Beharangozó 2017. március 3., péntek

A 25. DVSC - DVTK mérkőzés következik

Az előző bajnokságban kétszer utazott a DVTK Debrecenbe, idén viszont csak egyszer fog, ezen a héten szombaton. Az elmúlt években nem sok siker termett a szomszédvárban, most viszont égetően szükség van a pontokra.

Egyetértés Futball Club néven alapították meg 1902. március 12-én a debreceni labdarúgó csapatot, amely 1912 nyarán önállósította magát, és létrejött a Debreceni Vasutas Sport Club. A hajdúsági gárda az elmúlt több mint egy évszázad során hét aranyérmet (2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2012, 2014) szerzett, hatszor volt Magyar kupa-, illetve ötször Szuperkupa-győztes.

A DVSC idei bajnoki mérkőzései

Nem szerepel jól a DVSC az idei bajnokságban, 21 forduló után öt győzlemmel és hat döntetlennel 21 pontot szereztek, és a 11. helyen állnak. Legeredményesebb gólszerzőjük az ötgólos Holman Dávid.

21. forduló: Honvéd - DVSC 1-0

A legutóbbi mérkőzésen Leonel Pontes csapata a Danilović - Osváth, Mészáros, Brković, Ferenczi - Feltscher (Hjundzsun, 22.), Tőzsér, Sekulić, Jovanović (Chuka, 87.), Holman (Filip, 74.) - Handžić összeállításban lépett pályára.

Téli játékosmozgás

A téli átigazolási időszakban nagy mozgás történt a DVSC játékoskeretében.

Érkezők
Frank Feltscher Martínez (venezuelai, AEL Limassol)
Haris Handžić (bosnyák, HNK Rijeka)
Ivan Kelava (horvát, Granada CF)
Justin Mengolo (kameruni, Levszki Szófia)
Osváth Attila (Vasas - kölcsönbe)
Szuk Hjundzsun (dél-koreai, FC Porto- kölcsönbe)
Barna Szabolcs (Nyíregyháza - kölcsönből vissza)

Távozók
Ivan Bobko (ukrán, ???)
Kuti Krisztián (Cigánd SE)
ifj. Sándor Tamás (Cigánd SE)
Szakály Péter (Puskás Akadémia FC)
Takács Tamás (Nyíregyháza)
Róbert Vittek (szlovák, Slovan Bratislava)
Mészáros Karol (szlovákiai, Haladás - kölcsönbe)

A vezetőedző

A portugál Leonel Pontes Kondás Elemértől vette át a DVSC irányítását ősszel. Edzői pályafutása során korábban a Sporting utánpótlásánál és az első csapat mellett dolgozott, majd a Marítimo, a görög Panaitólikósz, és az egyiptomi Al Ittihad kispadján ült.

1943. november 21-én játszották az első Debrecen - Diósgyőr mérkőzést az élvonalban. Az újonc debreceni csapat ellen a DiMÁVAG néven szereplő, Tomecskó József által irányított együttesünk 6-2-es vereséget szenvedett. A Sidó - Bohus, Felföldi, Doma, Soós, Krucsai, Suhai, Pribelszky, Füzér, Fazekas, Íjász összeállításban pályára lépő csapatunk góljait Suhai és Fazekas szerezte.

Az első pontot az 1963-as bajnokságban hoztuk el a Loki otthonából. Az 1-1-re végződő mérkőzésen az egyenlítő gólunkat Sikora szerezte. Ez a gól volt egyébként a 600. gólunk az NB I-ben: "A 44. percben a debreceni 16-os környékén Sikorához került a labda, és a balszélső 8 méterről félmagasan a jobb sarokba lőtt."

Az egyetlen győzelmünk Debrecenben igencsak emlékezetesre sikeredett. A 2008/2009-es bajnokság őszi szezonjában látogattunk Debrecenbe és a Sisa Tibor vezette fiatal diósgyőri legénység nagy meglepetésre 2-1 arányban legyőzte a később bajnoki címet szerző hajdúsági együttest. A DVTK győztes csapata így állt fel: Vojinović - Bokros, Sebők V., Kamber, Gohér - Ahodikpe, Szélpál (Lipusz, 60.), Búrány, Takács P., Szabó V. (Homma, 53.) - Tóth M. (Tchana, 85.).

A 32. percben a hazaiak szereztek vezetést, majd Takács Péter és Tóth Mihály góljával fordítottuk meg a találkozót. Ez volt történetünk során az első és eddig egyetlen alkalom, hogy három ponttal távoztunk Debrecenből.

A 2011/2012-es bajnokság 11. fordulójában látogattunk Debrecenbe. Az addig várakozáson felül, remekül teljesítő csapatunk súlyos, ötgólos vereséget szenvedett a későbbi bajnoktól. A mérkőzés mégis örökre emlékezetes marad a találkozót követő szurkolói ünnep miatt.

Az OTP Bank Liga előző kiírásában is három kört játszottak a csapatok, ebből kétszer idegenben találkozott a DVTK és a DVSC.

Az első debreceni mérkőzésen jól kezdett a DVTK, mégis a hazai csapat szerezte meg a vezetést. A folytatásban Grumić a kapufát találta el, majd a hajrában a kitámadó Diósgyőr ellen több helyzetet alakított ki a DVSC, azonban az eredmény már nem változott. Bekő Balázs csapata a Radoš - Eperjesi, Lipták, Tamás, Nemes - Koman, Egerszegi, Kitl (Bognár I., 57.), Barczi (Nikházi, 77.) - Novothny (Griffiths, 72.) - Grumić felállásban játszott.

Az utolsó előtti fordulóban Egervári Sándor vezetőedző a Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - James (Kovács G., 71.), Egerszegi - Bacsa (Ternován, 73.), Bognár I. (Szabó II B., 86.) Barczi - Novothny csapatot küldte a pályára. A DVSC kétgólos vezetést szerzett, majd Egerszegi Tamás szépített a szünet előtt. A második játékrészben még egy hazai gól született, így a pályán a hazaiak nyertek, a lelátón viszont a diósgyőriek KO-val győztek.

Az idei bajnokságban első alkalommal Miskolcon találkoztak a csapatok, a DVTK a Rados - Lázár, Lipták, Tamás - Eperjesi (Vela, 46.), Nono (Bognár I., 46.), Dausvili, Elek, Oláh B. - Makrai, Bacsa (Novothny, 46.) összeállításban játszott. Az első félidőben a DVSC kétgólos vezetést szerzett. A szünetben hármat cserélt Horváth Ferenc, ami felpörgette a csapatot, sikerült szépíteni Novothny Soma révén, majd emberelőnybe is került a DVTK, azonban hiába támadott a csapat, az egyenlítés nem jött össze, sőt, a hajrában a vendégek szereztek még egy gólt.

DVSC - DVTK 3-1 G.: Egerszegi

A mérlegünk: 24 mérkőzés, 1 győzelem, 3 döntetlen, 20 vereség, 11 rúgott, és 58 kapott gól.

Forrás: Varga Lajos - A futball-labda diósgyőri útja)