Az 5-8. helyosztó ágon Horvátország ellen folytatta az U16-os Európa-bajnokságot a magyar válogatott. A horvátok nagy lendülettel kezdték a találkozót, 25 pontot szereztek az első negyedben. A második játékrészben sikerült stabilizálni a védekezést, felzárkózni viszont nem tudott a magyar csapat. A folytatásra aztán ismételten lendületesebben érkeztek meg a horvátok, 10 pont fölé kúszott a különbség a csapatok között. A mérkőzés végén mindent egy lapra feltéve támadtak a mieink, de 86-76-ra megnyerték az összecsapást a horvátok.

A 7. helyért zajló összecsapáson a csoportkörben már egyszer legyőzött Szerbia volt az ellenfél. A pontszegény mérkőzésen a magyar csapat került előnybe, félidőben négy ponttal vezettek Mészárosné Kovács Andrea növendékei (27-23). A második félidő elején felgyorsultak az események, egy negyedben esett közel annyi pont, mint az azt megelőző félidőben. A záró etapra viszont elfogyott az energia, az utolsó játékrészben mindösszesen 4 pontot szereztek a magyarok, a lendületben maradó Szerbia pedig megfordította a találkozót, és 51-53-ra győzött. A magyar válogatott a nyolcadik helyen zárta a tornát.

Poczkodi Zsófia a horvátok ellen kezdőként 24 percet töltött a pályán, 6 pontot, 3 lepattanót és 2 gólpasszt jegyzett. A szerbek ellen szintén kezdőként 19 perc jutott a DVTK Akadémia növendékének, 1 lepattanóval és 1 assziszttal segítette a társakat.