Beharangozó 2017. május 6., szombat

Gyirmót - DVTK 1-1 (0-1)

Az OTP Bank Liga 30. fordulójában alig kezdődött el a mérkőzés Gyirmóton, a Novothny Soma által előkészített helyzetet Makrai Gábor értékesítette. A folytatásban a rengeteg helyzetet alakított ki a DVTK, azonban egyet sem sikerült értékesíteni, amit a hosszabbításban egy bombagóllal megbosszultak a hazaiak.

OTP Bank Liga 30. forduló

Gyirmót FC Győr - Diósgyőri VTK 1-1 (0-1)

Gyirmót, Alcuferr Stadion, 868 néző. Játékvezető: Karakó Ferenc (Varga Gábor, Szert Balázs; Szilasi Szabolcs, Gyarmati II Tibor).
Gyirmót: Nagy S. - Achim, Kiss M., Bojović, Radeljić, Szegi - Vass P., Simon Á., Simon A., Madarász  - Novák. Vezetőedző: Urbányi István
DVTK: Antal - Eperjesi, Karan, Busai, Tamás - Vela, Mevoungou, Novothny, Ugrai - Makrai, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás

Csere: Madarász helyett Szalánszki az 56., Fülöp helyett Ugrai és Szegi helyett Bori a 70., Novák helyett Máté J. a 76., Szarka helyett Dausvili a 81., Makrai helyett Szabó I B. a 87. percben.
Sárga lap: Simon A. a 28., Karan a 38., Novothny a 67. percben.
Gólszerző: Makrai (0-1) a 2., Radeljić (1-1) a 90+3. percben.

2. perc: Novothny húzott el a jobb oldalon a felezővonaltól a 16-osig, laposan középre adott, Makrai Gábor becsúszva közelről a kapu hosszú oldalába lőtt, 0-1

90+3. perc: Egy hosszan előreívelt labdát kifejeltek a védők, az előre húzódó védő, Anto Radeljić 17 méterről nagy gólt ragasztott a kapu bal oldalába, 1-1

Edzői nyilatkozatok

Urbányi István: - Valószínűleg kevés nehezebb dolog van, mint ilyen helyzetben játszani. Kicsit ennek fényében kezdődött a meccs, nem találtuk a ritmust, korán hátrányba kerültünk. Kellett néhány perc, hogy rendezzük a sorokat, amennyire lehetett. Szerkezetet váltottunk, pozíciót cseréltünk. Pozitívum, hogy az utolsó pillanatig mutatta a csapat, hogy van tartása. Ha van valaki, aki jelen pillanatban együtt tud érezni, és átéli a diósgyőri szurkolók, játékosok és vezetők csalódottságát, az én vagyok, mert nekünk az egész szezon ilyen volt.
Bódog Tamás: - Megérdemeltük a pontvesztést. Nem csak a második gólt nem rúgtuk meg,
hanem a harmadikat és a negyediket sem. Voltak lehetőségeink, de elszórakoztuk őket. Azt nem mondhatom, hogy nem akartak a játékosok, de nem volt meg bennük az a gyilkos ösztön, amivel meg kellett volna a második gólt rúgni. Utána a Gyirmót erőre kapott, jöttek előre, és abból a kevés helyzetből, ami előttük adódot, megérdemelten megszerezték az egyik pontot. Sajnálom, mert a mi kezünkben volt a mérkőzés.