Beharangozó 2019. április 16., kedd

"Bízunk benne, hogy teltház előtt játszhatunk"

Ma este hazai környezetben lép pályára az Aluinvent DVTK a bajnoki rájátszás két győztes mérkőzésig tartó elődöntőjének első mérkőzésén. A piros-fehérek a CMB Cargo-Uni Győr gárdáját fogadják. A találkozó 18 óra 30 perckor kezdődik a Generali Arénában.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport, elődöntő, 1. mérkőzés

2019. április 17., szerda
18:30 Aluinvent DVTK - CMB Cargo-Uni Győr

Cziczás László: - Úgy alakítottuk ki a múlt héten a felkészülésünket, hogy szombatra legyenek kihegyezve a játékosaink. Azáltal, hogy a Versenybizottság elcsúsztatta az első mérkőzés időpontját, új stratégia kialakítására volt szükség. Nagyon remélem, hogy ezzel is sikeresek leszünk. Azt tudni kell, hogy ennek az elődöntőnek sokkal nagyobb tétje lett annál, mint hogy ki végez a második, harmadik, negyedik helyen. A diósgyőri női kosárlabdázás jövőjét alapvetően meghatározó mérkőzések előtt állunk, hiszen nagyon nem mindegy, hogy melyik európai kupában indulhatunk ősszel. Ezzel együtt a játékosaim vállát semmiféle teher nem nyomja, én mindent leveszek róluk. Korábban is hangoztattam, a Győr a játékoskerete alapján predesztinált arra, hogy döntőt játsszon, hiszen a Sopron mellett talán ők tűnnek a legerősebbnek. Úgy gondolom azonban, hogy a bajnokság egészét tekintve megérdemelnénk, hogy mi jussunk be a döntőbe, és remélem, hogy ez így is lesz. Mégsem állíthatom, hogy mi lennénk ennek a párharcnak az egyértelmű esélyesei. Nagyon várjuk már a mérkőzést, a lányok bíznak abban, hogy telt ház előtt játszhatnak szerdán, borzasztóan megérdemelnék ezt. Az egész szezon során jó értelemben felszedték a parkettát, ha kellett, csúsztak-másztak a sikerért. Példamutatóan edzettek karácsonykor, és a két ünnep között is, húsvétkor is játszani fogunk, tehát mindent megtettek azért, hogy idáig eljussanak, ezért ezúton is megkérem szurkolóinkat, hogy hozzon magával mindenki még egy embert, és hajszoljuk bele a lányokat a győzelembe.

Játékvezetők

A találkozót a Praksch Péter, Papp Péter, Csabai-Kaskötő Brigitta játékvezetői hármas dirigálja.

Jegyinfó

A rájátszás során a hazai találkozóra a felnőttjegy 1500 forintba kerül, míg a kedvezményes junior és senior jegyek 1000 forintért válthatók. A családi jeggyel 3000 forintért lehet megtekinteni a mérkőzést. A gyermekjegy ingyenes.

Gyermek: 0-6 éves korig
Junior: 6-20 éves korig
Senior: 65 év felett
Családi: 4 személy (2 felnőtt+2 junior vagy 1 felnőtt+3 junior)

Az elődöntő első mérkőzésére elővételben is lehet jegyet vásárolni a Generali Arénában hétfőn és kedden 18:00 és 19:30 között a DVTK iroda előtti standon (nézőtér szint, D-Ultra szektor mögött).

Április 17-én 17:15-kor nyit mindkét pénztár és a sportcsarnokba már akkor be is lehet lépni.
Azon szurkolóinktól, akik DVTK Jegesmedvék-bérlettel szeretnék megtekinteni az elődöntő első mérkőzését, azt kérjük, hogy kedden 18 óráig regisztráljanak e-mail-ben a szabo.istvan(kukac)dvtk.eu címen. A levélben tüntessék fel a bérletük sorszámát is, hogy előre készülhessünk az elhelyezésükre.

Helyszín

Generali Aréna
3529 Miskolc, Görgey Artúr u. 19.

Az ellenfél

A Győr csapata a 2018/19-es szezon alapszakaszában tizenkét győzelem mellett tíz vereséget gyűjtött be, ezzel a hatodik helyet szerezte meg. A vártnál gyengébb szereplés november elején az addigi vezetőedző, Sandro Orlando állásába került. Milos Pavlović együttese a rájátszás negyeddöntőjében 2-1-es összesítéssel verte ki a Szekszárdot. A gárda tagjai közül a görög Artemis Spanou a legjobb pontdobó, aki kereken 14 pontot átlagolt az eddigi mérkőzéseken.

A zöld-fehérek kerete papíron a legerősebb a soproniaké után. Az amerikai Alexis Browntól márciusban megvált a klub, így három légiós igyekszik húzni a csapat szekerét. Az amerikai Reshanda Jacqueta Gray centerként 13 pontot és 9,33 lepattanót átlagol a magyar bajnokságban. Artemis Spanou, a legutóbbi Európa-bajnokságon negyedik helyezett görög válogatott alapembere 4-es poszton segíti a győri csapatot. A fiatalabbak közé tartozó Sanja Mandić az előző két szezonját a PEAC-ban töltötte, míg az ideit Torunban kezdte, és januárban igazolt a Kisalföldre. Ellenfelünk keretének négy olyan játékosa is van, akiket a diósgyőri szurkolók is jól ismernek, hiszen Czank Tímea, Szabó Petra több évig, míg Nagy Dóra és Raksányi Krisztina az elmúlt szezonban szolgálta a DVTK-t. A felsoroltak mellett a már magyar útlevéllel is rendelkező Európa-bajnok szerb Krnjić Sara számít húzóembernek szombati ellenfelünknél, de Varga Zsófia és Török Ágnes is magyar válogatottnak mondhatja magát.

22 Szirony Dorina    2001    3    182 cm    75 kg

A 2018/19-es bajnokság alapszakaszának első körében november 4-én Győrött öt pontos DVTK-siker született. A visszavágón február 9-én még jobban meg kellett izzadniuk a sikerért Cziczás László tanítványainak, hiszen akkor csak hosszabbítás után tudták kicsikarni a nagyon fontos győzelmet.

Női Kosárlabda NBI. A-csoport 6. forduló

CMB Cargo-UNI Győr – Aluinvent DVTK 74-79 (16-22, 17-21, 23-17, 18-19)
Győr, Széchenyi István Egyetemi Csarnok, 200 néző. Játékvezető: Cziffra, Balog, Kulcsár.
Győr: Czank 1, Brown 10, Török, Spanou 8, Gray 18. Csere: Nagy D. 14/6, Raksányi 11/3, Krnjić 12, Baffy, Varga. Vezetőedző: Sandro Orlando.
DVTK: Medgyessy 19/6, Kányási, Walker Kimbrough 15/6, Šulčiūtė 12/6, Mokango 27. Csere: Zele 1, Katona 2, Škorić, Szabó F. 3. Vezetőedző: Cziczás László.

Női Kosárlabda NB I-A csoport, 17. forduló

Aluinvent DVTK - CMB Cargo-UNI Győr 87-78 (23-15, 17-16, 12-30, 20-13, 11-2)
Miskolc, Generali Aréna, 800 néző. Játékvezető: Tőzsér Dénes Kelemen, Tóth Cecília, Balogh Gyula.
DVTK: Medgyessy 14, Walker-Kimbrough 27/6, Škorić 12/6, Kiss A. 4, Mokango 15. Csere: Zele 4, Kányási 3/3, Putniņa 8/3. Vezetőedző: Cziczás László.
Győr: Brown 18/6, Raksányi 9/3, Török 4, Spanou 22/6, Gray 12. Csere: Krnjić 9, Mandić, Varga Zs. 2, Czank 2. Vezetőedző: Milos Pavlović.