A Bükk hegység szívében kezdődött az idei BMTB. sorozat, amely az évek alatt országos szintre nőtte ki magát, és ezúttal is 15-20 nevezés érkezett korosztályonként. A 2,5 kilométeres pálya, nem csak a versenyzők állóképességét és erejét tette próbára, hanem a technikai tudásukat és koncentrációjukat is.

Az U13-as fiúk igen népes mezőnyében Leányvári Benjámin a harmadik helyet szerezte meg, míg csapattársai Mindszenti Áron és Simon András a 8. és a 14. helyen zárta a versenyt. A második érmét az U15-ös kategóriában szerezte a DVTK Cycling Team Leányvári Áron személyében, aki a második lett, míg Rózsa Dániel 6. helyen ért célba, csakúgy, mint Korpa István az U17-esek versenyében. A harmadik dobogós helyezést a DVTK válogatottja, Mindszenti Ákos szállította, aki az U19-es mezőnyben szelte át a célvonalat a második helyen.

A sorozat június 20-án a második futammal Miskolcon, a Komlós XCO-val folytatódik, a komlóstetői pályán.