Beharangozó 2017. január 25., szerda

Castellón - DVTK 0-1 (0-1)

Első spanyolországi felkészülési mérkőzésén Ugrai Roland góljával győzött a DVTK. A különbség sokkal nagyobb is lehetett volna, mert egy kapufától eltekintve szinte nem is volt lövése az ellenfélnek, míg a diósgyőriek számtalan helyzetet kihagytak.

Felkészülési mérkőzés

CD Castellón - Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)

Oropesa del Mar, 50 néző. Játékvezető: Rodrigo Rodriguez (Gomez Montoya, Herrera Ortega)
Castellón: Alvaro - Karim, Manuel, Toni, Blay, Josep, Jordi, Joao, David, Nahum, Alexis.
DVTK: Bukrán - Mahalek, Karan, Tamás, Lőrincz - Oláh B., Kitl - Makrai, Szabó I B., Ugrai - Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Csere: Novothny helyett Szarka és Ugrai helyett Fülöp,  Blay helyett Amine, Josep helyett Carrasco, Jordi helyett Borja a 46., Joao helyett Mourad, Alexis helyett Koke a 60. percben.
Sárga lap: Oláh B. a 17., Kitl a 23., Makrai a 27., Novothny a 38., Josep a 43., Koke a 86., Szabó I B. a 83., Fülöp és Mourad a 89. percben.
Gólszerző: Ugrai (0-1) a 9. percben.

Kulcspillanat

Ugrai Roland szerzett labdát a 16-os előterében, majd egy lépés után kilőtte a hosszú, bal felső sarkot, 0-1

Edzői értékelés

Horváth Ferenc: - Jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat odatette magát és nagyon komolyan vette a játékot. Ellenfelünk - akik hiába negyedosztályúak, nem nevezném rossz csapatnak őket - teljesen más stílusban játszott, és más edzettségi állapotban is vannak, hiszen náluk folyik a bajnokság. Mi egy kicsit nehezebben mozogtunk, de ezt jól tudtuk kompenzálni. Sokat volt nálunk a labda, sok lehetőséget alakítottunk ki. A védekezés is jól működött, szinte kapunkra tartó lövés nélkül hoztuk a találkozót. Jól szolgálta a felkészülést a mai mérkőzést.

A felkészülés programja

2017. január 4., szerda (DVTK Edzőközpont)
14:00 A felkészülés kezdete

2017. január 14., szombat (Abaújszántó)
11:00 MFK Zemplín Michalovce “A” - DVTK “A” - elmaradt
13:00 MFK Zemplín Michalovce “B” - DVTK “B” - elmaradt

2017. január 18., szerda (DVTK Edzőközpont)
11:00 DVTK - Budaörs SC 2-0 (0-0)

2017. január 21., szombat (Balmazújváros)
11:00 Balmaz Kamilla Gyógyfürdő - DVTK 0-0

Edzőtábor Spanyolországban
2017. január 23. - február 1.

2017. január 25., szerda (Spanyolország, Oropesa del Mar)
16:00 CD Castellón - DVTK 0-1 (0-1)

2017. január 27., péntek (Spanyolország, Facsa Sports Centre)
16:00 KS Ruch Chorzów (lengyel Ekstraklasa, 16. helyezett) - DVTK

2017. január 29., vasárnap (Spanyolország, Oropesa del Mar)
15:00 GKS Górnik Łęczna (lengyel Ekstraklasa, 15. helyezett) - DVTK

2017. január 31., kedd (Spanyolország, Oropesa del Mar)
11:00 Villarreal CF (spanyol Primera Division, 6. helyezett) - DVTK

2017. február 4., szombat (DVTK Edzőközpont)
14:00 DVTK - MŠK Rimavská Sobota (szlovák 2. osztály, Keleti-csoport 10. helyezett)