinc SE az előző évinél egy hajszállal magabiztosabban hosszabbították meg másodosztályú tagságukat, legeredményesebb gólszerzőjük a nyáron Pécsre igazoló Harsányi István volt 11 találattal.

Merkantil Bank Liga 2022/2023

A szentlőrinciek nehéz sorsolást kaptak a bajnokság legelején, de hazai pályán még veretlenek, ikszeltek az MTK ellen, és legyőzték a Szegedet. Ugyanakkor az alsó régióhoz tartozó Mosonmagyaróvárt és Budafokot sem tudták legyőzni, Dorogon pedig ki is kaptak.

Eredmények

1. forduló: Gyirmót - Szentlőrinc 4-0 (videó)
  2. forduló: Szentlőrinc - MTK 3-3 (videó)
  3. forduló: Szentlőrinc - Szeged 2-0 (videó)
  4. forduló: Dorog - Szentlőrinc 2-1 (videó)
  5. forduló: Szentlőrinc - Békéscsaba 2-2 (videó)
  6. forduló: BMTE - Szentlőrinc 1-1
  7. forduló: Szentlőrinc - Mosonmagyaróvár 1-1 (videó)
  8. forduló: Kozármisleny - Szentlőrinc 1-2

A legutóbbi fordulóban a Prokop - Lénárt (Papp G., 46.), Keresztes B., Tamás L. (Vidnyánszky M., 67.), Erdélyi B. - Németh E., Török L. (Kiss-Szemán, a szünetben) - László D. (Rétyi, 57.), Daróczi, Szabó M. (Csörgő R., 57.) - Mervó összeállításban játszottak.

A Magyar Kupában a Bese B. - Farkas M., Lénárt, Havas A., Kiss-Szemán (Németh M., 72.) - Csilus (Török L., 72.), Papp G. B. - Bányai (László D., 61.), Vidnyánszky M., M. Filipović (Rétyi, 61.) - Grumić (Szabó M., 72.) összetételű csapat lépett pályára.

Kiss-Szemán Péter (Vasas)
László Dávid (Budapest Honvéd, kölcsönbe)
Lénárt Gábor (DVSC II)
Németh Erik (ZTE, kölcsönbe)
Papp G. Benedek (DEAC II)
Rétyi Róbert (Vasas)
Szergej Vitonji (bosnyák, MOL Fehérvár II, kölcsönből vissza)
Vidnyánszky Ádám (ETO)
Vidnyánszky Mátyás (ETO)

Távozott
Andrija Drljo (bosnyák-horvát, MTK Budapest, kölcsönből vissza)
Biben Barnabás (MTK, kölcsönből vissza)
Czuczi Péter (Majos SE)
Hajagos Tamás (Nagykanizsa)
Harsányi István (PMFC)
Hesz Olivér (Dunaújváros)
Mucsányi Márk (Újpest II, kölcsönből vissza)
Nagy Barnabás (MTK, kölcsönből vissza)
Németh Barnabás (Honvéd II-MFA, kölcsönből vissza)

55 Farkas Marcell (HUN) 2001.02.01.
34 Filipović, Marko (SRB, HUN) 1999.12.09.
21 Grumić, Miroslav (SRB, HUN) 1984.06.29.

A vezetőedző

A kispadon az egykori diósgyőri játékos, Jeremiás Gergő ül. A DVSC-től érkező labdarúgó 2006 tavaszán 14 bajnokin 1 gólt lőtt a DVTK mezében, majd később játszott Nyíregyháza, a Bőcs, a REAC, a Mezőkövesd, a Kazincbarcika színeiben. Edzői karrierjét is a DVSC-nél kezdte, az első csapat mellett másodedzőként dolgozott, és megbízott vezetőedzőként két találkozón irányította is a gárdát. Idén nyártól a Szentlőrinc vezetőedzője.

Ismerősök a másik oldalon

A szerb és magyar állampolgárságú Miroslav Grumić diósgyőri labdarúgóként 2014 tavasza és 2016 között 53 bajnokin 9 gólt lőtt. Tagja volt a Ligakupa-győztes és a Magyar Kupa-döntős csapatnak. Távozása után játszott Kisvárdán, Szombathelyen, Zalaegerszegen, tavaly nyáron Szegedről érkezett Szentlőrincre.

Farkas Marcell a DVTK LSA növendékeként bajnoki mérkőzésen többször ült az első csapat kispadján, a Magyar Kupában pedig kétszer is pályára lépett a DVTK-ban. Tavaly nyáron igazolt Baranyába.