Diósgyőri VTK - Partium Labdarúgó Akadémia 0-0

Diósgyőri VTK - Academie fotbal Cluj 1-1 (1-0)
Gólszerző: Oláh Roland

A Diósgyőri VTK U16-os csapatát a következő játékosok alkották

Koltai Bence, Székely Tamás, Lengyel Vincent, Ádám Leonárd, Juhos Ádám, Györfi Donát, Gulácsi Márk, Khier Bek Ádám, Zsilvölgyi Csege, Szabó Bálint, Szabó Marcell, Bordás Benedek, Répási Gábor, László Zsombor, Tymofil Molokopeiev, Farkas Ruben, Meggyesfalvi Balázs, Juhász Kristóf, Oláh Roland, Yaroslav Vakuliak

Vezetőedzői értékelés

Icsó Zsolt: - A legfontosabb ezen a hétvégén az volt, hogy minden játékosunknak teljes mérkőzés terhelést adjunk. Ezt jó szervezéssel sikerült megvalósítanunk. Szakmai értékelés szempontjából a két napot külön kell választani. Szombaton két mérkőzésünk volt, ahol 2x20 perces találkozókat játszottunk. Mindkét találkozón nagy labdabirtoklási fölényben voltunk, sok helyzetet kidolgoztunk és az ellenfeleink különös veszélyt nem jelentettek a kapunkra. A Patrium Akadémia ellen még a helyzeteinket nem értékesítettük, de a második mérkőzésen már ebben is előre tudtunk lépni, hiszen megnyertül a meccset. Ezalatt a nyolcvan perc alatt megtudtunk nézni azokat a tehetséges fiatal játékosokat, akik hétközben velünk készülnek. Külön dicséretet érdemel Szabó Bálint, aki két évvel idősebbek között is remekül helytállt.  Vasárnap igazi erőpróbánk volt.  A román Elit liga listavezetőjével a  Viitorul Cluj csapatával játszottunk 2x45 perces mérkőzést.  Az első félidő kiegyenlített játékot, parázs párharcokat és kevés helyzetet hozott. A félidő végén egy támadó zónás labdaszerzésből megszereztük a vezetést és így mehettünk a szünetre. A második félidőben ellenfelünk frissíteni tudott a padról és nagy nyomást helyezett ránk. A labda elleni játékunk a pálya mind a három zónájában magas szinten volt, ezért csak egy nagy helyzetet tudott kidolgozni az ellenfelünk. Sajnálom, hogy egy rögzített helyzetben hibáztunk és egyenlíteni tudott a Cluj. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az összképet nézve igazságos eredmény született. Ez a két nap jól szolgálta a srácok fejlődését!