Beharangozó 2018. február 3., szombat

Prishtina - DVTK 1-2 (1-1)

Az idén télen a második, Törökországban az első felkészülési mérkőzésen győzött a DVTK. Az FC Prishtina ellen egy hajtós, kemény találkozón Nikolaos ioannidis és Makrai Gábor góljával sikerült nyerni

FC Prishtina - Diósgyőri VTK 1-2 (1-1)

Antalya, Titanic Hotel Sport Center. Játékvezető: Tuna Özdemir (Cevat Akpinar, Mustafa Sadıç).
Prishtina: Bekaj (Muqiqi, 56.) - Osmani (Maxhuni, 57.), Dallku, Curri (Xhaka - 46.), Bashiru (Dumani, 71.) - Taipi (Zyba, 66.), Baftiu (Arago, 46.), Bozhoviç (Selmani, 73.) - Mankenda (Mazrekaj, 46.; Jung Yu, 78.), Fetahaj (Hoxha; 24.), Ahmed Januzi (Freitas, 60.). Vezetőedző: Mirel Josa.
DVTK 1. félidő: Bukrán - Eperjesi, Brković, Karan, Tamás - Vela, Kocsis, Busai, Ugrai - Bacsa, Ioannidis. Vezetőedző: Bódog Tamás.
DVTK 2. félidő: Radoš - Nagy T., Lipták, Tucsa, Forgács - Shestakov, Hasani, Tóth B., Óvári - Szarka, Makrai. Vezetőedző: Bódog Tamás.

Gólszerző: Ioannidis (0-1) a 10., Mankenda (1-1) a 13., Makrai (1-2, 11-esből) a 62. percben.

10. perc: Bacsa több védő között betört a 16-oson belülre, az alapvonalról középre adott, ahol Nikolaos Ioannidis közelről a gólvonalra visszaálló védők közzött a hálóba lőtt, 0-1

13. perc: A jobb oldali szögletet követően  Gauthier Mankenda egyenlített, 1-1

62. perc: Büntetó Óvári felvágásáért! Makrai Gábor állt a labda mögé, és az eldőlő kapus fölött a kapu közepébe lőtt, 1-2

Bódog Tamás: - A játékosok hozzáállásával abszolút elgedett voltam, mindenki akart, és igyekezett a legjobbját adni amellett, hogy láttam hibákat is. Az első félidőben letámadtuk az ellenfelet, helyzeteket alakítottunk ki, csak ugyanaz történt, mint az előző évben is: egyszer jött el az ellenfél a kapunkig, és egyből gólt kaptunk belőle. Utána jól reagált a csapat, odanyomtuk az ellenfelünket a saját kapujához. A második játékrészben is a saját játékunkat akartuk az ellenfelünkre erőltetni, ami többé kevésbé sikerült, és az ellenfélnek is akadtak lehetőségei. A felkészülés ezen szakaszában ez egy jó edzőmérkőzés volt, láttuk a hibákat, tudjuk, hogy mit kell még kijavítani, amit ki is fogunk javítani. A mérkőzés hűen tükrözte, hogy milyen állapotban vagyunk, és igyekszünk még jobbak lenni.