Beharangozó 2018. október 26., péntek

DVTK Jegesmedvék - HC 07 Detva 5-4

A DVTK Jegesmedvék csapata hosszabbításban győzte le a HC 07 Detva együttesét egy rendkívül izgalmas és nagy csatát hozó mérkőzésen. A rendes játékidő utolsó percében, 3-3-as állásnál a gyetvai csapat megszerezte a vezetést, azonban előbb Loiseau egyenlített, majd a ráadásban Magosi Bálint szerezte meg a győztes találatot.

Nagy tempóba kezdték a találkozót a csapatok, Kulmala és Harrison már az első két percben tesztelte a vendég kapust, majd a miskolciak lendületét Pance kiállítása törte meg a 3. percben. 11 másodperccel azelőtt, hogy kiegészült volna a hazai csapat gólt szerzett a HC 07 Detva. Yakutsenya éles szögből leadott lövése a rövid felsőbe kötött ki, és bár a kapu elmozdult a játékvezetők úgy ítélték meg, hogy csak azután, hogy a korong áthaladt a gólvonalon (0-1). A bekapott gól után magához ragadta a kezdeményezést a piros mezben játszó hazai együttes, nagy nyomást helyeztek a gyetvai kapura, aminek eredményeként a 10. percben megszületett az egyenlítő találat. Emberelőnyben Pance kapta meg a korongot a kapu előterében, majd egy átvétel után rögtön a kapuba lőtt (1-1). Két perccel később Vas János szerzett korongot a támadóharmadban, majd Pancehoz továbbított, de a szlovén csatár lövéséből ezúttal nem született gól. A következő cserében újabb nagy hazai helyzetet láthattak a szurkolók, amikor egy kékvonalról eleresztett lövés átcsorgott Petrik kapuson, de a hálóőr még épp Loiseau előtt észlelt és rátenyerelt a korongra. A 16. percben Pance második góljával megszerezte a vezetést csapata számára. Somogyi emberelőnyben lőtt kapura, a korong ezúttal is kipattant Petrikről, de Pance ezúttal gyorsabban reagált és a kapuba juttatta a játékszert (2-1). A harmad hátralévő részében még Milam és Loiseau lövését jegyezhettük fel.

A második játékrész első perceiben a gyetvai csapat mindent megtett az egyenlítésért, de Adorján bravúros védéseket mutatott be, így nem változott az állás. Hazai részről Somogyi és Magosi jutott el kapuralövésig, azonban Petrik is szép védéseket mutatott be. A 29. percben kissé váratlanul megszületett a második gyetvai gól Surový révén. A sárga mezesek egy kontrát vittek végig a pályán, majd a szlovák csatár egy keresztpassz után a rövid felsőbe lőtt (2-2). Öt perccel később a DVTK játszhatott emberelőnyben és Crawford lövésénél Petrik bemutatta a mérkőzés legnagyobb védését, hiszen egy megpattanó korongot nagy vetődéssel tudott védeni. A 38. percben előbb Loiseau nagy helyzete maradt ki, majd Somogyi és Kuklev verekedett össze, az ökölpárbajból a miskolci 9-es került ki győztesen. Mindkét játékos számára véget ért a mérkőzés, hiszen végleges büntetést kaptak. A hátralévő két perc feszült hangulatban telt, többen összeszólalkoztak, de újabb verekedés nem alakult ki.

A harmadik harmadban újra a játékkal foglalkoztak a csapatok és rendkívül nagy tempót diktáltak, amelyből a gyetvaiak jöttek ki jobban, hiszen a 42. percben Tibensky átadásából Chovan talált közelről a kapuba (2-3). A gól után a miskolciak nagy nyomás alá helyezték a vendégeket, előbb Magosi vezethette egyedül a kapusra a korongot, majd Loiseau lőtt az üresen maradt kapu mellé. A nyomás a 49. percben érett góllá, amikor Loiseau passzát Magosi közelről lőtte a kapuba (3-3). A folytatásban mindkét csapatnak lehetősége volt az újabb gól megszerzésére, de nagyobb helyzetei a Jegesmedvéknek voltak. Szűk öt perccel a harmadik harmad vége előtt Vas János ütközte le Surovy-t, akit végül hordágyon kellett levinni a jégről, a miskolci csatár pedig 5+20 perces kiállítást kapott, ezért úgy tűnt, hogy a hátralévő időt ember hátrányban kell tölteni a hazai csapatnak. Három perccel később Ščurko kapott két perces büntetést, amivel nem értett egyet és hevesen reklamált a játékvezetőnél, aki sportszerűtlen magatartásért végleges büntetést osztott ki a szlovák játékosnak. Így a rendes játékidőt négy a négy ellen fejezték be a csapatok. Az utolsó percbe lépve megszerezte a vezetést a gyetvai gárda. Hraško a kék vonalról lőtt kapura, Adorján előtt pedig takarták a kilátást, így a korong a kapuba jutott (3-4). A játékvezetők videón nézték vissza az esetet, de végül szabályosnak ítélték meg a találatot. A Jegesmedvék azonban nem adták fel, Glen Hanlon a kapusát is lehozta az egyenlítés érdekében és 35 másodperccel a vége előtt Loiseau lőtte a kapuba saját kipattanóját, így következhetett a hosszabbítás (4-4).

A ráadásban három a három ellen játszottak a felek, ennek következtében rengeteg helyzet adódott a csapatok előtt és végül Magosi Bálint egyéni akciója döntötte el a mérkőzést. A csapatkapitány a saját kékvonaláról indulva végig vitte a pályán a korongot és a kapus lába között megszerezte a győzelmet jelentő találatot (5-4).

Tipsport Liga

16. forduló

2018. október 26. 18:30

DVTK Jegesmedvék - HC 07 Detva 5-4 h.u. (2-1, 0-1, 2-2, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok 985 néző, játékvezetők: Peter Loksik, Tomáš Orolin, Róbert Frimmel, Andrej Bogdan

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Duschek) – Crawford, Slovák, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Vojtkó, Miskolczi, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Vas, Somogyi, Harrison, Loiseau, Ritó, Hajós, Vincze, Vezetőedző: Glen Hanlon

HC 07 Detva: Petrík (Riečický) - Kuklev, Chovan, Ščurko, Murček, Puliš, Hraško, Chovan, Ďaloga, Žilka, Šimon, Sládok, Tibenský, Fekiač, Fekiač, Valent, Surový, Kral, Yakutsenya, Hedera, Gachulinec, Vezetőedző: Josef Turek

Büntetés percek 52-67
Buli elhozatal 35/69 (50.72 %) : 34/69 (49.28 %)