Az idei mtb szezon első versenye hazai pályán került megrendezésre a DVTK Cycling Team fiataljai számára. A BMTB Majális parki nyitófordulójában az ország minden tájáról 200 kerékpáros érkezett, köztük 10 piros-fehér indulónk, akik kategóriától függően 4 pályán mérték össze a tudásukat.

Rózsa Dániel személyében a felnőtt férfiak mezőnyében is volt DVTK-s induló, aki szoros küzdelemben a 10. helyen ért célba még U19-es versenyzőként. Az U17-es fiúknál Juhász Áron és Mindszenti Áron egymás után a 12. és 13. helyen gurult be, míg az U15-ösöknél Vizi Bálint 14. lett. Az U13-asok leány versenyében Bodnár Réka kiválóan tekerve bronzérmet zsebelt be, míg a fiúknál a népes mezőnyben Gajda Ákos az 5. helyen szelte át a célvonalat. A legkisebb diósgyőri indulók az U11-eseknél is helyt álltak. Mády Áron a 2024-es mtb szezont is győzelemmel kezdte, míg Szőnyi Zalán a 9., Király Máté pedig a 17. lett.

A négy állomásos sorozat április 28-án Hagonyban folytatódik 2. fordulójával.

2024 Borsod MTB 1. forduló - Majális Park (Miskolc)