Beharangozó 2017. május 10., szerda

A 3. DVTK - Mezőkövesd következik

Eddig két alkalommal találkozott a DVTK és a Mezőkövesd Miskolcon az élvonalban. Először 5-0-ra győzött a Diósgyőr, legutóbb pedig 1-1 lett a végeredmény. Most ismét a DVTK a pályaválasztó, azonban a mérkőzést Debrecenben játsszák. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II . feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban az előző bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be.

OTP Bank Liga 2016/2017

A 2016/2017-es idényt jól kezdte a Mezőkövesd, 19 fordulót követően az 5. helyen teleltek. A szünetben a távozó Pintér Attila helyett Szivics Tomiszláv ült a kispadra, a csapat pedig mélyrepülésbe kezdett. Jelenleg 35 ponttal a 10. helyen állnak.

30. forduló: Mezőkövesd - Honvéd 1-5

A legutóbbi fordulóban a Tujvel - Vági, Hudak, Fótyik, Gohér - Egerszegi, Bačelić-Grgić, Molnár G., Kink (Veselinović, 65.), Sós - Strestík (Baracskai, 80.) összeállításban játszottak.

Téli játékosmozgás

Érkezett
Balogh Béla (Gyirmót FC Győr)
Damčevski, Aleksandar  (macedón, Atirau FK)
Dinjar Marko (Kozármisleny)
Farkas Dániel (Spartak Subotica)
Šulek, Peter (szlovák, Vysocina Jihlava)
Veselinović, Lazar (szerb, Pohang Steelers)

Távozott
Mevoungou, Patrick (kameruni, DVTK)
Nicorec, Mihai (Cigánd)
Polényi Gábor (ZTE)
Vosahlík, Jan (cseh, FK Teplice)
Fröhlich Roland (Cegléd - kölcsönbe)
Milutinovic Mihailo (Kozármisleny - kölcsönbe)
Devecseri Szilárd (Haladás - kölcsönből vissza)

A vezetőedző

A 48 éves, dunaszerdahelyi születésű Radványi Miklós a 29. forduló után vette át a csapat irányítását, a Honvéd ellen 5-1-es vereséggel mutatkozott be. Labdarúgóként Szlovákia és Csehország mellett a német Bundesliga 2-ben, illetve alacsonyabb osztályú osztrák csapatokban szerepelt. Edzői karrierje során többször ült a DAC kispadján, dolgozott Csehországban, legutóbb az élvonaltól idény közben visszalépett Spartak Myjava vezetőedzője volt.

Ismerős arcok

Tóth László szakmai igazgató mellett több jelenlegi mezőkövesdi labdarúgó is viselte a DVTK szerelését.

Gohér Gergő 2008 nyarától 2014 nyaráig egy féléves, Honvédnál tett kitérőtőt nem számítva a DVTK-ban szerepelt, összesen 108 első- és 30 másodosztályú mérkőzésen. Távozása után a PAFC, majd a Soroksár labdarúgója lett, onnan érkezett nyáron Mezőkövesdre.

Vági András 2012 elejétől 2014 nyaráig játszott a DVTK-ban, kereken ötven bajnokin lépett pályára. Ezt követően Paksra igazolt, ahonnan először kölcsönbe került Mezőkövesdre, majd ebben az idényben is maradt.

Egerszegi Tamás szinte váltotta őket, 2014 elején érkezett Diósgyőrbe, majd 54 alkalommal játszott a csapatban. Nyáron távozott Mezőkövesdre.

Mielőtt az élvonalban először találkozott volna a két borsodi csapat, a Magyar Kupában 2007. szeptember 26-án Mezőkövesden Simon Attila, Abdou Halidou Douva, valamint Rebecsák Szilárd góljával 3-1-es győzelemmel lépett tovább a Diósgyőr. Három évvel később az NB II.-ben is csupán két mérkőzést játszottak a felek. 2010. november 6-án Diósgyőrben a még alakuló Benczés-csapat 3-1-es vereséget szenvedett a matyóföldiektől.

A visszavágót 2011. május 28-án rendezték Mezőkövesden. A hazaiak egy vitatott büntetővel ugyan a mérkőzést megnyerték (1-0), de a meccs után mégis ünnepelhettek a DVTK-szurkolók, mert egy év kitérőt követően visszajutott a csapatuk az NB I.-be.

Az élvonalban első alkalommal 2013. október 5-én látogatott a mezőkövesdi csapat Diósgyőrbe. A mérkőzésen Bacsa Patrik és Futács Márkó duplázott, valamint Augusto Batioja is betalált, így 5-0-ra győzött a DVTK. Szivics Tomiszláv a Radoš - Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér - Abdouraman (Bacsa, 46.), Kostić (Elek, 46.), Nikházi, Barczi - Futács, Gosztonyi (Batioja, 72.) csapatot küldte pályára. Az első félidőt még kihúzták a vendégek, azonban utána Barczi beadását Futács közelről a hálóba fejelte. A második félidő elején Barczi kiugratását követően Bacsát ütötte el Horváth kapus, 11-es és kiállítás. Futács magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ezt követően már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses. Előbb Bacsa szép egyéni akciót követően lőtt gólt, majd Futács a gólok után az élőkészítésből is kivette a részét, Batioja értékesítette a ziccert, végül ismét Bacsa váltotta gólra Gohér asszisztját.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok, kétszer a DVTK, egyszer a Mezőkövesd a pályaválasztó.

A 9. fordulóban a mezőkövesdiek szereztek vezetést Miskolcon, majd létszámhátrányba kerültek. A DVTK óriási mezőnyfölényben játszott, sorra alakította ki a helyzeteket, Novothny Soma révén az egyenlítés meg is lett, a győztes gólt viszont sem átlövésből, sem közelről nem sikerült megszerezni.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 1-1 (0-1)

DVTK: Rados - Lázár, Lipták, Tamás - Vela, Dausvili (Griffiths, 57.), Bognár I., Elek, Nemes - Makrai, Novothny (Bacsa, 83.).
Mezőkövesd: Dombó - Vági, Hudák, Szeles, Fótyik - Mevoungou (Tóth B., 90+2.), Egerszegi (Pauljevic, 73.) - Molnár G. (Devecseri, 44.), Bačelić-Grgić, Sós - Strestik.

Piros lap: Sós a 38. percben, Strestik a lefújás után.
Gólszerző: Egerszegi (0-1) a 26., Novothny (1-1) a 68. percben.

A 20. fordulóban vendégként szerepelt a DVTK Mezőkövesden. Az első félidőben létszám- és gólhátrányba került a DVTK, és a második játékrészben is hiába támadott a piros-fehér csapat, a hazaiak jól kontráztak, és újabb két góllal eldöntötték a mérkőzést.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 3-0 (1-0)

Mezőkövesd: Dombó - Farkas D., Hudák, Balogh B. (Szeles, 62.), Vági - Egerszegi, Pauljevic (Bačelić-Grgić, 56.) - Strestik, Šulek (Damčevski, 75.), Molnár G., - Veselinović.
DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes - Busai, Elek - Vela (Makrai, 73.), Nono (Fülöp, 46.), Ugrai - Szarka.

Piros lap: Ugrai a 36. percben.
Gólszerző: Balogh B. (1-0) a 37., Bačelić-Grgić (2-0) az 59., Molnár G. (3-0) a 81. percben.

A DVTK - Mezőkövesd mérkőzések az NB I.-ben

1. 2013/2014
    DVTK - Mezőkövesd 5-0
  2. 2016/2017 (1. kör)
    DVTK - Mezőkövesd 1-1

Örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 2 mérkőzés, 1 győzelem, 1 döntetlen, 0 vereség, 6 rúgott, 1 kapott gól