Beharangozó 2023. január 18., szerda

Vélez - DVTK 3-2 (1-2)

A spanyol Vélez C.F. ellen játszotta harmadik felkészülési mérkőzését a DVTK Spanyolországban edzőtáborozó labdarúgó csapata. Ezúttal a pályára lépők többsége végigjátszotta a találkozót. A Diósgyőr góljait Könyves Norbert és Jeremie Obounet szerezték.

Vélez C.F. - Diósgyőri VTK 3-2 (1-2)

Coin, Estadio Jose Burgos De Quintana, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Juan Francisco Caravaca
Vélez: Diego Barrios - Raúl Espinosa, Álvaro Ocaña, Adolfo, Luismi, Rafa Salama, Kaya, Yael, Bocchino, Héctor, Gastón. Vezetőedző: Magnus Pehrsson
DVTK: Senkó Zsombor - Farkas Dániel, Viczián Ádám, Szűcs Kornél, Medgyes Sinan - Radics Márton, Cseke Benjámin, Illés Bálint - Jeremie Obounet, Eppel Márton, Könyves Norbert. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Csere: Eppel helyett Da Cruz a 46., Barrios helyett Didi a 46., Raúl Espinosa helyett Portillo a 46., Adolfo helyett Mauro a 46., Luismi helyett Essel a 46., Rafa Salama helyett Joselinho a 46., Héctor helyett Bouba a 46., Kaya helyett Gonzalo a 60., Bocchino helyett Nawfal a 65., Gastón helyett Gaona a 65., Yael helyett Escolano a 72., Ocaña helyett Dani Sénior a 72., Obounet helyett Papp M. a 75. percben.
Sárga lap: Cseke a 73. percben.
Gólszerző: Gastón (1-0) a 3., Könyves (1-1) a 4., Obounet (1-2) a 34., Yael (2-2, 11-esből) a 69., Gaona (3-2) a 87. percben.

3. perc: Egy távoli lövést kiütött Senkó Zsombor, ám az érkező Gastón Valles a kapuba lőtte jobbról a labdát, 1-0

4. perc: Illés Bálint távoli, bal oldali szabadrúgását a hosszú oldalon Könyves Norbert egyből a hosszú alsó sarokba helyezte. 1-1

34. perc: Jeremie Obounet tört középre balról, és az Eppel Mártontól visszakapott labdát a 16-os vonaláról a jobb alsó sarokba lőtte. 1-2

69. perc: Yael Ballesteros tizenegyesből volt eredményes. 2-2

87. perc: A védők közül kilépő spanyol támadó lövését még védte Senkó Zsombor, de a labda Richard Gaona elé pattant, aki közelről az üres kapuba passzolt. 3-2

Kuznyecov Szergej: - Jó felkészülési mérkőzést játszottunk több szempontból is. Egyrészt akik az elmúlt mérkőzésen kevesebb játéékperchez jutottak, azok ma nagyobb terhelést kaptak. Másrészt a ma látottak alapján visszajelzést kaptunk arról, hogy kire számíthatunk, ki tart előrébb, és kinek kell még sok munkát végezni azok közül, akik ősszel csak edzettek, és kevesett játszottak.