Beharangozó 2017. július 8., szombat

Galatasaray - Diósgyőri VTK 2-0 (1-0)

Lejátszotta utolsó nyári felkészülési mérkőzését is a DVTK. Győrben volt a Galatasaray vendége Bódog Tamás csapata. A találkozón mind a két gól tizenegyesből született.

Felkészülési mérkőzés

Galatasaray SK - Diósgyőri VTK 2-0 (1-0)

Győr, ETO Park, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Juhász Bálint (Strobl Péter, Strobl Zoltán)
DVTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Vela, Busai, Nono, Óvári - Szarka, Ioannidis. Szakmai igazgató: Bódog Tamás
Galatasaray: Muslera - Maicon, Çalık, Ciğerci, Derdiyok, Belhanda, Gümüş, Linnes, Donk, Rodrigues, Carole. Vezetőedző: Igor Tudor

Sárga lap: Ugrai a 70. percben
Csere: Belhanda helyett Öztekin a 42., Donk helyett Günter a 46., Óvári helyett Ugrai az 55., Ioannidis helyett Makrai az 55., Lipták helyett Forgács az 55., Derdiyok helyett Gomis a 63., Vela helyett Fülöp a 63., Busai helyett Tóth B. a 72., Eperjesi helyett Nagy T. a 77., Nono helyett Oláh B. a 77., Szarka helyett Bacsa a 77., Gümüş helyett Başsan a 77., Rodrigues helyett Gül a 77., Ciğerci helyett  Karnuçu a 77., Linnes helyett Çamdal a 77., Çalık helyett  Aziz a 77. percben.
Gólszerző: Belhanda (1-0) a 33., Derdiyok (2-0) az 58. percben.

33. perc: Rodrigues esett el a 16-oson belül, a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. Younes Belhanda végezte el a büntetőt, Rados keze mellett laposan lőtt a hálóba. 1-0

58. perc: Szarka mellett esett össze Derdyok a 16-oson belül, újabb büntetőt ítélt a játékvezető. Eren Derdiyok a kapu bal alsó sarkába rúgta a labdát. Rados jó irányba vetődött, de nem tudta elérni a játékszert. 2-0

Bódog Tamás, szakmai igazgató: - Sajnos kikaptunk, de úgy gondolom, ha tudunk ebből a vereségből tanulni, márpedig fogunk, akkor elérte a célját. Az volt a célunk, hogy egy erős ellenféllel játsszunk, rávilágított a meccs a hibáinkra, hogy hol lehet még javítani. Van még bőven lehetőségünk, hogy a játékunk és a megoldásaink még jobbak legyenek.