Összefoglaló 2021. augusztus 1., vasárnap

U13: DVTK - Kassa 11-0 (3-0, 3-0, 2-0, 3-0)

Nyolcvan perc játék alatt tizenegy gólt szerzett a Diósgyőri VTK U13-as csapata, amely javában készül az előtte álló feladatokra. A piros-fehérek hazai körülmények között az FC Kosice együttesét látták vendégül, a találkozó nagy részében az történt, amit a diósgyőri fiatalok szerettek volna. Az elkövetett hibák kijavítására pedig az előttünk álló időszakban nyílik lehetőség.

U13-as felkészülési mérkőzés

Diósgyőri VTK - FC Kosice  11-0 (3-0, 3-0, 2-0, 3-0)

DVTK akadémia, 50 néző.

Diósgyőri VTK U13: Szemán Á. - Birk B., Tóth B. - Lupkovics G., Berta Cs., Kristóf Z. - Zaccaria Zs., Pápai O., Meggyesfalvi B.  Csere: Bordás B., Győrfi L., Kerekes B., Ónodi M., Riczu Gy., Mádi-Nagy Zs. Vezetőedző: Szakál Csaba.

Gólszerző: Lupkovics G. (1-0) a 3., Pápai O. (2-0) a 8., Kristóf Z. (3-0) a 12., Győrfi L. (4-0) a 21., Bordás B. (5-0) a 26., Mádi-Nagy Zs. (6-0) a 31., Pápai O. (7-0) a 42., Tóth B. (8-0) az 53., Győrfi L. (9-0) a 64., Győrfi L. (10-0) a 67., Pápai O. (11-0) a 72. percben.

Szakál Csaba: - A fülledt idő ellenére nagyon intenzív és hasznos edzőmérkőzést játszottunk a Kassa csapata ellen, akik kifejezetten ügyes, technikailag képzett és fizikálisan erős  játékosokból állnak. 4x20 perc játékidő nagy részét uraltuk, próbáltunk az elmúlt időszakban tanultakból építkezni. Sokat forgattuk a játékot, kerestük a mélységi indítások lehetőségét a szervezetten védekező ellenfelünkkel szemben. Az támadó térfélén dinamikusak, gyorsak voltunk, utolsó passzaink vagy cseleink jó arányban sikerültek, ezáltal sok lehetőségünk adódott a gólszerzésére. A labdavesztéseink után a vendégek kontratámadásai közül pár alkalommal zavarba kerültünk, ennek megelőzése, kivédekezése javításra szorul. Sok tanulnivalónk van még, de jó úton járnak a srácok. Nagy gratuláció a csapatnak, mert összeségében remek teljesítményt nyújtottak.