1952. november 28-án alapították a Paksi Kinizsi Sportkört, ami később Paksi SE, majd Paksi FC néven szerepelt. 2011-től a Magyar Villamos Művek Zrt.-nek köszönhetően MVM Paks néven játszottak, majd a főszponzor tavalyi távozását követően visszatértek a Paksi FC névhez. A csapat színe a zöld-fehér. Az NB I-be 2006-ban jutottak fel, első évükben a 11. helyen végeztek.

A 2010/2011-es bajnokságban érte el a csapat a legnagyobb sikerét, amikor a tabella második helyén végeztek és kijutottak a nemzetközi porondra, valamint megnyerték a Ligakupát.

A tavalyi bajnokságban 51 ponttal az 5. helyen végeztek. A csapat házi gólkirálya az azóta a Vasashoz távozó Könyves Norbert lett 10 találattal.

Nyári játékosmozgás

Az átigazolási szezon legnagyobb vérveszteségét Haraszti Zsolt és Könyves Norbert eligazolása jelentette, míg érkezési oldalon Szakály Dénes, Koltai Tamás és Bajner Bálint a legismertebb név.

Érkezők: Bajner Bálint (Notts County), Fröhlich Roland (PMFC), Kővári Róbert (PMFC), Papp Kristóf (Gyirmót), Péter Antal (FTC), Szakály Dénes (PAFC), Székely György (Újbuda), Asztalos Dávid (MTK - kölcsönbe), Koltai Tamás (Videoton - kölcsönbe).
Távozók: Haraszti Zsolt (FTC), Könyves Norbert (Vasas), Máté Roland (FTC, edző lett), Simon András (Gyirmót), Tamási Zsolt (Mezőkövesd), Szekszárdi Tamás (Siófok - kölcsönbe)

Az idei eredmények

A bajnokság egyik meglepetéseként jelenleg 28 megszerzett ponttal a 2. helyen áll a paksi csapat. Az elmúlt évekkel ellentétben nincs kiemelkedő góllövőjük, viszont többen is eredményesek a csapatból. Szakály Dénes, Balázs Zsolt, Bartha László és Papp Kristóf is egyaránt 3-3 góllal vette ki a részét a csapat 23 góljából.

14. forduló: Paks - PAFC 4-2
  15. forduló: Honvéd - Paks (később rendezik)
  16. forduló: Paks - Haladás 2-0

A legutóbbi fordulóban hazai pályán 2-0-ra győztek a Haladás ellen a következő összeállításban: Molnár P. - Kulcsár D., Gévay, Lenzsér, Szabó J. - Bartha, Kesztyűs, Kecskés (Bajner, 82.), Bertus, Koltai - Balázs Zs. (Hahn, 73.)

A vezetőedző

A csapat vezetőedzője az 50 éves Csertői Aurél, aki a Győri ETO, MTK és a Honvéd játékosaként 11-szeres válogatott, vezetőedzőként pedig 267 alkalommal ült a Siófok, a Videoton, a Sopron, a Haladás, a Kecskemét, a Győri ETO és a Paks kispadján.

Ismerős arc

A paksiak keretében Vági András személyében korábbi diósgyőri játékost is köszönthetünk. A 26 éves jobboldali védő 2012 és 2014 között kereken 50 bajnokit játszott piros-fehér mezben.

A paksi együttes a 2006/2007-es szezonban jutott fel az első osztályba, akkor találkoztunk velük először. Az őszi szezonban mi látogattunk az akkori újonc együtteshez és 2-1-es vereséget szenvedtünk. Tavasszal azonban az Andrássy úton sikerült a visszavágás: a történelmi, első DVTK - Paks meccsen a Szalma - Farkas V., Hegedűs, Elek, Sadjo - Sipeki (Rebecsák, 91.), Katona, Rubint, Binder (Faggyas, 86.) - Simon (Huszák, 60.), Douva összeállításban léptünk pályára és Rubint Richárd, valamint Farkas Viktor góljával 2-1-re nyertünk.

A következő évben a Köteles - Mogyorósi, Sebők, Hegedűs, Elek (Virágh, 89.) - Pelecaci, Cardozo (Szélpál, 29.), Pintér, Kamber - Homma (Lipusz, 56.), Simon összeállítású csapatunk Cardozo súlyos sérülése után az első félidőben kétgólos hátrányba került. Vágó Attila edzőnek azonban sikerült a szünetben rendet tenni a fejekben és a második félidőben 18 perc alatt Simon Attila duplájával kiegyenlítettünk. A Paks Tököli révén a 69. percben újra vezetéshez jutott, de ismét jött Simon és a 3. góljával döntetlenre mentette a mérkőzést.

A 2008/2009-es bajnokságban a Paks ellen a Köteles - Lakatos, Bogunović, Visković, Gohér - Pelecaci (Ahodikpe, 61.), Lippai (Stanić, 75.), Takács, Kamber - Tóth M., Homma (Szabó V., 61.) csapat lépett pályára és Tóth Mihály 78. percben szerzett remek találatával 1-0-ra diadalmaskodott.

2009. október 24-én járt Miskolcon a paksi együttes. A DVTK a Kovács Z. - Bognár Zs. (Apostu, 67.), Miličić, Visković, Horváth  - Vukadinović (Lipusz, 53.), Búrány - Lippai, Ivancsics, Balajti - Szabó V.  (Takács, 84.) összeállításban játszott és ért el gól nélküli döntetlent.

2012. szeptember 21-én Szivics Tomiszláv még a vendégek kispadján ült. Akkor Bacsa Patrik korai góljával itthon tudata tartani a Ribánszki - Vági, Gal (Hanek, 54.), Raković, Gohér - Takács P., Elek (Abdouraman, 78.) - Gosztonyi (Silva, 59.), Fernando, Bacsa - Tisza összeállítású DVTK a három pontot.

A legutóbbi két alkalommal a paksiak győzni tudtak Miskolcon. Idén április 4-én Szivics Tomiszláv az Antal - Okuka, Szalai V., Németh M., Husić - Koman, Krstić (Barczi, 46.) - Marjanović (Jenner, 46.), Grumić, Gosztonyi (Bacsa, 75.) - Griffiths csapatot küldte pályára és Georges Griffiths góljával sikerült is megszerezni a vezetést, azonban a vendégek fordítottak a hajrában.

Az OTP Bank Liga idei kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok. A 6. fordulóban Pakson 1-1-es döntetlent játszott a két fél, Hahn János találatát Nikházi Márk egyenlítette ki büntetőből diósgyőri részről.

A két csapat akkor a következő összeállításban szerepelt:
Paksi FC: Molnár P. - Kulcsár, Gévay, Asztalos, Szabó J. - Papp K. - Hahn, Szakály D. (Kecskés T., 82.), Bertus (Kesztyűs, 75.), Bartha - Balázs (Frőhlich, 79.). Vezetőedző: Csertői Aurél.
DVTK: Radoš - Eperjesi, Lipták, Tamás, Nemes - Egerszegi - Bacsa, Nikházi, Koman (Halmai, 19.), Barczi (Boros, 90+2.) - Novothny (Takács T., 65.). Vezetőedző: Bekő Balázs.

A DVTK - Paks élvonalbeli mérkőzések

1. 2006/2007
    DVTK - Paksi SE 2-1 G.: Rubint, Farkas V.
    DVTK - Paksi FC 1-2 G.: Griffiths

Mérlegünk: 8 mérkőzés, 3 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség, 8 rúgott és 12 kapott gól.