Beharangozó 2018. december 9., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - HC'05 Banská Bystrica 1-0

Sorozatban hatodik mérkőzését is megnyerte a DVTK Jegesmedvék csapata, miután nagy csatában, kapott gól nélkül győzte le a Tipsport Liga címvédőjét. A vasárnapi találkozó egyetlen gólját Rasmus Kulmala szerezte a második harmadban.

Rendkívül szerencsétlenül indult a találkozó a Jegesmedvék számára, hiszen az első percben Magosi szenvedett térdsérülést, és csak segítséggel tudta elhagyni a pályát, néhány cserével később azonban visszatért a jégre a csapatkapitány. A két csapat nagy lendülettel vetette bele magát a küzdelembe és nagy iramot diktáltak. Mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de lövéssel kevés akció zárult, a kapura tartó korongokat pedig a kapusok magabiztosan fogták. A 11. perc meghozta az első kiállítást is, Varga kapott két perces büntetést, az emberelőny alatt azonban nem alakult ki helyzet, nem úgy mint a 15. percben, amikor Loiseau lövését védte Williams. A nyitó játékrész utolsó lövését Pance nevéhez könyvelhettük el.

A második harmadban kemény fizikai hokit kezdtek el játszani a felek, rengeteg ütközés és dulakodás jellemezte a játékot. Négy perc elteltével Loiseau lépett ki a védők között és egyedül vezethette a korongot Williamsre, a lövését bravúrral védte az amerikai kapus. Egy perccel később azonban már nem tudott hárítani, amikor Pance remek passzát Kulmala kezelte le a kapu előtt, és egy cselt követően a hálóba lőtt Williams lábai között (1-0). A találatot követően Miskolczi kapott két perces büntetést testreütésért. Az emberelőny alatt Asselin és Marshall veszélyes lövését védte magabiztosan Vay Ádám. A létszámfölény megalapozta a vendégek fölényét és percekre beszorították a hazaiakat a saját harmadukba, de Vay minden lövést hárított. A találkozó felénél Somogyi és Nemcik között alakult ki egy ütésváltás a játékvezető pedig páros kiállítással büntette a feleket. Két perccel később hasonló jelenetek zajlottak le, ezúttal Kiss és Zigo keveredett szóváltásba. Rendkívül feszült volt a mérkőzés, sok ütközés jellemezte a játékot. Öt perccel a harmad vége előtt Ďatelinka és Kabáč is megszerezhette volna az egyenlítő találatot, de Vay mindkétszer bravúrosan védett. A vendégek nyomását fokozta, hogy Magosi kiállítása miatt emberelőnybe kerültek, de ezúttal is remekül működött a Jegesmedvék védekezése.

A harmadik harmadban sem változott a játék képe, gyors és kemény hokit játszottak a csapatok, de a helyzetek elmaradtak. Annak ellenére, hogy a vendégek birtokolták többet a korongot, nem találták a megfelelő módszert, hogy feltörjék a miskolciak védekezését, akik veszélyes ellentámadásokat is tudtak vezetni. A 49. percben Somogyi kiállítása miatt újra emberelőnyben próbálkozhatott a besztercebányai csapat az egyenlítéssel és ugyan végig nyomás alatt tartották Vay kapuját, nem tudták bevenni azt. Öt perccel a találkozó vége előtt túl sok vendég játékos tartózkodott a jégen, így két percet le tudott pörgetni az órából Glen Hanlon csapata. Az utolsó percekre Williams helyett mezőnyjátékos érkezett a jégre és mindkét vezetőedző felhasználta az időkérését is, Loiseau pedig a kékvonalról emelt az üres kapu mellé. 61 másodperc volt hátra a találkozóból, amikor Sloboda szabálytalanul akadályozta meg Harrisont a gólszerzésben, így két perces büntetést kapott. Az emberhátrány ellenére ismét lehozta kapusát Dan Ceman, de az eredmény már nem változott, így a végső dudaszó után hazai győzelem mellett repültek a macik a jégre.

Tipsport Liga

31. forduló

2018. december 9. vasárnap 17:30

DVTK Jegesmedvék - HC' 05 Banská Bystrica 1-0 (0-0, 1-0, 0-0)

Miskolci Jégcsarnok, 1.310 néző, játékvezetők: Ondrej Kalina, Miroslav Štefik, Andrej Bogdan, Martin Jobbágy

DVTK Jegesmedvék: Vay (Adorján) - Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Gőz, Milam, Láda, Pance, Vas , Kulmala, Harrison, Magosi, Loiseau, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Ritó, Hajós, Vojtkó Vezetőedző: Glen Hanlon

HC‘05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) - Nemcik, Marshall, Biro, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Petrinec, Sojka, Selleck, Faille, Asselin, Varga, Stastný, Sýkora, Gabor, Češik, Kabáč, Török, Lichanec, Zigo, Vezetőedző: Dan Ceman

1-0 25:07 Kulmala (Pance, Vas)

Lövés 20-35
Védés 35 (100.00 %) : 19 (95.00 %)
Büntetés percek 10-10
Buli elhozatal 28/54 (51.85 %) : 26/54 (48.15 %)

Glen Hanlon: Küzdelmes mérkőzés volt a mai, kemény fizikai hokival. Hétről hétre tanulunk az olyan élcsapatoktól, mint amilyen a mai ellenfelünk, amely agresszívan játszik és remekül korcsolyázik. Ma ismét nagyszerű volt a kapusteljesítményünk és az emberhátrányos védekezésünk.
Dan Ceman: Nagy küzdelem volt a jégen, mindkét csapat keményen játszott. Az elmúlt időszakban nagyon nehéz meccseink voltak, csupa élcsapat ellen, ami érződött. Nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen ellenfelünk remek formában van, most is jól védekezett, blokkolt, valamint a kapusteljesítménye is kiváló volt.