Beharangozó 2022. november 25., péntek

Győrben játszik a DVTK vasárnap

A Merkantil Bank Liga előző évi kiírásában döntetlent játszott a DVTK Győrben, míg Diósgyőrben hazai siker született. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A két csapat első győri találkozására 1946. június 20-án került sor. Móré János, a Diósgyőr edzője a Károlyi - Solt, Felföldi, Bohus, Móravárosi, Krucsai, Rózsavölgyi, Németh, Dobai, Pesti, Doma összeállítású csapatot küldte pályára. A történelmi találkozót a hazaik 2-1-re megnyerték, a Diósgyőr Doma László góljával csak szépíteni tudott.

Több mint két évtizedet és 13 mérkőzést kellett várni arra, hogy 1970. május 31-én Tátrai Sándor együttese először győztesen hagyja el a Győr stadionját. A Veréb - Salamon, Kovács, Gál, Hajas, Sáfrány (Földesi), Kolláth, Horváth, Udvarev, Csuhány, Vass összetételben állt föl a csapatunk és Csuhány góljával 1-0-ra diadalmaskodott.

Bár a következő évben kikaptunk Győrben, 1971. augusztus 21-én a Veréb - Kovács, Salamon, Hajas, Kolláth, Oláh, Földesi, Sikora, Udvarev, Horváth, Vass felállású csapatunk Vass (2) valamint Udvarev góljával újabb győzelmet aratott.

A harmadik sikerünket 1976. október 2-án könyvelhettük el az ETO otthonában. Akkor Pardavi öngóljával fektettük kétvállra a házigazdákat.

A negyedik és egyben utolsó győzelmünket majd 9 éve, 2005. december 10-én, Pajkos Jánossal a kispadon értük el. A Kövesfalvi - Farkas N., Katona , Gáspár, Mogyorósi - Pintér - Halgas (Vámosi), Sipeki, Binder - Tisza (Lipusz), Horváth F. összeállítású csapatunk Katona Attila távoli lövésével szerzett vezetést, majd Tisza Tibor remek passzát Horváth Ferenc lőtte a győri hálóba. A hazaiak - a később a DVTK-t NB II-es bajnoki címhez segítő - Granát Balázs góljával csak szépíteni tudtak.

Ezt követően sorozatban hat bajnoki mérkőzést játszottunk Győrben, de mindannyiszor  vereséget szenvedtünk.

Az OTP Bank Liga 2013/2014 évi kiírását az ETO ellen kezdte a DVTK. A találkozó egy-egy gólt és kiállítást hozott. Szivics Tomiszláv debütáló mérkőzésén a Rajić - Vági, Alves, Kádár, Husić - Seydi (Barczi, 61.), Takács P., Elek, Bacsa (Nikházi, 81.) - Tisza (Hanek, 64.), Rudolf összeállításban küldte pályára csapatát.

Az élvonalban legutóbb 2014 november 1-jén találkozott Győrben a két csapat. Akkor gól nélküli első félidőt követően a hazai csapat szerzett vezetést, de egy szép támadás végén a Takács Tamás sérülése miatt négy perccel korábban beálló Lazar Marjanović révén egyenlített a DVTK. Szivics Tomiszláv csapata a Antal - Eperjesi, Szalai V., Kádár, Husić - Bori (Takács T., 56.; Marjanović, 72.), Elek - Bacsa, Jenner (Barczi, 32.), Gosztonyi - Griffiths összetételben szerzett pontot.

A Merkantil Bank Liga előző évi kiírásában már a 2. percben hátrányba került a DVTK Győrben. A második félidő is hazai góllal indult, majd Molnár Gábor fejjel szépített, miként Könyves Norbert is fejjel egyenlített. Ezzel kétgólos hátrányból mentett pontot a DVTK.

WKW ETO FC Győr - Diósgyőri VTK 2-2 (1-0)

ETO: Ruisz - Kovács K., Lipták, Fodor F., Forgács - Toma - Bagi (Kiss M., 80.), Vitális - Bacsa, Priskin (Szimcso, 22.; Berki, 76.), Óvári (Vernes, 80.). Vezetőedző: Klausz László.
DVTK: Póser Dániel - Polgár Kristóf, Szatmári Csaba, Szűcs Kornél (Zsolnai Richárd, 46.) - Eperjesi Gábor, Zsemlye Balázs, Molnár Gábor (Hornyák Marcell, 88.), Oláh Bálint (Bertus Lajos, 64.), Bárdos Bence (Bokros Szilárd, 46.) - Horváth Zoltán, Könyves Norbert. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Polgár Kristóf (1-0, öngól) a 2., Óvári Zsolt (2-0) a 47., Molnár Gábor (2-1) a 64., Könyves Norbert (2-2) a 71., percben.

Legutóbb Diósgyőrben találkozott a két csapat idén tavasszal és az első félidőben egy csodálatos Könyves Norbert góllal a DVTK szerzett vezetést a kapuja elé betömörülő ETO ellen. A második félidőben Eppel Márton megszerezte első diósgyőri gólját, amivel megduplázta az előnyt. A folytatásban is a DVTK dominált, de újabb gól már nem esett.

Diósgyőri VTK - ETO FC 2-0 (1-0)

DVTK: Branislav Danilović - Szűcs Kornél, Szatmári Csaba, Bárdos Bence - Németh Márió (Eperjesi Gábor, 68.), Molnár Gábor, Lucas, Oláh Bálint (Bertus Lajos, 82.), Rotem Keller (Kocsis Dominik, 82.) - Könyves Norbert (Horváth Zoltán, 68.), Eppel Márton (Zsolnai Richárd, 74.). Vezetőedző: Kondás Elemér.
ETO: Fadgyas - Kovács K. (Fodor F., 71.), Kiss M., Bagi (Farkas B., 79.), Csonka, Vincze Á. - Óvári (Szimcso, 60.), Tuboly, Toma, Vitális (Vernes, 60.) - Priskin (Bacsa, 60.). Vezetőedző: Klausz László. Vezetőedző: Klausz László.

Gólszerző: Könyves (1-0) a 38., Eppel (2-0) az 55. percben.

Az eddig lejátszott másodosztályú (NB II., NB I/B, NBB, II. Liga) Győr - Diósgyőr mérkőzések

6. 1958/1959
    1958. 12. 21. Győri ETO - DVTK 4-1 G.: Kárpáti (öngól)
  17. 1974/1975
    1974. 9. 21. Rába Vasas ETO - DVTK 4-2 G: Horváth (2)
  18. 1975/1976
    1976. 6. 9. Rába Vasas ETO - DVTK 2-2 G: Feledi, Fekete
  19. 1976/1977
    1976. 10. 2. Rába Vasas ETO - DVTK 0-1 G.: Pardavi (öngól)
  26. 1983/1984
    1983. 10. 5. Rába Vasas ETO - DVTK 3-2 G.: Borostyán (2)
  33. 2005/2006
    2005. 12. 10. Győri ETO FC - DVTK 1-2 G.: Katona, Horváth F.
    2014. 11. 1. Győri ETO FC - DVTK 1-1 G.: Marjanović

Idegenbeli mérlegünk: 42 mérkőzés, 4 győzelem, 7 döntetlen, 30 vereség, 36 rúgott és 103 kapott gól

ETO FC Győr

Alapítva: 1904
Klubszín: zöld-fehér
Élvonalbeli idények: 69
Legjobb eredmény: háromszoros bajnok (1963 ősz, 1981/1982, 1982/1983)
Először az országos másodosztályban: 1938/1939
Másodosztályú idények: 15 (+1 félbeszakadt)
Folyamatosan az NB II.-ben: 2017 óta

Az ETO FC Győr 1904-ben alakult Győri Vagongyár Egyetértés Torna Osztály néven. A több mint száz éves egyesület 4 bajnoki címmel és 4 Magyar Kupa győzelemmel büszkélkedhet. A zöld-fehér csapat legnagyobb sikereit a hatvanas évek közepén (amikor zsinórban 3 kupát nyertek) és a nyolcvanas évek elején (amikor két bajnoki címet szereztek) érte el, de 2013-ban ismét feljutottak a csúcsra. A 2014/2015-ös bajnokságban a 8. helyen végeztek, de a következő idényre nem kaptak élvonalbeli klublicencet, és az NB III.-ban folytatták. Két év alatt jutottak vissza a másodosztályba, ahol idén sorozatban hatodik idényüket kezdték. Az előző télen tulajdonost váltott a győri klub, és a szlovákiai magyar üzletember, Világi Oszkár (a Slovnaft elnök-vezérigazgatója, a MOL-csoport vezérigazgató-helyettese és a MOL igazgatóságának tagja) irányítja a legújabban ETO FC nevet viselő klubot.

Az előző bajnokságot a 7. helyen zárták (16 győzelem, 8 döntetlen, 14 vereség). A házi góllövőlista első két helyén egyaránt egykori diósgyőri labdarúgó végzett, Óvári Zsolt 9, Bacsa Patrik 7 gólt szerzett.

Merkantil Bank Liga 2022/2023

Az ETO hullámzó teljesítményt nyújt, ráadásul már négyszer szenvedtek vereséget hazai pályán.

17. forduló: Kozármisleny - ETO 1-1

A legutóbbi fordulóban a Fadgyas Tamás - Papp Milán, Szujó Attila, Fodor Ferenc - Kovács Krisztián, Tuboly Máté (Kiss Balázs, 55.), Toma György, Kovács István, Benczenleitner Barna - Babati Benjámin (Óvári Zsolt, 69.), Vitális Milán (Lacza Alex, 55.) összeállításban játszottak.