Beharangozó 2017. augusztus 25., péntek

A 4. DVTK - Mezőkövesd mérkőzés következik

Háromszor találkozott eddig a DVTK és a Mezőkövesd diósgyőri pályaválasztás mellett. Az első találkozón öt gólt szereztek a piros-fehér mezesek, majd két döntetlen következett. Bemutatjuk szombati ellenfelünket, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II . feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban a következő bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be, majd történetük során első alkalommal meghosszabbították élvonalbeli tagságukat.

OTP Bank Liga 2017/2018

Két győzelemmel kezdte az idei bajnokságot a Mezőkövesd, a következő négy fordulóban azonban mindössze egy pontot szerzett. Jelenleg 7 ponttal a tabella 6. helyén állnak, legeredményesebb játékosuk a két gólos Baracskai Roland.

1. forduló: DVSC - Mezőkövesd 1-2
  2. forduló: Mezőkövesd - Paks 3-2
  3. forduló: FTC - Mezőkövesd 5-0
  4. forduló: Mezőkövesd - Videoton 0-2
  5. forduló: Vasas - Mezőkövesd 1-1
  6. forduló: Mezőkövesd - Honvéd 1-2

A legutóbbi fordulóban a Tujvel - Farkas D., Hudák, Pillár, Szalai A. - Tóth B. (Veselinović, 49.), Keita, Vadnai (Baracskai, 59.), Cseri - Střeštík, Koszta M. (Fótyik, 83.) összeállításban játszottak.

Téli játékosmozgás

A nyári átigazolási szezonban jelentős mértékben átalakult a mezőkövesdi keret.

Érkezett
Jakub Brašeň (szlovák, FC DAC 1904)
Cseri Tamás (Kisvárda)
Paul Keita (szenegáli, AO Kerkira)
Koszta Márk (Bp. Honvéd)
Köböl Máté (szlovákiai, STC Salgótarján)
Martin Krnáč (szlovák, Slovan Bratislava)
Vadnai Dániel (MTK)
Csirmaz István (Szolnok - kölcsönből vissza)
Fröhlich Roland (Cegléd - kölcsönből vissza)

Távozott
Balogh Béla (MTK)
Czuczi Márton (Pénzügyőr)
Alekszandar Damčevski (macedón-francia)
Ulysse Diallo (mali, PAFC)
Marko Dinjar (horvát-magyar, Szeged 2011)
Egerszegi Tamás (Miedź Legnica)
Hegedűs Dávid (Kazincbarcika)
Tarmo Kink (észt, Levadia Tallinn)
Molnár Gábor (PAFC)
Orosz Márk (Soroksár)
Peter Šulek (szlovák, GKS Katowice)
Stipe Bačelić-Grgić (horvát, PAFC - kölcsönből vissza)
Branko Pauljević (szerb, PAFC - kölcsönből vissza)

A vezetőedző

A 48 éves, dunaszerdahelyi születésű Radványi Miklós az előző idény 29. fordulója után vette át a csapat irányítását. Labdarúgóként Szlovákia és Csehország mellett a német Bundesliga 2-ben, illetve alacsonyabb osztályú osztrák csapatokban szerepelt. Edzői karrierje során többször ült a DAC kispadján, dolgozott Csehországban, mezőkövesdi szerepvállalása előtt az élvonaltól idény közben visszalépett Spartak Myjava vezetőedzője volt.

Ismerős arcok

Gohér Gergő 2008 nyarától 2014 nyaráig egy féléves, Honvédnál tett kitérőtőt nem számítva a DVTK-ban szerepelt, összesen 108 első- és 30 másodosztályú mérkőzésen. Távozása után a PAFC, majd a Soroksár labdarúgója lett, onnan érkezett nyáron Mezőkövesdre.

Az egykori válogatott Lázár Pál tavasszal felfüggesztette pályafutását, visszatérése után pedig a Mezőkövesdet választotta. Előtte 2016 őszén 12 bajnokin lépett pályáta a DVTK színeiben.

Mielőtt az élvonalban először találkozott volna a két borsodi csapat, a Magyar Kupában 2007. szeptember 26-án Mezőkövesden Simon Attila, Abdou Halidou Douva, valamint Rebecsák Szilárd góljával 3-1-es győzelemmel lépett tovább a Diósgyőr. Három évvel később az NB II.-ben is csupán két mérkőzést játszottak a felek. 2010. november 6-án Diósgyőrben a még alakuló Benczés-csapat 3-1-es vereséget szenvedett a matyóföldiektől.

A visszavágót 2011. május 28-án rendezték Mezőkövesden. A hazaiak egy vitatott büntetővel ugyan a mérkőzést megnyerték (1-0), de a meccs után mégis ünnepelhettek a DVTK-szurkolók, mert egy év kitérőt követően visszajutott a csapatuk az NB I.-be.

Az élvonalban első alkalommal 2013. október 5-én látogatott a mezőkövesdi csapat Diósgyőrbe. A mérkőzésen Bacsa Patrik és Futács Márkó duplázott, valamint Augusto Batioja is betalált, így 5-0-ra győzött a Radoš - Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér - Abdouraman (Bacsa, 46.), Kostić (Elek, 46.), Nikházi, Barczi - Futács, Gosztonyi (Batioja, 72.) összetételű csapat. Az első félidőt még kihúzták a vendégek, azonban utána Barczi beadását Futács közelről a hálóba fejelte. A második félidő elején Barczi kiugratását követően Bacsát ütötte el Horváth kapus, 11-es és kiállítás. Futács magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ezt követően már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses. Előbb Bacsa szép egyéni akciót követően lőtt gólt, majd Futács a gólok után az élőkészítésből is kivette a részét, Batioja értékesítette a ziccert, végül ismét Bacsa váltotta gólra Gohér asszisztját.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok, kétszer a DVTK, egyszer a Mezőkövesd a pályaválasztó.

A 9. fordulóban a mezőkövesdiek szereztek vezetést Miskolcon, majd létszámhátrányba kerültek. A DVTK óriási mezőnyfölényben játszott, sorra alakította ki a helyzeteket, Novothny Soma révén az egyenlítés meg is lett, a győztes gólt viszont sem átlövésből, sem közelről nem sikerült megszerezni.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 1-1 (0-1)

DVTK: Rados - Lázár, Lipták, Tamás - Vela, Dausvili (Griffiths, 57.), Bognár I., Elek, Nemes - Makrai, Novothny (Bacsa, 83.).
Mezőkövesd: Dombó - Vági, Hudák, Szeles, Fótyik - Mevoungou (Tóth B., 90+2.), Egerszegi (Pauljevic, 73.) - Molnár G. (Devecseri, 44.), Bačelić-Grgić, Sós - Strestik.

Gólszerző: Egerszegi (0-1) a 26., Novothny (1-1) a 68. percben.

A 31. fordulóban a DVTK Debrecenben játszott a Mezőkövesd ellen. A találkozó elején kétgólos előnyre tett szert a kontrákra berendezkedő vendégcsapat. A második félidőben Makrai Gábor fejesével, és Busai Attila parádés megoldásával egyenlített a Diósgyőr, és ugyan rengeteget támadott, a győztes gólt már nem sikerült megszerezni.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 2-2 (0-2)

DVTK: Antal - Eperjesi, Busai (Fülöp, 81.), Jagodinskis (Dausvili, 72.), Tamás - Vela, Mevoungou, Novothny, Ugrai - Makrai, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás.
Mezőkövesd: Tujvel - Vági, Hudák, Szeles, Gohér - Egerszegi, Bačelić-Grgić - Molnár G (Pauljević, 83. )., Střeštík, Sós (Baracskai, 61.) - Kink (Diallo, 66.). Vezetőedző: Radványi Miklós.

Gólszerző: Molnár G. (0-1) a 13., Sós (0-2) a 17., Makrai (1-2) a 48., Busai (2-2) a 68. percben.

DVTK - Mezőkövesd 2-2 G.: Makrai, Busai

Örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 3 mérkőzés, 1 győzelem, 2 döntetlen, 0 vereség, 8 rúgott, 3 kapott gól