Beharangozó 2018. április 20., péntek

A 6. DVTK - PAFC mérkőzés következik

Hatodik alkalommal fogadja a DVTK a PAFC csapatát. Először győzni tudtak Miskolcon a vendégek, de azóta nem termett számukra babér, legutóbb döntetlent játszott a két csapat Debrecenben. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A Budapesttől 40 kilométerre nyugatra fekvő felcsúti labdarúgó utánpótlás-nevelő központot a legendás névadó, Puskás Ferenc 80. születésnapján, 2007. április 1-jén avatták fel ünnepélyesen.

Az akadémia a Videoton FC utánpótláscsapataként Videoton-Puskás Akadémia néven 2010-ben már az NB II. Nyugati-csoportjában szerepelt, majd az akadémia "levált" a Videoton FC-ről és Puskás Akadémia FC néven önálló klubként folytatta szereplését az NB II.-ben.

A 2012/2013-as bajnokságban Benczés Miklós irányításával feljutottak az élvonalba, ahol első évükben sikerült teljesíteniük minden újonc minimum tervét. A 2015/2016-os idényben viszont kiestek, azonban egyből sikerült visszajutni.

OTP Bank Liga 2017/2018

Újoncként a bennmaradást tűzték ki maguk elé, ennek megfelelően a kiesés elkerüléséért küzd a PAFC: 26 forduló után 30 ponttal a 9. helyen állnak.

26. forduló: PAFC - Honvéd 1-1

Legutóbb így álltak föl: Hegedüs L. - Poór, Hegedűs J., Spandler, Trajkovski - Osváth, Balogh B., Knežević (Latifi, 57.), Szakály P. - Perošević, Radó (Diallo, 66.)

Téli játékosmozgás

Nyáron jelentősen megerősítette az újonc a keretét, télen kevesebben érkeztek.

Érkezett
Denis Klinar (szlovén, Olimpija Ljubljana)
Gonzalo Vega (uruguayi, CA River Plate)
Dejan Trajkovski (szlovén, FC Twente)
Ezekiel Henty (nigériai, Videoton - kölcsönbe)

Távozott
Hudák Martin (ZTE FC)
Csilus Ádám (Nyíregyháza Spartacus - kölcsönbe)

Vezetőedző

A salgótarjáni születésű Pintér Attila ül a Puskás Akadémia kispadján. Labdarúgóként ifjúsági Európa-bajnoki címet szerzett, a felnőtt válogatottban pedig 20 alkalommal viselte a nemzeti mezt. Az FTC színeiben kétszer nyert bajnoki ezüstérmet, egyszer Magyar Kupát, de rövid ideig játszott Belgiumban, a BVSC-ben, Budafokon, az ETO-ban és a Vasasban is. Pályafutását a DVTK-ban fejezte be, az osztályozóig eljutott a csapattal, azonban a Videoton ellen nem sikerült a feljutás 1996-ban. Ezt követően egyből edzősködni kezdett, első sikerét a 2003/2004-es idényben a Ferencvárossal érte el, bajnokságot és Magyar Kupát nyert. A következő évben már a Sopron edzőjeként ismét a magasba emelhette a kupát, majd a 2012/2013-as idényben a Győri ETO-t vezette bajnoki címre. Legalább ekkora siker, hogy a 2015/2016-ös bajnokságban a Mezőkövesddel végzett feljutást érő helyen, és ősszel is kiválóan szerepeltek az élvonalban. Az előző télen kispadot és osztályt váltott, de a feljutást egy évvel később Felcsúton is megismételte.

Ismerős a másik oldalon

Patrick Mevoungou Mezőkövesdről érkezett Diósgyőrbe idén tavasszal, és 9 alkalommal lépett pályára az élvonalban. Tavaly nyáron a PAFC kivásárolta játékjogát.

Egymás ellen

Első alkalommal, a 2013/2014-es bajnokságban Tomislav Sivić a Rajić - Vági, Debreceni, Kádár, Husić (Gohér, 74.) - Abdouraman, Elek - Batioja (Barczi, 46.), Gosztonyi (Nikházi, 59.), Bacsa - Grumić összetételű csapatot küldte pályára. Gosztonyi András révén büntetőből a DVTK szerzett vezetést, azonban a vendégek fordítani tudtak. Gohér Gergő újabb büntetőből egyenlített, végül a két győzelemre játszó csapat közül a felcsútiak érték el céljukat.

A következő bajnokságban rögtön az első fordulóban játszottunk a felcsútiakkal. Tomislav Sivić ezúttal az Antal - Okuka, Alves, Debreceni, Husić - Elek - Marjanović (Gosztonyi, 46.), Bognár I., Nikházi - Bacsa (Bori, 78.), Grumić (Takács T., 57.) összetételű csapatot küldte pályára. A gól nélküli első félidő után Senad Husić és Bacsa Patrik lőtt gólt, a vendégek részéről pedig Lencse László szépített a 92. percben, így sikerült itthon tartanunk a három pontot.

Az OTP Bank Liga létszámcsökkentése és a bajnoki rendszer átszervezése következtében a 2015/2016-os idénytől háromszor találkoznak egymással a csapatok.

Az első körben Bekő Balázs vezetőedző Radoš - Eperjesi, Kovács G., Tamás, Németh M. - James - Okuka (Takács T., 74.), Koman (Barczi, 33.), Bognár I., Kitl (Egerszegi, 67.) - Novothny csapata Dražen Okuka és Novothny Soma góljával megnyugtató előnybe került, azonban a vendégek a hajrában egyenlítettek. Ekkor érkezett azonban Egerszegi Tamás, aki győztes gólt szerzett a ráadásban.

A harmadik körben ennél könnyebben sikerült győzni. Egervári Sándor vezetőedző a Radoš - Okuka, Lipták (Kovács G., 79.), Tamás, Nemes - James (Egerszegi, 46.) - Bognár I., Koman, Elek, Barczi (Bacsa, 62.) - Novothny csapatot küldte pályára, és Koman Vladimir, valamint Elek Ákos találatával kétgólos előnyre tett szert a DVTK, majd szépítettek a vendégek. A második félidőben eleinte a vendégek támadtak, a hajrában viszont gólkülönbséget javíthatott volna a DVTK.

A PAFC kiesése miatt 2017 őszén találkozott legközelebb a két csapat.

Az 5. fordulóban Debrecenben fogadta a DVTK a PAFC csapatát. Az első félidőben egy szabadrúgást követően korán vezetést szereztek a hazaiak, azonban Makrai Gábor küzdőszellemének köszönhetően gyorsan egyenlített a DVTK. A második játékrész viharosra sikerült, előbb villámlás miatt szünetelt a mérkőzés, majd ismét a vendégek szereztek vezetést, azonban Diego Vela pontot mentett a hajrában.

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 2-2 (1-1)

DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás - Vela, Busai (Kocsis, 73.), Oláh B. (Nono, 78.), Óvári - Makrai (Ioannidis, 78.), Ugrai. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
PAFC: Hegedüs L. - Poór, Heris, Hegedűs J., Spandler (Knežević, 46.) - Mevoungou - Szécsi (Prosser, 53.), Márkvárt (Vanczák, 88.), Balogh, Szakály P. - Diallo. Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Heris (0-1) a 4., Makrai (1-1) a 10., Prosser (1-2) a 75., Vela (2-2) a 89. percben.

Legutóbb, a 16. fordulóban Felcsúton nem esett gól a PAFC - DVTK mérkőzés első félidejében. A második játékrészben a hazaiak egyszer eredményesek tudtak lenni, míg a másik oldalon minden lövés, fejes elakadt.

Puskás Akadémia - Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)

PAFC: Hegedüs - Osváth, Vanczák, Spandler, Balogh B. - Zsidai , Szakály P. -  Prosser (Bačelić-Grgić, 72.), Knežević, Molnár G. (Szécsi, 57.) - Perošević (Diallo, 79.). Vezetőedző: Pintér Attila.
DVTK: Antal - Eperjesi,  Karan, Tamás, Forgács (Szarka, 71.) - Vela, Busai, Kocsis (Nono, 62.), Óvári - Ugrai, Ioannidis. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Gólszerző: Knežević (1-0) a 63. percben.

A Magyar Kupában is találkozott a két csapat a közelmúltban, mindkét mérkőzésen az idegenben játszó nyert, azonban 3-1-es összesítéssel a felcsútiak jutottak az elődöntőbe.

DVTK - PAFC 2-2 (1-1) G.: Makrai, Vela

Hazai mérlegünk: 5 mérkőzés, 3 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 11 rúgott és 9 kapott gól.