Beharangozó 2023. március 4., szombat

Először játszik a DVTK a Gyirmót ellen Diósgyőrben

A DVTK eddig egyszer fogadta a Gyirmótot, és 2016. decemberében Diego Vela távoli bombájával nyert Mezőkövesden. Tavaly ősszel is diósgyőri győzelem született a Dunántúlon, akkor Papp Marcell és Eppel Márton volt eredményes. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A DVTK és a Gyirmót Diósgyőrben még nem találkozott egymással a másodosztályban, az élvonalban viszont egyszer fogadta hétfői ellenfelét a piros-fehér csapat, igaz akkor is Mezőkövesden.

AZ OTP Bank Liga 2016/2017 évi kiírásában háromszor találkoztak a csapatok, kétszer Gyirmóton, egyszer Mezőkövesden. A 19. fordulóban lejátszott hazai meccsen az első félidőben Diego Vela hatalmas bombájával a Diósgyőr szerzett vezetést, amit a találkozó lefújásáig megtartott, és a vonal fölött telelt.

Diósgyőri VTK - Gyirmót FC Győr 1-0 (1-0)

DVTK: Ivan Radoš - Eperjesi Gábor, Lipták Zoltán, Vitālijs Jagodinskis, Nemes Milán - Diego Vela (Boros Gábor, 90+1.), Murtaz Dausvili, Kitl Miklós, Bacsa Patrik (Ugrai Roland, 78.) - Nono (Bognár István, 85.), Novothny Soma. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Gyirmót: Sebők Zsolt - Achim Sebastian (Novák Csanád, 83.), Jancsó András, Lengyel Dániel, Présinger Ádám (Tóth Norbert, 78.) - Bori Gábor - Filkor Attila (Madarász Márk, 83.), Kiss Máté, Csiki Norbert - Simon András, Sallói Dániel. Vezetőedző: Urbányi István.

Gólszerző: Diego Vela (1-0) a 16. percben.

A Merkantil Bank Liga idei kiírásában 7. fordulójában a DVTK az első pillanattól támadólag lépett fel, a gyirmótiak csak a kontráikban bízhattak. A támadásoknak a 34. percben lett meg az eredménye, amikor Papp Marcell 6 méterről a kapuba fejelt. Mégsem diósgyőri előnnyel vonultak a csapatok szünetre, a gyirmótiak büntetőből egyenlítettek. A fordulás után nyíltabbá vált a mérkőzés, mindkét csapat győzelemre játszott, amit végül Eppel Márton góljával a Testgyakorlók szereztek meg. Az est befejezéseként a csapat és diósgyőri szurkolók együtt ünnepelték a rangadón begyűjtött három pontot.

Gyirmót FC Győr - Diósgyőri VTK 1-2 (1-1)

Gyirmót: Hársfalvi András - Szegi Vince, Csörgő Viktor (Hudák Dávid, 68.), Polgár Kristóf, Artem Nagirnyi - Vass Ádám, Hajdú Ádám (Kovács Milán, 63.) - Soltész Dominik (Erdei Milán, 63.), Herjeczki Kristóf, Nagy Patrik (Berki István, 79.) - Pethő Bence (Simon András, 63.) Vezetőedző: Csertői Aurél.
DVTK: Branislav Danilović - Csirmaz István, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bokros Szilárd - Koman Vladimir (Cseke Benjámin, 12.), Holdampf Gergő (Bertus Lajos, 68.), Bényei Ágoston - Szőke Adrián (Gera Dániel, 46.), Lukács Dániel (Jurek Gábor, 90+1.), Papp Marcell (Eppel Márton, 68.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Gólszerző: Papp Marcell (0-1) a 34., Nagy Patrik (1-1, 11-esből) a 44., Eppel Márton (1-2) a 87. percben.

Az eddig lejátszott élvonalbeli DVTK - Gyirmót mérkőzések

1. 2016/2017 (2. kör, Mezőkövesd)
    2016.12.10. DVTK - Gyirmót 1-0 (1-0) G.: Diego Vela

Idegenbeli mérleg: 1 mérkőzés, 1 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség, 1 lőtt, 0 kapott gól.

Gyirmót FC Győr

Alapítva: 1993
Klubszín: sárga-kék
Élvonalbeli idények: 2
Legjobb eredmény: NB I. 12. hely (2016/2017, 2021/2022)
Először az országos másodosztályban: 2005/2006
Másodosztályú idények: 16
Folyamatosan az NB II.-ben: NB I.-ből kiesők

A Gyirmót SE-t 1993-ban alapították, a 2001/2002-es idényben még az 5. vonalban szerepeltek. A 4. osztályt két, a harmadikat egy év alatt "járták ki", így 2005-ben bemutatkoztak az NB II.-ben, ahonnan azóta mindössze kétszer hiányoztak, mindkétszer nagy örömükre.  Először a 2016/2017-es idényben, majd az OTP Bank Liga előző évi kiírásában szerepeltek az élvonalban, de mindkétszer az utolsó helyen végezve búcsúztak.

Legutóbb a legjobb góllövőjük a 13 találatig jutó, és a nyáron Paksra igazoló Varga Barnabás volt.

Merkantil Bank Liga 2022/2023

A gyirmótiak elfogadhatóan kezdték a bajnokságot, ám a 18. és a 22. forduló között öt mérkőzésen keresztül nyeretlenek maradtak. Az utóbbi három meccset viszont sorozatban megnyerték.

25. forduló: Gyirmót - Kozármisleny 2-0

A legutóbbi találkozón a Hársfalvi András - Szegi Vince, Polgár Kristóf, Hajdú Ádám, Artem Nagirnyi - Kovács Dominik - Soltész Dominik (Yevgeniy Kichun, 61.), Kovács Milán (Berki István, 81.), Madarász Márk, Medgyes Zoltán (Erdei Milán, 90+2.) - Simon András (Pethő Bence, 61.) összeállításban játszottak.