Beharangozó 2019. május 5., vasárnap

Szolnoki MÁV FC - DVTK tartalék 2-2 (1-0)

A listavezető Szolnoki MÁV FC otthonában mentett pontot az utolsó utáni pillanatban a DVTK tartalék csapata az NB III. Keleti csoportjának 26. fordulójában. A pontszerzés értékét növeli, hogy a Szolnokra utazó keret tagjai közül hat diósgyőri fiatalnak hétfőn reggel 8 órakor már a magyar nyelv és irodalom érettségin kell bizonyítania.

NB III. Keleti csoport 26. forduló

Szolnok, Tiszaligeti Stadion. Játékvezető: Antal Péter (Kövér Tamás, Kovács Zoltán)
Szolnoki MÁV FC: Molnár F. - Horgosi, Tóth B., Simon A., Laczkó M., Szabó T., Annus, Karacs, Kotula, Szabó R., Földi. Vezetőedző: Csábi József
DVTK tartalék: Bukrán - Farkas M., Géringer L., Szűcs K. - Korbély, Géringer T., Fenyőfalvi, Szabó II B., Orosz M. - Bárdos B., Boros G. Vezetőedző: Vég Csongor

Csere: Korbély helyett Valkay a 19., Karacs helyett Kovács L. az 51., Annus helyett Kun L. a 63., Szabó II B. helyett Zsiga a 63., Laczkó M. helyett Nádházi a 82., Fenyőfalvi helyett Varga J. a 87. percben.
Sárga lap: Tóth B. a 73. percben.
Gólszerző: Tóth B. (1-0) a 28., Géringer T. (1-1) a 78., Simon A. (2-1) a 84., Boros G. (2-2) a 91. percben.

28. perc: Közvetett szabadrúgást végzett el a hazai csapat a DVTK büntetőterületén belül. A visszagurított labdát Tóth Benjámin jutatta a hálóba, 1-0

78. perc: Bárdos Bence emelte be a labdát a büntetőterületen belülre, amire Géringer Tamás érkezett, majd a labdát a kapu jobb alsó sarkába továbbította, 1-1

84. perc: Egy vitatható oldalszabadrúgást követően a labdát az egykori diósgyőri Simon Attila fejelte a kapuba, 2-1

91. perc: Bárdos Bence beadását Varga József csúsztatta Boros Gábor elé, aki jól érkezve a kapuba jutatta a labdát, 2-2

Vezetőedzői értékelés

Csábi József: - Ez egy NB II.-es színvonalú találkozó volt. Készültünk erre a meccsre, amióta én vagyok a vezetőedző, ettől a mérkőzésről tartottunk a legjobban. Igazságos eredmény született. A találkozó folyamán kényszerű cseréket kellett végrehajtanom, de ennek ellenére egy bajnokesélyes csapat nem veszíthet pontot 2-1-ről a 91. percben. A mai mérkőzésben nekünk nem volt több. Gratulálok a Diósgyőr csapatának.

Vég Csongor: - Akik ma kilátogattak, úgy gondolom, hogy egy színvonalas, jó mérkőzést láttak két olyan csapat meccsén, akik ellentétes célokért küzdenek. Pont ez adott a bajnokinak egy olyan érzelmi töltetet, ami miatt kifejezetten élvezhető kilencven perc lett. Nézőpont kérdése, hogy bosszúsan utazunk haza az egy pont miatt vagy örülünk neki. Én azt mondom, hogy mosollyal az arcunkon kell haza mennünk, mert mégis csak az utolsó pillanatokban egyenlítettünk és olyan játékot raktunk a pályára, ami miatt nehéz volt megmondani semleges nézőként, hogy melyik csapat küzd a feljutásért és melyik azért, hogy az osztályban maradjon. Gratulálok a Szolnoknak, mert jó csapatuk van és biztosan bosszankodnak azon, hogy ennyire közel álltak a győzelemhez, de igazságtalan lett volna, ha ma nem szerzünk legalább egy pontot. Gratulálok a fiuknak a mai teljesítményükhöz, és sok sikert az érettségizőknek!

Fotó: szoljon.hu