Beharangozó 2022. július 20., szerda

DVTK - Eger SE 6-0 (2-0)

Az Eger SE ellen lépett pályára szerdán este a DVTK labdarúgó csapata. Eppel Márton klasszikus mesterhármast szerzett, Könyves Norbert kétszer, Benkő Péter pedig egyszer volt eredményes. Folytatás szombaton a Vasas otthonában.

Diósgyőri VTK - Eger SE 6-0 (2-0)

Miskolc, DVTK Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Jakab Gyula (Tóth Ádám, Bense Milán)
DVTK: Póser - Csirmaz, Hegedűs, Mrva, Bokros - Bényei, Oláh Bá. - Benkő, Vajda, Papp M. - Könyves. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Eger SE: Szalay - Fényes, Juhász G., Rébék - Dobler, Kovács D., Hegedűs D., Jónyer, Mezey K. - Simon A., Berki P. Vezetőedző: Szekeres Adrián

Csere: Fényes helyett Jancsó a 46., Csirmaz helyett Farkas D. az 59., Mrva helyett Szatmári az 59., Bokros helyett Bárdos az 59., Oláh Bá. helyett Bertus az 59., Vajda helyett Eppel az 59., Benkő helyett Holdampf az 59., Papp M. helyett Lukács D. az 59., Szalay helyett Sz. Varga a 63., Mezey K. helyett Hadnagy a 63., Jónyer helyett Kispál a 63., Hegedűs D. helyett Révész G. a 63., Berki helyett Batta a 63., Simon A. helyett Bánik a 77., Kovács D. helyett Nagy G. a 77., Dobler helyett Medveczki a 77., Rébék helyett Burger a 77., Bényei helyett Illés B. a 78., Könyves helyett Oláh Ba. a 78. percben.
Sárga lap: Bánik a 82. percben.
Gólszerző: Könyves (1-0) a 29., Benkő (2-0) a 40., Könyves (tizenegyesből - 3-0) a 62., Eppel (4-0) a 75., Eppel (5-0) a 79., Eppel (6-0) a 88. percben.

29. perc: Bényei Ágoston tálalt laposan a 16-os vonalán álló Könyves Norbert elé, aki tolt egyet a labdán és 11 méterről kegyetlenül kilőtte a bal felső sarkot. 1-0

40. perc: Könyves Norbert egy szép labdaátvételt követően betört a 16-oson belülre, majd egy lövőcsel után laposan elgurította a labdát Szalay kapus mellett, a középen érkező Benkő Péter pedig két lépésről a hálóba továbbította a labdát. 2-0

62. perc: Bényei Ágostont kaszálták el a büntetőterületen belül, tizenegyes. Könyves Norbert állt a labda mögé és félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte azt. 3-0

75. perc: Bertus Lajos ugratta ki a leshatáron kilépő Eppel Mártont, aki ellentmondást nem tűrően a kapus alatt a hálóba lőtte a labdát. 4-0

79. perc: Bárdos Bence magasan ívelt középre a bal szélről, Eppel Márton pedig mindenkit megelőzve a 11-es pont környékéről látványos mozdulattal lábbal továbbította a labdát a bal alsó sarokba. 5-0

88. perc: Klasszikus mesterhármas. Egy kapu előtti kavarodást kihasználva Eppel Márton hat méterről kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. 6-0

Dragan Vukmir: - A hozzáállásunkkal elégedett vagyok, a játékunk folyamatosan javul. Igaz, hogy ezúttal nem tudtunk NB I.-es csapattal játszani, de az Eger is egy jó ellenfél volt. A lényeg, hogy mindenki megkapta a lehetőséget és 100%-ot adtak ki magukból a játékosok. Őszinte leszek, még nem vagyunk frissek, a keddi nap nagyon kemény volt. Csütörtökön és pénteken tudunk egy kicsit frissíteni, mert még van egy mérkőzésünk szombaton a Vasas ellen, de úgy érzem, hogy rendben vagyunk.