Összefoglaló 2024. február 25., vasárnap

Váci FKA - DVTK 24-27 (15-15)

A tavaszi idény második találkozóján a harmadik helyén álló Vác otthonába látogatott a listavezető Diósgyőr az NB II. C csoportjának 13. fordulójában. A találkozón a csapatok egy gólos különbséget váltva fej-fej mellett haladtak egészen a 45. percig, amikor Molnár Andrásék nagy küzdelemben el tudtak lépni és megszerezték a nagyon fontos két pontot. A győzelemmel a Diósgyőr a tabella éléről várhatja az utolsó alapszakasz fordulót.

A múltheti Salgótarjánban elszenvedett vereséget követően újabb csoport rangadó várt a piros-fehérekre. Ezúttal a két ponttal mögöttük, a tabella harmadik helyén álló Váci FKA otthonába látogatottak. A találkozón a Diósgyőr szerzett vezetést, és a 7. percben már két góllal is elléptek (3-5), azonban a kékek egyenlíteni tudtak (5-5). Az első félidő középéig 2 gólos vendég vezetések (6-8), majd hazai egyenlítések (8-8) jellemezték a játékot, amíg a 18. percben a Vác először előnybe került (11-10). A két csapat a játékrész hajrájában többször is megcserélte a vezetőszerepet, ám végül 15-15-ös döntetlennél szólt a dudaszó.

A második félidő ott folytatódott, ahol az elsőnek vége lett. A Diósgyőr hol vezetett egy góllal, hol a Vác egy gólos előnyét dolgozta és fordította vissza, ami kiállítások, időkérések és piros lapok ellenére sem változott. Egészen a 45. percig, amikor hosszú idő után újra két góllal is el tudott lépni a DVTK (19-21), és ezúttal erre már nem érkezett váci válasz. A végjátékban egy góllal növelve az előnyt végül 24-27 arányban Molnár Andrásék elhozták a nagyon fontos két pontot, amivel megőrizték listavezető helyüket az utolsó alapszakasz találkozó előtt a tabellán.

A találkozón Gulácsi Bálint 7 gólt lőtt, míg Szepesi István hatszor, Kohlrusz Levente örször, Gál András pedig négyszer volt eredményes.

Férfi kézilabda NB II. C csoport, 13. forduló

Vác, Városi Sportcsarnok

Molnár András vezetőedző: Egy rendkívül intelligens és szimpatikus csapat és publikum várt ránk! Mindkét csapat dicséretet érdemel a mutatott játékért és küzdeni tudásért. Mi továbbra is sokat hibázunk, de ma helyén volt a szívünk és nagyon akartuk ezt a győzelmet! További sok sikert kívánunk a váciaknak és nagyon köszönjük a szurkolóinknak, hogy ide is elkísérték bennünket!

Az alapszakasz utolsó, 14. fordulójában Veresegyházára látogat a DVTK március 1-én 19 órától, amit követően a felsőházban folytatja a küzdelmet a feljutásért.

2. Csépe Salgótarjáni SKCCSÉPE SALGÓTARJÁNI SKC 11 9 0 2 360 277 83 18
3. Váci FKAVÁCI FKA 11 8 0 3 326 290 36 16
4. Gödöllői Kézilabda ClubGÖDÖLLŐI KÉZILABDA CLUB 12 5 0 7 321 337 -16 10
5. Füzesabonyi Sport ClubFÜZESABONYI SPORT CLUB 11 4 0 7 285 305 -20 8
6. Szinvaparti Közösségi és Sportegyesület MiskolcSZINVAPARTI KÖZÖSSÉGI ÉS SPORTEGYESÜLET MISKOLC 11 2 0 9 274 368 -94 4
7. Veresegyház VSKVERESEGYHÁZ VSK 11 1 0 10 267 363 -96 2