A hazai DIKE Napoli az első fordulóban Hollandiában verte az Orange Blizzards csapatát (72-63), majd hazai pályán a Valosun KP Brno ellen is győztek (68-60). Az Aluinvent DVTK idegenben kezdett, Csehországban 77-73-ra győzött a csapat, múlt csütörtökön pedig Miskolcon aratott 79-57-es győzelmet.

A DVTK a Czank Tímea, Taccjana Lihtarovics, Rasheed Rita, Alyssia Brewer, Horti Dóra csapattal kezdett Nápolyban, méghozzá nagyon rosszul. Hosszú percekig nem sikerült pontot szerezni, Czank tőle szokatlanul még a büntetővonalról is hibázott. Egy büntetővel és Bocchetti triplájával 4-0-ra vezetett a hazai csapat, amikor technikai okok miatt egy ideig állt a játék. A folytatásban is a hazaiakról szólt a mérkőzés, akik sorra szerezték pontjaikat, így az első tíz perc végére 12 pontra hizlalták előnyüket (24-12).

A második negyedben gyökeresen megváltozott minden, összeállt a DVTK védekezése és támadásban is sokkal pontosabb lett a csapat, sorra hullottak be a zónázó hazaik gyűrűjébe a távoli dobások, elsősorban Rasheed vitte hátán a csapatot. A cserék is sokat lendítettek a játékon, Tina Jovanović, Szécsi Orsolya, Bálint Réka és Horváth Bernadett is hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez. Közel négypercnyi játék után már csak 6 pont volt a hazaiak előnye (26-20), három és fél perccel a félidő vége előtt pedig már 31-27-es diósgyőri vezetésnél kért időt a hazaiak szakvezetője. De ez sem segített, a második tíz percben kiütéssel győzött a DVTK 28-5-re (29-40). Az első félidőben Rasheed 15., Bálint 7, Szécsi 6 pontig jutott, Brewer 5, Czank 4 lepattanót szedett. Az ellenfélnél Bocchetti és Burdick bizonyult a legeredményesebbnek 8, illetve 7 ponttal.

Czank Tímea (11) a legjobbkor vette hátára a csapatot (Fotó: dikebasket.com)

A nagyszünet után is a DVTK maradt lendületben, újabb négy pontot sikerült hozzátenni a korábbiakhoz (27-44). A hazaiakban Ivezić tartotta pontjaival a lelket, már nyolc pontra is felzárkóztak, amikor Jovanović és Brewer ismét tíz fölé ment (40-52). A hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, mert újfent pontatlannak bizonyultak a diósgyőri dobások, azonban így is maradt 8 pont az előnyből a záró negyedre.

Az utolsó tíz percben tovább lopakodott fölfelé a DIKE Napoli és három percnyi játék után két pontra sikerült is megközelíteni a gólképtelen piros mezeseket (51-53). Már csak egy pontra apadt a különbség, de egyenlíteni nem tudtak a nápolyiak, mert Czank elővette első hármasát a tarsolyából (52-56). Az első pontok megnyugtatták a DVTK játékosait, Jovanović centerkosara, majd Czank labdalopás utáni ziccerét követően már ismét 8 egység volt az előny négy perccel a vége előtt (52-60). Menetrendszerűen jött a hazai időkérés, miközben a féltucatnyi vendégszurkoló boldogan énekelt. Egy kicsit megfagyott az eredmény, de a múló idő a DVTK malmára hajtotta a vizet. Egy büntetővel lépett előre a hazai csapat, de ekkor már jóval egy percen belül jártunk és nem is változott az eredmény (53-60).

A DVTK csapatában Rasheed Rita 17, Czank Tímea 11 pontig jutott, a csapatkapitány közel járt a dupla-duplához, hiszen 8 lepattanóba is belekapaszkodott. Ebben a kategóriában Brewer volt a legeredményesebb diósgyőri 10 leszedett labdával. A hazai csapatban Ivezić, Bocchetti és Burdick jutott tíz pont fölé (14, 12, 11), míg a palánkok alatt Burdick nyújtott egészen kimagasló teljesítményt 17 lepattanóval. Csapatként viszont a DVTK bizonyult jobbnak.

A győzelem azt jelenti, hogy matematikailag még nem, de ahogy Maikel López fogalmazott a találkozó előtt: “fél lábbal már továbbléptünk a csoportból”.

A válogatott mérkőzései miatt szünet következik a bajnokságban és a kupában, legközelebb november 30-án a ZTE, illetve december 4-én a Brno csapatát fogadja az Aluinvent DVTK.

Kosárlabda női Európa Kupa G-csoport 3. forduló

Saces Mapei Givova DIKE Napoli - Aluinvent DVTK Miskolc 53-60 (24-12, 5-28, 16-13, 8-7)

Nápoly, Palavesuvio, 300 néző. Tomić (horvát), Csender (romániai), Sztojanova (bolgár).
DIKE Napoli: Quinn 7/3, Ivezić 14/3, Bocchetti 12/9, Burdick 11, Achonwa 6. Csere: Ceccarelli, Ptronyte 3. Vezetőedző: Roberto Ricchini.
Aluinvent DVTK: Czank 11/3, Lihtarovics, Rasheed 17/6, Brewer 5, Horti 1. Csere: Jovanović 10, Szécsi 6, Bálint 7/3, Horváth B. 3/3, Vezetőedző: Maikel López.

Roberto Ricchini: - Készültünk Rasheed ellen, mert tudtuk, milyen ponterős távolról, de nem tudtunk elég hatékonyan védekezni ellene. Szűknek bizonyult a rotációnk és a szerencse is elpártólt mellőlünk ezen az estén.
Maikel López: - Szép győzelmet arattunk az Európa Kupa egyik legerősebb játékoskeretével rendelkező csapatának otthonában. Az első félidőben támadásban, a második játékrészben inkább a védekezésben nyújtott komoly csapatmunkával sikerült legyőzni ellenfelünket.