Beharangozó 2019. április 25., csütörtök

Az 5. Mezőkövesd - DVTK következik

Harmadszor találkozik az idei bajnokságban a DVTK és a Mezőkövesd. Az első találkozón a hazaiak győztek Mezőkövesdeen, a másodikon döntetlen született. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A Mezőkövesd mindössze 2013-ban jutott fel elsőször az élvonalba, de az NB II.-ben is csupán egy találkozót játszott a DVTK Mezőkövesden. 2011. május 28-án a Radoš - Vadász, Raković, Gal, Gohér - Dobos (Arze, 56.), Abdouraman, Lippai, Luque - Granát, Menougong (Pál Sz., 63.). Vezetőedző: Benczés Miklós összetételű DVTK-t a hazaiak egy vitatott büntetővel ugyan legyőzték (1-0), de a meccs után mégis ünnepelhettek a DVTK-szurkolók, mert egy év kitérőt követően visszajutott a csapat az NB I-be.

A Magyar Kupában is futottunk már össze, 2007. szeptember 26-án Mezőkövesden Simon, Douva valamint Rebecsák góljával 3 -1-es végeredménnyel lépett tovább a Diósgyőr.

Ligakupában is találkozott a Mezőkövesd és a DVTK. Akkor Szivics Tomiszláv a Radoš - Eperjesi, Vadász, Alves, Husić (Gohér, 62.) - Nikházi (Bacsa, 46.), Kostić, Barczi (Egerszegi, 75.), Gosztonyi - Batioja, Futács összeállítású csapatot küldte pályára. A mérkőzést a hazaiak nyerték 3-1-re (a rendkívül értékes diósgyőri gólt Futács Márkó szerezte), azonban a negyeddöntőbe a DVTK jutott, miután hazai pályán 2-0-ra diadalmaskodott. A sorozat végén pedig a diósgyőri játékosok emelhették a magasba a serleget.

Az első élvonalbeli találkozón 2014. április 20-án Bacsa Patrik hajrában szerzett góljával győzött a DVTK.

Mezőkövesd-Zsóry FC - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

Mezőkövesd: Horváth T. - Búrány, Velicky, Gévay, Hegedűs Cs. - Dobos (Farkas B., 77.), Takács P. (Sigér, 85.), Bognár I., Melczer - Harsányi, Menougong (Rajczi, 90.). Vezetőedző: Véber György.
DVTK: Radoš - Vági, Vadász, Kádár, Husić - Nikházi (Bacsa, 56.), Elek, Gosztonyi (Kostić, 56.) - Batioja (Marjanović, 67.), Futács, Grumić. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

Gólszerző: Bacsa (0-1) a 90. percben.

A 2018/2019 évi bajnokságban egyszer játszott vendégként Mezőkövesden a DVTK, és bár több nagy helyezetet láthatott a közönség, végül nem esett gól.

Mezőkövesd Zsóry - Diósgyőri VTK 0-0

Mezőkövesd: Dombó - Lázár, Hudák, Szalai A., Vadnai - Iszlai, Tóth B., Mlinar - Koszta M. (Veselinović, 78.), Novák, Střeštík (Cseri, 61.). Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás - Ugrai, Kocsis, Busai, Forgács - Ioannidis (Szarka, 88.), Óvári (Bacsa, 60.). Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Az OTP Bank Liga idei kiírásában a 8. fordulóban utazott először Mezőkövesdre a DVTK. A találkozót megelőzően trópusi eső áztatta a pálya gyepét, és a megváltozott körülményekhez a hazaiak alkalmazkodtak jobban, 11 perc alatt háromgólos előnyre tettek szert. A második félidőben Tajti Mátyás góljával és Makrai Gábor megpattanó lövésével ismét nyílttá tette a mérkőzést a DVTK, de az újabb hazai találat eldöntötte a három pont sorsát.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 4-2 (3-0)

Mezőkövesd: Dombó (Szappanos, 85.) - Farkas D., Pillár, Katanec, Vadnai - Cseri, Szeles, Mevoungou, Tóth Be. (Molnár G., 68.) - Vajda (Szalai A., 88.), Dražić. Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Radoš - Shestakov (Bacsa, 46.), Brković, Karan, Juhar - Tóth Ba. (Szabó B., 46.), Márkvárt, Tajti M.- Vernes, Mihajlović, Forgács (Makrai, 66.). Vezetőedző: Fernando Fernandez.

Gólszerző: Szeles (1-0) a 7., Cseri (2-0) a 9., Vajda (3-0) a 11., Tajti M. (3-1) az 50., Makrai (3-2) a 68., Vajda (4-2) a 80. percben.

A 19. fordulóban Miskolcon találkoztak a felek, és az első félidőben nem esett gól. A második játékrészt nagy helyzetekkel kezdte a Diósgyőr, mégis a vendégek szereztek vezetést, amit Vernes Richárd fejesével egyenlített ki a DVTK a hosszabbításban.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)

DVTK: Bukrán - Brković, Karan, Tamás M. - Shestakov, Szabó B. (Bacsa, 71.), Márkvárt, Géringer T. (Tajti M., 54.), Juhar - Hasani (Vernes, 62.), Mihajlović. Vezetőedző: Fernando Fernández.
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Szalai A., Vadnai (Katanec, 84.) - Meskhi, Bertus - Molnár G., Cseri (Dragóner F., 90.), Pekár (Silye, 67.) - Dražić. Vezetőedző: Kuttor Attila.

Gólszerző: Dražić (0-1) az 52., Vernes (1-1) a 90+4. percben.

Mezőkövesd - DVTK 4-2 G.: Tajti, Makrai

A DVTK idegenbeli mérlege Mezőkövesden: 1 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereseég, 3-7-as gólkülönbség

Mezőkövesd Zsóry FC

Alapítva: 1975
Először az élvonalban: 2013
Legjobb bajnoki eredmény: 9. helyezés (2016/2017, 2017/2018)
Élvonalban töltött évek: 4 év
Folyamatosan az élvonalban: 2016 óta

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II . feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16. helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-at magabiztosan nyerték és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyen végeztek. 2012-ben egy újabb 5. hely jutott neki, míg az azt követő bajnokságban már összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában azonban nem sikerült megkapaszkodni, rögtön az első év végén búcsúztak.

Elsőre nem sikerült visszajutniuk, a 2015/2016-os idényben viszont a Gyirmót mögött ezüstérmet nyert Pintér Attila csapata, és újra az élvonalra készülhettek.

A legutóbbi két idényt az élvonalban töltötték, legutóbb a 9. helyen végeztek, legjobb góllövőjüknek a 10 találatig jutó Koszta Márk bizonyult.

OTP Bank Liga 2018/2019

A Mezőkövesd 29 fordulót követően 35 ponttal a 7. helyen áll, azonban a legutóbbi 5 mérkőzésen 4 vereséget szenvedtek, és csak egyszer győztek.

29. forduló: PAFC - Mezőkövesd 1-0

A legutóbbi mérkőzésen a Szappanos - Eperjesi, Katanec, Pillár, Szalai A. - Meskhi, Szeles (Vajda, 46.), Cseri (Pekár, 75.), Iszlai B., Moutari - Dražić (Koszta M., 75.). összeállításban léptek pályára.

Téli játékosmozgás

Télen elsősorban rutinos labdarúgókkal erősítették meg a keretüket.