Beharangozó 2018. április 12., csütörtök

A 2. Balmazújváros - DVTK mérkőzés következik

Az élvonalban egyetlen alkalommal játszott a DVTK az abszolút újonc otthonában, és nincsenek jó emlékek. A "hazai", debreceni találkozón is a narancssárga-fekete csapat győzött, eljött az idő a statisztika javítására.

A Balmazújvárosi Sport Club 1912-ben alakult, 1996 után Balmazújvárosi Football Club néven játszottak. A 2012/2013-as bajnokságtól Balmaz Kamilla Gyógyfürdő néven szerepelnek, a 2016/2017 idényben a Merkantil Bank Liga 2. helyének megszerzésével történetük során első alkalommal jutottak fel az élvonalba.

OTP Bank Liga 2017/2018

A Balmazújváros egész évben egy célért, a bennmaradásért küzd. Jelenleg 24 ponttal a 12 helyen állnak mindössze két ponttal lemaradva a már bennmaradó pozíciót elfoglaló Vasas mögött.

25. forduló: Honvéd - Balmazújváros 2-0

A legutóbbi mérkőzésen így állt fel a Balmazújváros: Horváth L. - Uzoma, Tamás L., Rus, Gabovda - Haris, Majsuradze (Batarelo, 80.), Sigér (Harsányi, 85.), Vajda - Andrić, Shindagoridze (Arabuli, 62.)

Téli játékosmozgás

Érkezett
Harsányi Zoltán (Nyíregyháza Spartacus)
Kónya Márk (Nyíregyháza Spartacus)
Rudolf Gergely (Nyíregyháza Spartacus)
Lasha Shindagoridze (grúz, Saburtalo)
Kamarás György (Dorog - kölcsönből vissza)

Távozott
Kovács Ádám (ZTE)
Vólent Roland (Siófok)
Bódis István (romániai, Szeged 2011 - kölcsönbe)
Orovecz Ádám (Kazincbarcika - kölcsönbe)

A Balmaz Kamilla Gyógyfürdő FC kerete

Kapusok
1    Szécsi Gergő    (HUN)    1989.02.07.
2    Pogacsics Krisztián    (HUN)    1985.10.17.
88    Horváth László    (HUN)    1988.02.23.

Védők
4    Rus Adrián    (ROU)    1996.03.18.
5    Tamás László    (ROU)    1988.01.18.
6    Póti Krisztián    (HUN)    1988.05.28.
7    Yuri Gabovda    (UKR)    1989.05.06.
15    Jagodics Bence    (HUN)    1994.03.31.
28    Bokros Tibor    (HUN)    1989.08.28.
29    Schmid Áron    (HUN)    1998.09.29.
30    Virág Aladár    (HUN)    1983.02.19.
33    Eke Uzoma    (NGR)    1989.08.11.

Középpályások
10    Zsiga Ervin    (HUN)    1991.07.11.
11    Erdei Carlo    (HUN, ROM)    1996.03.02.
13    Sigér Dávid    (HUN)    1990.11.30.
17    Schmid Máté    (HUN)    1996.07.08.
18    Haris Attila    (HUN)    1997.01.23.
21    Ante Batarelo    (CRO)    1984.11.21.
25    Lasha Shindagoridze (GEO) 1993.01.30.
26    Vajda Sándor    (HUN)    1991.12.14.
27    Kónya Márk (HUN)   1989.04.04.
40    Kamarás György (HUN) 1988.03.17.
67    Irakli Maisuradze    (GEO)    1988.08.22.

Támadók
8    Bachana Arabuli    (GEO)    1994.01.05.
9    Fekete Ádám    (HUN)    1988.01.22.
14    Rudolf Gergely (HUN)   1985.03.09.
19    Nemanja Andrić    (HUN, SRB)    1987.06.13.
39    Harsányi Zoltán (HUN) 1987.06.01.
41    Rácz Ferenc    (HUN)    1991.03.28.
56    Belényesi Miklós    (HUN)    1983.05.15.

A vezetőedző

A balmazújvárosiakat az élvonalba vezető - majd az MTK ajánlatát elfogadó - Feczkó Tamás helyét Horváth Ferenc foglalta el múlt nyáron a kispadon. Horváth Ferenc labdarúgóként 32 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban, Magyarországon, Belgiumban és Izraeben kupagyőztes lett, de Belgiumban és a portugál másodosztályban a bajnokságban is végzett az élen. Diósgyőri labdarúgóként 13 mérkőzésen 8 gólt szerzett. Edzői pályafutása kezdetén Vecsésen és Szigetszentmiklóson dolgozott, majd Kecskeméten mutatkozott be az élvonalban. A Paks, a Győr, és a Videoton után lett a DVTK vezetőedzője, ahonnan tavaly tavasszal távozott. Másodedzője, Szamosi Tamás Balmazújvárosba is követte.

Ismerősök a másik oldalon

Az edzői stáb mellett a játékoskeretben is több egykori diósgyőri labdarúgó található.

Belényesi Miklós a 2004/2005-ös idényben 17 alkalommal lépett pályára diósgyőriként. Utána Pakson, Nyíregyházán, Szolnokon szerepelt, 2010 óta erősíti a balmazújvárosiakat.

Virág Aladár a 2004/2005-ös idényben lett először a DVTK labdarúgója, 27 találkozón szerepelt, és egy gólt lőtt. A DVSC, a Nyíregyháza, a Győr és a REAC csapata után 2008 tavaszán tért vissza, és 10 mérkőzésen egy gólt szerzett a DVTK játékosaként. Egy évet Cipruson is eltöltött, 2012 óta a Balmazújváros játékosa.

Bokros Tibor Sátoraljaújhelyen született, a sárospataki éveket követően a diósgyőri utánpótlásban nevelkedett, majd 2008 őszán a DVTK mezében mutatkozott be az élvonalban. Összesen 10 alkalommal játszott 2010 januárjáig az NB I.-ben. Ezt követően Bőcsön keresztül vezetett Balmazújvárosba az útja, ahonan két alkalommal is elvitte a DVSC, majd visszaadta kölcsönbe.

Rudolf Gergely Franciaországban nevelkedett, majd kétszeres magyar bajnokként a DVSC és több olasz klub érintésével érkezett Diógyőrbe. Egy éven keresztül, 2012 szeptemberétől 2013 szeptemberéig viselte a DVTK mezét, összesen 18 bajnoki mérkőzésen egy gólt szerzett. A DVTK 15. válogatott labdarúgójaként egy találkozón lépett pályára a nemzeti csapatban, pályafutása során összesen 36 alkalommal küldték pályára a szövetségi kapitányok. Távozását követően a Győri ETO-ban és  Nyíregyházán játszott, télen igazolt Balmazújvárosba.

Az OTP Bank Liga 4. fordulójában Balmazújvárosban az első félidőben egygólos hátrányba került a DVTK. A második félidőben kitámadott a csapat, amit az eredményesen kontrázó hazaiak háromszor is megbüntettek.

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő - Diósgyőri VTK 4-0 (1-0)

Balamazújváros: Horváth L. - Póti, Tamás L., Rus, Uzoma - Vajda, Sigér, Haris, Andrić (Belényesi,  90+1.) - Arabuli (Zsiga, 76.), Kovács Á. (Rácz F., 85.) Vezetőedző: Horváth Ferenc.
DVTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás M. - Vela, Tóth B., Busai (Oláh B., 62.), Óvári (Ugrai, 46.) - Ioannidis (Nono, 46.), Szarka. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Gólszerző: Haris (1-0) a 40., Andrić (2-0) a 61., Rácz F. (3-0) a 86., Rácz F. (4-0) a 90+2. percben.

Az OTP Bank Liga 15. fordulójában egy peches góllal szerzett vezetést a Balmazújváros, azonban Dejan Karan fejesével még az első félidőben egyenlített a Diósgyőr. A folytatásban kiegyenlített játék folyt a pályán, azonban a vendégek a végén értékesítették a büntetőt.

Diósgyőri VTK - Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-2 (1-1)

DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Karan, Forgács - Vela, Kocsis, Nono, Ugrai - Szarka (Bacsa, 46.), Ioannidis (Óvári, 72.). Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Balmazújváros: Pogacsics - Póti, Rus, Tamás L., Uzoma - Sigér, Maisuradze - Vajda, Orovecz (Haris, 68.), Zsiga (Rácz, 60. ; Batarelo, 90.) - Arabuli. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Gólszerző: Tamás L. (0-1) a 20., Karan (1-1) a 32., Arabuli (1-2, 11-esből) a 90+5. percben.