MOL Magyar Kupa 3. forduló

A győztes csapatok továbbjutottak a 4. fordulóba, amit 2022. október 19-én rendeznek.

2022. szeptember 17., szombat
13:00 Mátészalkai MTK - Újpest FC 1-6
13:00 Szegedi VSE Pizzamonster - Békéscsaba 1912 Előre 0-4
13:30 Dorogi FC - Budapest Honvéd 0-2
13:30 FC Nagykanizsa - FC Hatvan 5-1
15:00 Balassagyarmati Városi SE - Vasas FC 1-2
15:00 Kaposvári Rákóczi FC - Zalaegerszegi TE FC 0-2
15:00 BVSC Zugló - Kisvárda 0-2
15:00 Szekszárdi UFC - Mezőkövesd Zsóry FC
15:00 Tiszafüredi VSE - BFC Siófok 0-4
15:00 Bölcske SE - Budafoki MTE 1-2
15:00 Jászberényi FC - Debreceni EAC 1-2
15:00 Balatonfüredi FC - Komáromi VSE 3-0
15:00 Mezőörs KSE - BTE Felsőzsolca 0-4
15:00 Zalaszentgróti VFC - Monor 2-3
15:00 Iváncsa KSE - Gyirmót FC Győr 3-2
15:00 Nagyatádi FC - Deszk SC 7-0
15:00 ESMTK - Soroksár SC 1-0
15:00 Pécsvárad SE Prosport.hu - ETO FC Győr 0-4
15:00 Füzesgyarmati SK - Credobus Mosonmagyaróvár 1-0
16:00 Diósgyőri VTK - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-1
16:00 Aqvital FC Csákvár - Puskás Akadémia FC 2-5
17:00 HR-Rent Kozármisleny - Kolorcity Kazincbarcika SC 0-1
17:00 FC Ajka - Szentlőrinc 3-0

2022. szeptember 18., vasárnap
13:00 Pécsi MFC - Paksi FC 0-1
15:00 Meton FC Dabas SE - Debreceni VSC 0-1
15:00 Tiszakécskei LC - Kecskeméti TE 0-3
15:00 III. Kerületi TVE - Mol Fehérvár FC 2-5
15:00 Monostorpályi SE - Nyíregyháza Spartacus FC 0-2
15:00 Nyergesújfalu SE - Szolnoki MÁV FC 1-0
15:00 Putnok FC - Szombathelyi Haladás 2-4
16:00 Bicskei TC - Ferencvárosi TC 0-2
18:00 XV. Kerületi Issimo SE - MTK Budapest 0-8

Továbbjutás

A tavalyihoz hasonlóan idén is egy mérkőzésen dől el a  továbbjutás a teljes sorozatban.

Pályaválasztás

A versenykiírás szerint mindig az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó, azonos osztályban szereplő klubok esetében az először kihúzott csapat játszik otthon.

A mezőny

NB I. (12 csapat)

Budapest Honvéd
Debreceni VSC
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Kisvárda Master Good
Mezőkövesd Zsóry
MOL Fehérvár FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
Vasas FC
Zalaegerszegi TE

NB II. (20 csapat)

Aqvital FC Csákvár
Békéscsaba 1912 Előre
BFC Siófok
Budafoki MTE
Credobus Mosonmagyaróvár
Diósgyőri VTK
Dorogi FC
ETO FC Győr
FC Ajka
Gyirmót FC Győr
HR-Rent Kozármisleny
Kolorcity Kazincbarcika SC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Pécsi MFC 
Soroksár SC
Szeged-Csanád Grosics Akadémia
Szentlőrinc SE
Szombathelyi Haladás
Tiszakécskei LC

NB III. (20 csapat)

Keleti-csoport (7 csapat)

BVSC Zugló
Debreceni EAC
FC Hatvan
Füzesgyarmati SK
Jászberényi FC
Putnok FC
Tiszafüredi VSE

Közép-csoport (7 csapat)

Balassagyarmati Városi SE
ESMTK
Iváncsa KSE
Meton FC Dabas SE
Monor
Szekszárdi UFC
Szolnoki MÁV FC

Nyugati-csoport (6 csapat)

Balatonfüredi FC
Bicskei TC
FC Nagykanizsa
Kaposvári Rákóczi FC
Komáromi VSE
III. Kerületi TVE

Megyei I. osztály (11 csapat)

Bölcske SE (Tolna)
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén megye)
Deszk SC (Csongrád-Csanád megye)
Mátészalkai MTK (Szabolcs-Szatmár-Bereg)
Monostorpályi SE (Hajdú-Bihar)
Nagyatádi FC (Somogy)
Nyergesújfalu SE (Komárom-Esztergom)
Pécsvárad SE Prosport.hu (Baranya)
Szegedi VSE Pizzamonster (Csongrád-Csanád)
Zalaszentgróti VFC (Zala megye)
XV. Kerületi Issimo SE (Budapest)

Megyei II. osztály (1 csapat)

Mezőörs KSE (Győr-Moson-Sopron megye)

Magyar Kupa történelem

A DVTK kétszer hódította el a Magyar (Népköztársasái) Kupát 1977-ben és 1980-ban, ezen kívül még három alkalommal jutott döntőbe, 1965-ben, 1981-ben és 2014-ben.