Június 29-30-án Budapesten, a Lantos Mihály Sportközpontban csaptak össze az ország legjobb atlétái a felnőtt magyar bajnoki címekért a sportág történetében 129. alkalommal. Női 100 méter gáton három diósgyőri indulónak is szurkolhattunk, akik közül Tóth Anna, Bacsa Fanni és Gál Nikolett is magabiztosan jutott az óvások miatt körülményesen kialakuló és megcsúszott döntőbe. A fináléban végül Tóth Anna kiváló futással szoros csatában le tudta győzni az olimpiai induló Kerekes Grétát és pályafutása során először felnőtt magyar bajnoki címet ünnepelhetett edzőjével, Tigyi Józseffel. Bacsa Fanni és Gál Nikolett az 5. és 6. helyen ért célba a meghibásodott időmérésű futamban.

Női 400 méter gáton Lalik Petra U20-as világbajnoki szintet követően állt rajthoz az első futamban a legesélyesebb indulók között. Majkut Gergely tanítványa jól sikerült, 58.91-es futással ismét nagy eredményt ért el a második helyen átszakítva a célvonalat, amivel újabb felnőtt magyar bajnoki érmet szereztek a piros-fehérek.

Férfi távolugrásban Hajdu Áron kiváló korosztályos eredmények után a felnőtt mezőnyben is megcsillogtatta tudását. László István ugrója fantasztikusan versenyezve az utolsó sorozatban 765 centimétert elérve ugrott fel a dobogó harmadik fokára, így mindössze 16 évesen bronzérmet szerzett a felnőtt magyar bajnokságon, amivel az egyik legfiatalabb érmese lett a hétvégének. Ezzel a DVTK pedig mindhárom színű éremből gyűjtve tette teljessé az éremkollekciót az idei magyar bajnokságról.

Női 100 méteren Boldogh Boróka döntőt futhatott az erős mezőnyben és helyt állt 200 méteren is, míg Orosz Balázs 110 méter gáton egy századdal maradt le a fináléról. Rőczei Gréta hármasugrásban a hatodik helyen végzett, Monoki Benjámin pedig ötödik lett. Tóth Balázs Márton 1500 és 5000 méteren két 10. helyet zsebelt be, míg Lövei Vanda 11. lett az öt kilométeres távon.

A versenyzőket felkészítő edzők: László István, Majkut Gergely, Tigyi József, Zámbori Zoltán, Papp János