Aluinvent DVTK Miskolc – Ceglédi EKK 69-71 (16-27, 24-7, 19-19, 10-18)

Miskolc, Generali Aréna, 1000 néző. Játékvezetők: Pozsonyi, Gyuris, Goda
Aluinvent DVTK Miskolc: Horváth B. 11/9, Rasheed, Lihtarovics 7/3, Brewer 21/3, Horti 7 - csere: Jovanovic 11, Szécsi 4, Bálint 3, Czank 5/3, Bach. Vezetőedző: Maikel Lopez
Ceglédi EKK: Medgyessy 8, Szabó D. 18/15, Katona, Skoric 18/6, Maksimovic 21 - csere: Serbán 4, Kobolák 2, Ruttner. Vezetőedző: Cziczás László

Maikel López a Rasheed, Horti, Lihtarovics, Horváth, Brewer kezdőötöst küldte pályára. Büntetőkkel indult a találkozó, Alissya Brewer mind a kettőt értékesítette (2-0), de a vendégek egy hárompontossal hamar fordítottak is (2-3), majd egymás után kétszer is nagyon erőszakosan érkezett a palánk alá Brewer és máris 6-3 lett az eredmény. A mérkőzés harmadik percében a hazaiaktól újra Brewer, a vendégektől Medgyessy és Jelena Maksimovic volt eredményes (8-8). Maksimovic jutott újabb büntetőkhöz (8-10). A DVTK nem találta a fogást a vendégek 33-as számú szerb légiósán, aki egymás után dobta a kosarakat (8-14). Öt perc után Maikel López időt kért. Az időkérés ellenére sajnos újabb hosszú percek teltek el diósgyőri kosár nélkül, a vendégek támadásai ezzel szemben szinte minden alkalommal pontokat eredményeztek (8-21). Két perccel a negyed vége előtt tovább tudta növelni előnyét a vendégcsapat (8-23), de Tina Jovanovic és Horváth Betti is betalált végre, utóbbi ráadásul egy remek triplával (13-23). A negyed végén nem hibázta el a ziccert a Cegléd légiósa, Maja Skoric, de az utolsó másodpercben újabb triplával jelentkezett Horváth, így 11 pontos vendégvezetésről folytatódhatott a mérkőzés (16-27).

Horti Dóri büntetőivel kezdődött a második negyed, az egyik kimaradt (17-27). Tina Jovanovic talált be közelről, nyolc pontra csökkentve ezzel a különbséget (19-27). Egy kosár itt, egy ott, marad a nyolc pont (21-29). 13. perc: újra Maksimovic, újra 10 pont a különbség (21-31). Tina Jovanovic újra betalált (23-31). 14. perc: Jó védekezés után jó támadás, újra Jovanonvic, már csak hat pont a különbség (25-31). Bálint Réka dobott a palánk alól, kiszorított helyzetből nagyon szép kosarat, a vendégek időt kértek (27-31). Büntetők itt, büntetők ott, egy-egy bement, egy-egy kimaradt (28-32). 16. perc: Bálint Réka is büntetőkhöz jutott, Bálint Réka pedig triplával egalizálta az eredményt (32-32). 17. perc: Czank Timi Tripla! Vezet a DVTK! (35-32) Hosszú idő után dobott kosarat a Cegléd (35-34). 18. perc: Horti dobott két és Lihtarovics egy sikeres büntetőt (38-34). A 20. percben újabb Horti pontokkal növelte előnyét a Diósgyőr (40-34).

Vendégkosarakkal kezdődött a második félidő, Maksimovic és Medgyessy is betalált (40-38). 23. perc: Czank Timi sikeres közeliével és Brewer büntetőivel visszaállt a hatpontos különbség (44-38). 25. perc: Lihtarovics büntetőből, Brewer közelről talált be, a vendégeknél Szabó II. és Kobolák volt eredményes (47-43). Brewer újabb szépségdíjas triplával vetette észre magát (50-43). 26. perc: zárkóztak a vendégek, Serbán és Szabó II. is közelről volt eredményes (50-47). A harmadik negyed hajrájában egymás után potyogtak a kosarak mind a két oldalon, de sok helyzet ki is maradt, egyik csapat sem tudott a másik fölé nőni. Diósgyőri részről Horváth, Brewer Szécsi és Jovanovic volt eredményes (59-53).

Az utolsó játékrész elején a vendégek kezdtek jobban, Maksimovic és Szabó II. is betalált (59-56). 33. perc: Horti törte meg a diósgyőri kosárcsendet (61-56). Újra a vendégek percei következtek, akik fordítani is tudtak (61-63). A nézőtérről zúgott, a „harcoljatok, harcoljatok” és a „mindent bele, mindent bele”, Maikel López pedig időt kért. 34. perc: Újabb ceglédi kosár Szabó II. révén (61-65). 36. perc: Skoric közelről, Lihtarovics pedig messziről dobott kosarat, utóbbi sajnos csak két pontot ért (63-67). Kettő perccel a vége előtt Lihtarovics dobott nagyon szép triplát (66-67), a vendégek időt kértek. Az utolsó két percben nagyon jól védekezett a Diósgyőr, de sajnos pontatlanok voltak a támadások, 26 másodperccel a vége előtt újra betalált a Cegléd (66-69). Az utolsó percben Brewer triplát dobott (69-69), a Cegléd támadása viszont sajnos szintén eredményes volt, négy másodperccel a vége előtt Skoric talált be (69-71), az eredmény már nem változott.

A találkozó részletes jegyzőkönyve ide kattintva olvasható.

2015/2016 Aluinvent DVTK - Cegléd 1
Fotók: Szabó Krisztián

Maikel López: - Az ellenfél nagyszerűen játszott, nekünk tanulni kell a hibáinkból. Ez a vereség egy jó alkalom arra, hogy analizáljuk a hibáinkat és próbáljuk kijavítani, hogy ne kövessük el őket újra. Továbbra is dolgozni kell, és változtatni azon, amin muszáj. Gratulálok a Ceglédnek.
Cziczás László: - Gratulálni szereznék a Diósgyőrnek, mert egy fantasztikus csapat, és fantasztikus a közönség. A saját csapatommal kapcsolatban csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Nem is a játéktudásból és a jó játékból, hanem a küzdeni tudásból vizsgáztunk csillagos ötösre. Amikor elment a Diósgyőr, akkor sem adtuk fel Azt hiszem ez volt a siker kulcsa. Azt gondoltam, hogy Budán csak egyszer volt kutyavásár, de erre rácáfoltak a lányok és másodjára is sikerült itt győznünk. Ez számomra maga a csoda. A két csapat között papíron óriási szakadék van, de szívvel át tudták lépni az én lányaim, és ezért maximális tisztelet jár nekik.

Az Aluinvent DVTK Miskolc következő mérkőzését a BEAC ellen játssza jövő héten csütörtökön 18 óra 30 perctől, hazai pályán.