Beharangozó 2022. november 8., kedd

Szerda délután Csákváron játszik a DVTK

A DVTK először került szembe a Csákvárral az előző idényben, és Felcsúton, valamint hazai pályán is diósgyőri siker született. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A DVTK egyszer játszott a Csákvár pályaválasztása mellett bajnoki mérkőzést, és a Merkantil Bank Liga előző idényének nyitófordulójában Felcsúton a DVTK nyert. A Testgyakorlók Könyves Norbert góljával szereztek vezetést első félidőben, amit a második félidőben megőriztek.

Aqvital FC Csákvár - Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)

Csákvár: Auerbach - Csirmaz, Vaskó, Dulló, Bencze M. - Torvund (László N., 83.), Mészáros D. (Magyar Zs., 64.), Bakos, Baracskai (Sejben, 73.) - Takács T., Murai (Vörös, 83.). Vezetőedző: Mónos Tamás.
DVTK: Póser Dániel - Polgár Kristóf, Szatmári Csaba, Szűcs Kornél, Bokros Szilárd (Bárdos Bence, 68.) - Szeles Tamás, Zsemlye Balázs - Könyves Norbert, Molnár Gábor (Zsolnai Richárd, 85.), Németh Márió (Eperjesi Gábor, 53.). - Horváth Zoltán (Hornyák Marcell, 85.) Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Könyves Norbert (0-1) a 32. percben.

Legutóbb Diósgyőrben találkozott a két csapat. A Merkantil Bank Liga 20. - 2021-ben utolsó - fordulójában az első félidő hajrájában szerzett góllal a Csákvár vonulhatott előnyben pihenőre. A második félidőt nem csak jól, hanem eredményesen is kezdte a DVTK: előbb a Könyves elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt váltotta gólra Molnár Gábor, majd fordított szereposztásban Molnár passzát értékestett Könyves Norbert. Néhány perccel később a vendégek is belőttek egy büntetőt, a mérkőzést azonban Molnár Gábor újabb gólja döntötte el.

Diósgyőri VTK - Aqvital FC Csákvár 3-2 (0-1)

DVTK: Póser Dániel - Eperjesi Gábor, Hegedűs János, Szatmári Csaba - Csatári Gergő (Kocsis Dominik, 46.), Zsolnai Richárd (Németh Márió, 73.), Oláh Bálint (Szűcs Kornél, 78.), Molnár Gábor, Bokros Szilárd (Bárdos Bence, 46.) - Horváth Zoltán, Bertus Lajos 73.), Könyves Norbert. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Csákvár: Auerbach - Hosszú (Major G., 80.), Dulló, Koval, Bencze (Bakos Sz., 80.) - Molnár R. (Kártik, 62.), Magyar Zs., Ominger, Torvund (Mim, 62.) - Murai (Kalmár B., 85.), Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás.

Gólszerző: Takács Tamás (0-1) a 44., Molnár Gábor (1-1, 11-esből) az 50., Könyves Norbert (2-1) az 57., Takács Tamás (2-2, 11-esből) a 66., Molnár Gábor (3-2) a 75. percben.

Aqvital FC Csákvár

Alapítva: 1947
Klubszín: kék-sárga
Élvonalbeli idények: 0
Másodosztályú idények: 9
Legjobb eredmény: NB II. 4. helyezés (2019/2020)
Először az NB II.-ben: 2012/2013
Folyamatosan az NB II.-ben: 2014 óta

Csákvár Fejér megye északi határán található 10 kilométerre Felcsúttól. A 2013-ban városi rangra emelt településen 2015-ben mintegy ötezren éltek. A leghíresebb látnivaló a barokk-rokokkó stílusban emelt, majd klasszicista stílusban átalakított Esterházy-kastély.

A Csákvári Torna Klubot 1947-ben alapították, és az első évtizedekben alacsonyabb osztályú Fejér megyei bajnokságokban szerepelt. 1994-ben mutatkozott be az NB III.-ban, ahonnan öt év múlva kiesett, és 2001-ben már felnőtt csapatot sem indított.
2002-ben a legalacsonyabb osztályból kezdték újra az építkezést, és egy évtized alatt öt feljutást és négy bajnoki címet ünnepelve elértek az NB II.-be. Az első év végén a létszámcsökkentés miatt 9. helyezettként is búcsúztak, de egyből visszajutva azóta is folyamatosan a másodosztály mezőnyének tagja az ekkor már Aqvital FC Csákvár néven szereplő együttes.

A csákvári klub szoros kapcsolatban áll a PAFC-cal, az elmúlt években számtalan felcsúti akadémista (köztük a DVTK jelenlegi keretéből Bokros Szilárd) szerzett tapasztalatot a felnőttek között Csákváron.

Az előző bajnokságban a hajrában biztosították be helyüket a Merkantil Bank Ligában. Végül a 12. helyen végeztek 43 ponttal. Legeredményesebb gólszerzőjük a nyáron Kazincbarcikára igazoló Takács Tamás volt 13 találattal.

Merkantil Bank Liga 2022/2023

Döcögősen kezdték az idei bajnokságot is, míg nem a 8. körben idegenben legyőzték az MTK-t, ami szárnyakat adott nekik, azóta veretlenek.

15. forduló: Kozármisleny - Csákvár 1-3

Az előző fordulóban az Auerbach Martin - Murka Benedek, Alaxai Áron, Karacs Dániel, László Noel - Gazdag Vajk, Mészáros Dávid, Körmendi Kevin - Torvund Alexander (Tamás Nándor, 74.), Kártik Bálint (Baracskai Roland, 61.), Hornyák Marcell (Kyrylo Yanitskyi, 79.) összeállításban játszottak.

Nyári játékosmozgás

Érkezett
Auerbach Martin (Puskás Akadémia FC, kölcsönbe)