Összefoglaló 2023. november 26., vasárnap

Gödöllői KC - DVTK 30-43 (14-18)

Az NB II. C csoport 9. fordulójában a Gödöllői KC otthonába látogatott a listavezető DVTK. A piros-fehérek magabiztos kezdést követően hat góllal is elléptek a 15. percre, amit követően ugyan a félidő végére négy gólra zárkóztak a hazaiak, ám a második játékrészben újra kiszakadt a diósgyőri gólzsák, és 40 találat fölé jutva megszerezte idei 9. győzelmét Molnár András csapata.

A négy hazai bajnoki és egy kupameccset követően szeptember óta először lépett vendégségben pályára a DVTK kézilabda csapata. Az NB II. C csoport 9. fordulójában a meccsnap előtt az ötödik helyen álló Gödöllői KC otthonába utaztak a listavezető piros-fehérek. A találkozót ismét Molnár András csapata kezdte jobban és 15 perc elteltével már hat góllal is vezettek (4-10). A különbséget gödöllői időkérés és hazai zárkózás követte, és a 29. percre már csak két gól volt a Diósgyőr előnye (14-16), amit végül egy jó hajrával meg tudott duplázni, így 14-18-as állásnál vonulhattak a csapatok a szünetre.

A második játékrészben nyolc perc alatt csak két gólt kapott a vendég együttes és hetet szerzett (16-25), és ugyan piros lap is hátráltatta őket, de hamar eldöntötték a találkozót. Az utolsó 20 percben magabiztos DVTK fölény jellemezte a meccset, ahonnan 30-43 arányban hozták el az újabb két pontot Molnár Andrásék.

A találkozón Kohlrusz Levente 9 gólt lőtt, míg Szepesi István ötször, Gulácsi Bálint pedig hatszor vette be az ellenfél kapuját. A találkozóra nevezett 13 vendég mezőnyjátékos közül mindenki betalált legalább egyszer.

Férfi kézilabda NB II. C csoport, 9. forduló

Gödöllő, Hajós Alfréd Ált. Isk.

A mérkőzés részletes jegyzőkönyve

A DVTK legközelebb a népkerti dupla meccs keretén belül az első osztályú Gyöngyöst fogadja a Magyar Kupa III. fordulójában, míg a bajnokságban a 10. körben a Acélvároshoz látogatnak december 2-án 18 órától a Bőcsi Sportcsarnokban.

2. Csépe Salgótarjáni SKCCSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC 9 7 0 2 286 227 59 14
3. Váci FKAVÁCI FKA 9 6 1 2 267 246 21 13
4. Acélváros Kézilabda KlubACÉLVÁROS KÉZILABDA KLUB 9 5 1 3 274 248 26 11
5. Gödöllői Kézilabda ClubGÖDÖLLŐI KÉZILABDA CLUB 9 4 0 5 248 254 -6 8
6. Füzesabonyi Sport ClubFÜZESABONYI SPORT CLUB 9 3 0 6 240 265 -25 6
7. Veresegyház VSKVERESEGYHÁZ VSK 9 1 0 8 221 313 -92 2
8. Szinvaparti Közösségi és Sportegyesület MiskolcSZINVAPARTI KÖZÖSSÉGI ÉS SPORTEGYESÜLET MISKOLC 9 0 0 9 217 300 -83 0