A magyar ifjúsági hegyifutó (skyrunning) válogatott Bar lenyűgöző óvárosában négy piros-fehér atlétával a mezőnyben vágott neki az idei korosztályos világbajnokságnak Montenegróban. Június 28-án, pénteken a vertical futammal vette kezdetét a verseny 5 kilométeres 1000 méter szintemelkedést tartalmazó pályával, ahol Lövei Vanda korosztályában kiváló versenyzéssel a hetedik helyen ért célba, míg Kovács Máté a 26. lett.

Egy nap szünetet követően a Rumija hegyen a hosszútávval folytatódott a vb, ahol három DVTK-s versenyző rajthoz állt. A 12 km-es és 800 m szintet tartalmazó skytrail pályán Gombár Zoé a dobogóról éppen lemaradva negyedik lett, míg a 21 km-es és 1600 m szintes skyrace távon Rokonay Szonja és Kovács Máté is korosztálya 19. helyét szerezte meg. A magyar válogatott a versenyben végül a 11. helyen zárt az országok rangsorában.

A versenyzőket Zámbori Zoltán és Gombár Péter készítette fel.