Beharangozó 2018. október 18., csütörtök

MsHK Žilina - DVTK Jegesmedvék 4-1

Csütörtök délután az MsHK Žilina otthonában játszott Tipsport Liga mérkőzést a DVTK Jegesmedvék. A rengeteg kiállítást hozó találkozón a hazai csapat jobban használta ki a lehetőségeit, így megszerezte a három bajnoki pontot.

Feszült hangulatban kezdődött a találkozó, több nagy ütközés is jelezte, hogy mindkét csapat az első perctől kezdve keményen beleállt a mérkőzésbe. Az első kisbüntetést Crawford kapta, az emberelőnyt pedig rögtön gólra is váltotta a hazai csapat. Podešva keresztpasszával Barta indult meg és egészen az alapvonalig jutott, ahonnan középre tálalt, az érkező Podešva pedig a hálóba lőtt (1-0). Egy perc sem telt el a gól után, amikor Ondruš is a kiállítás sorsára jutott, továbbá amikor a játékmegszakítás miatt életbe lépett a kiállítás Zhilin ütötte meg Pance-t a kapu előtt, a szlovén csatár pedig nem maradt adós és több nagy ütéssel a földre küldte a zsolnai védőt. Előbbi játékos 2+2, utóbbi pedig 2+2+10 perces büntetést kapott. A folytatásban kettős emberfórban játszhatott a miskolci csapat és Milam révén meg is született az egyenlítő találat. Kulmala passza után az amerikai hátvéd hatalmas erővel lőtte a korongot a kapu bal felső sarkába (1-1). Egyenlő létszámban kiegyenlített küzdelem folyt a jégen, előbb Kiss Dániel, majd Matejka helyzete maradt ki. A 15. percben újra megszerezte a vezetést a Žilina, amikor a miskolci harmadban egy korongbedobás után Barta lőtt kapura, a korong Adorjánról lecsorgott, leghamarabb pedig Sikela észlelt és pár centiről a kapuba lőtt (2-1). 25 másodperc múlva Hajóst állította ki a játékvezető, az emberelőnyt pedig rövid időn belül ismét gólra váltotta a zsolnai csapat. Jenčik lépett be a vendég harmadba, keresztpasszával a teljesen egyedül érkező Hvilát találta meg, aki az üres kapuba lőtt (3-1). Az első játékrész hátralévő perceiben a DVTK is próbálkozhatott még egyszer emberelőnyben, de nem sikerült megszerezni a második találatot.

A középső harmad miskolci mezőnyfölénnyel indult, amit Kiss büntetése tört meg. A sikeresen kivédekezett emberhátrány után újra magához ragadta a kezdeményezést a fehér mezes csapat. Pance a 27. percben közelről próbálkozott, de lövését védte Mikolaš, majd Kučny ülhetett ki két percre a büntetőpadra. Az emberelőny alatt 5 lövés is eltalálta a kaput, valamint Kulmala a kapuvasat is eltalálta, de gól ezúttal sem született. Miután kiegészült a Žilina, Pastort és Bagint is kiállították, tehát ezekben a percekben folyamatosan öt a négy ellen játszottak a Jegesmedvék. Magosi Bálint ziccerét is védeni tudta a remek napot kifogó Mikolaš, majd Matejka passzával Hvila ugrott ki emberhátrányban, aki így egyedül vihette a korongot, amit Adorján lábai között a kapuba juttatott (4-1). Két perccel később folytatódott a kiállítások sora, előbb Adorján majd Magosi kapott két perces büntetést, így közel egy percig öt a háromban támadott a zsolnai csapat, de ezúttal remekül működött a miskolci védelem.

A harmadik harmadból mindössze 29 másodperc telt el, amikor Miskolczi kapott végleges kiállítást térdhasználatért, az eset következtében Zhilin-t hordágyon kellett levinni a jégről. Ezekben a percekben a Žilina már nem erőltette a gólszerzést, biztonsági játékra rendezkedtek be. A 45. percben Barta kiállítása miatt újra emberelőnyben próbálkozhatott a felzárkózással a DVTK, amely során Kulmala előtt adódott a legnagyobb lehetőség, de Szirányi és Magosi is közel járt a gólhoz. A folytatásban is többet veszélyeztetett egyenlő létszámban a DVTK, az 50. percben rövid időn belül Ritó, Magosi és Crawford is eltalálta a kaput, azonban Mikolaš eszén egyikük se tudott túljárni. Négy perc múlva egy szép Ritó-Vince összjáték után utóbbi lőhetett közelről, de a korong Mikolaš lepkés kesztyűjében landolt. Egy újabb Pastor kiállítás után Glen Hanlon időt kért és mindent egy lapra feltéve Adorján helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de ez a húzása sem volt elegendő ahhoz, hogy közelebb zárkózzon csapata, pedig Milam és Crawford is veszélyes lövéssel próbálkozott. A hártalévő percekben sem esett újabb találat, így a zsolnai csapat otthon tartotta a három pontot és a tabellán megelőzte a DVTK Jegesmedvéket.

Tipsport Liga

13. forduló

2018. október 18. 17:00

MsHK Žilina - DVTK Jegesmedvék 4-1 (3-1, 1-0, 0-0)

Zsolna, Garmin Arena, 414 néző, játékvezetők: Vladimír Snášel, Miroslav Valach, Lukáš Kacej, Michal Orolin

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Milam, Láda, Rusk, Miskolczi, Magosi, Harrison, Vas, Pance, Kulmala, Somogyi, Hajós, Loiseau, Galanisz, Ritó, Vince, Vezetőedző: Glen Hanlon

MsHK Žilina: Mikolaš (Horčička) - Kučny, Jankovič, Bagin, Pastor, Piegl, Matejka, Mendrej, Zhilin, Barta, Sikela, Podešva, Jenčik, Huna, Milý, Beránek, Hvila, Ručkay, Hrazdíra, Ondruš, Rehák, Vezetőedző: Pavel Paukovček

Büntetés percek 32-49
Buli elhozatal 31/68 (45.59 %) : 32/68 (47.06 %)