Beharangozó 2019. július 27., szombat

DVTK - Budafok 2-2 (1-1)

Utolsó nyári felkészülési mérkőzését játszotta a DVTK, jövő vasárnap már élesben következik a Budapest Honvéd elleni bajnoki mérkőzés.

Felkészülési mérkőzés

Diósgyőri  VTK - Budafoki MTE 2-2 (1-1)

Miskolc, DVTK Stadion, 600 néző. Játékvezető: Nagy Róbert (dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás).
DVTK: Danilović - Shestakov, Brković, Tamás M., Vági - Adukor, Szabó B. - Hasani, Zsolnai, Juhar - Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández.
BMTE: Kovács Z. - Opavszky, Króner, Romić, Kirják - Filkor, Oláh B. - Kovács D., Kulcsár K., Szabó M. - Horváth R. Vezetőedző: Csizmadia Csaba.

Csere: Kirják helyett Gohér a 68., Horváth R. helyett Vaszkó a 73., Shestakov helyett Orosz D., Vági helyett Orosz M., Adukor helyett Szűcs K. és Juhar helyett Tóth Bo. mind a 79. percben.
Gólszerző: Hasani (1-0) a 28., Szabó M. (1-1) a 35., Prosser (2-1) a 72., Filkor (2-2) 90+2. percben.

28. perc: Shestakov iramodott meg a jobb oldalon, de ezúttal nem adott középre, hanem okosan bepasszolta a közel álló Florent Hasaninak a labdát, aki befelé fordult, és 24 méterről nagy bombát eresztett meg. A lefelé vágódó labda meglepte Kovácsot, akinek a hóna alatt talált utat a hálóba, 1-0

35. perc: Jobb oldali oldalszabadrúgás után a hosszú oldalon lecsorgó labdára Szabó Máté eszmélt leghamarabb, és éles szögből a rövid alsó sarokba lőtt, 1-1

72. perc: Tamás bedobása után Prosser Dániel húzott balról befelé, majd még balról, de már nem éles szögből, az alapvonaltól 7 méterre lőtt, a labda Kovács lába között talált utat a hálóba 2-1

90+2. perc: Vendég szöglet jobbról, Vaszkó beadását Filkor Attila belsőzte közelről kapásból a hálóba, 2-2

Összefoglaló

Teljes mérkőzés

Fernando Fernández: - Rengeteg helyzetet alakítottunk ki a mai mérkőzésen, azonban a befejezésnél még pontosasabbnak kell lennünk, mert sokszor rontottunk gólhelyzetben. Hiába volt ez egy felkészülési mérkőzés, és hiába cseréltünk négyet a hajrában, az utolsó percben nem szabad gólt kapni szögletből, sokkal jobban kell figyelni. A bajnoki rajtig még dolgoznunk kell, hogy az utolsó sípszóig kitartson a koncentráció. Ezzel véget ért a felkészülés, a csapat készen áll a Honvéd elleni bajnoki rajtra.

A DVTK nyári programja

2019. június 20., csütörtök
A felkészülés kezdete

Felkészülési mérkőzések

2019. június 29., szombat (Debrecen-Pallag, zárt kapuk mögött)
19:00 DVSC (NB I. 3. helyezett) - DVTK 2-0 (2-0)

2019. július 3., szerda (DVTK Stadion, zárt kapuk mögött)
18:00 DVTK - Békéscsaba (NB II. 6. helyezett) 1-2 (1-1)

2019. július 6., szombat (DVTK Stadion)
12:00 DVTK - FK Železiarne Podbrezová (szlovák 1. osztály 12. helyezett) 2-1 (0-1)