Beharangozó 2017. július 1., szombat

DVTK - Tatran Prešov 4-2 (0-0)

Az új idény második felkészülési mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott a DVTK a szlovák élvonalban szereplő eperjesi csapat fölött szombaton este a DVTK Edzőközpontban. A Diósgyőr góljait Bacsa, Lipták, Makrai és Oláh szerezték.

Felkészülési mérkőzés

Diósgyőri VTK - 1. FC Tatran Prešov 4-2 (0-0)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, zárt kapu mögött. Játékvezetők: Nagy Róbert (Dr. Varga Zsolt, Punyi Gyula)
DVTK 1. félidő: Rados - Eperjesi, Karan, Tamás, Forgács - Vela, Busai, Lipták, Fülöp - Ugrai, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás
DVTK 2. félidő: Bukrán - Nagy T., Tucsa, Lipták, Forgács - Ternován, Kitl, Nono, Oláh B. - Makrai, Bacsa Vezetőedző: Bódog Tamás
1. FC Tatran Prešov: Gáborčík (Slančík, 46.) - Petko, Bartek (Micherda, 54.), Jacko (Obradović, 46.), Miliutin (Grešák, 73.) - Sedlák (Lénárt, 37.), Dzúrik - Leško (Macko, 54.), Špyrka (Luberda, 54.), Dupkala (Trebuňák, 46.) - Streňo (Kraľovič, 60.) Vezetőedző: Miroslav Jantek

Sárga lap: Lipták a 7. percben.
Gólszerző: Bacsa (1-0) a 46., Streňo (1-1) az 50., Kitl (2-1) a 67., Makrai (3-1) a 69., Oláh (4-1) a 71. és Kraľovič (4-2) a 85. percben.

46. perc: A középkezdést követően Bacsa Patrik a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. 1-0

50. perc: Jobb oldali beadást követően  Erik Streňo átvette a labdát, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 1-1

67. perc: Kitl szögletét követően Lipták Zoltán fejelt a kapuba. 2-1

69. perc: Egy bal oldali szöglet után a 16-oson belül Makrai Gábor egy csel után a hálóba lőtt 3-1

71. perc: Bacsa passzát Oláh Bálint az ötösről lőtte a kapus mellett a hálóba a játékszert. 4-1

85. perc: A vendégek labdát szereztek, Michal Kraľovič elhúzta a kapus mellett és a jobb alsóba gurított. Bukrán beleért, de hárítani már nem tudott. 4-2

Edzői nyilatkozat

Bódog Tamás: - Ahogy szoktuk mondani, a mérkőzés elérte a célját. Egy erős ellenféllel tudtunk játszani, a játékosok megkapták a lehetőséget, mindenki pályára tudott lépni. Volt, aki fáradtabban mozgott, de a srácok hozzáállása megfelelő volt, jó benyomást tett rám mindenki.