Diósgyőri VTK - Putnok FC 5-0 (3-0)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, zárt kapuk mögött. Játékvezető: SZIGETVÉRI Márk (MÁRKUS Péter, GERGELY Márton).
DVTK1. félidő: Karlo SENTIĆ - GERA Dániel, Bozhidar CHORBADZHIYSKI, Marco LUND, DEMETER Milán - Francisco FEUILLASSIER, KOMLÓSI Bence, Rudi POŽEG VANCAŠ - JUREK Gábor, Marko RAKONJAC, Mohammed RHARSALLA. Vezetőedző: Vladimir RADENKOVIĆ.
DVTK 2. félidő:Artem ODYNTSOV, FARKAS Dániel, SZATMÁRI Csaba, KOMLÓSI Bence, DEMETER Milán - FERENCSIK Bálint, HOLDAMPF Gergő, BÉNYEI Ágoston - HERBÁK Máté, FEKETE Vince, Argyris KAMPETSIS. Vezetőedző: Vladimir RADENKOVIĆ.
Putnok: PÁPAI Krisztián (SLAKTA Balázs, 46.) - TÓTH Dávid (JUHOS Dávid, 59.), MRVA Patrik, TORDAI Balázs, NEMES Milán - PÓCSIK Botond (BÁN Gergő, 59.), VÉGSŐ Előd (ABÉRT Márton, 66.), KERCSÓ Bence (JÓNYER Kristóf, 66.) - KORBÉLY Kristóf, BOROS Gábor (SZTANKÓ Dávid, 74.), MÁRIS Dominik. Vezetőedző: SZALA Ákos.

Gólszerző: Marko RAKONJAC (1-0) a 21., JUREK Gábor (2-0) a 40., JUREK Gábor (3-0) a 43., HERBÁK Máté (4-0) a 76., BÉNYEI Ágoston (5-0) a 86. percben.

21. perc: Rudi Požeg Vancaš hosszan előreívelt labdáját Marko Rakonjac a kapunak háttal úgy vette át, hogy egyúttal kapura is fordult, így már csak a kapussal állt szemben, és magabiztosan értékesítette a ziccert, 1-0

40. perc:  Komlósi futatta a bal oldalon Rharsallat, aki a középen érkező Jurek Gábornak passzolt a labdát, ő pedig egy-két labdaérintést követően a hálóba bombázott 14 méterről, 2-0

43. perc: Jurek Gábor tolta a 16-os előterében jobbról befelé a labdát, majd 21 méterről ballal a hosszú oldlai kapufa mellé lőtt, 3-0

76. perc: Az ellenfél térfelén szerzett labdát a Kampetsis, majd Holdampf Herbák Máténak passzolt, aki jobbról, 15 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot, 4-0

86. petc: Kampetsis támadta le a kapust, bele is lépett a labdába, ami így lelassulva Ferencsik elé került. A fiatal jobbról a kapu elé gurított, ahol Bényei Ágoston érkezett, és közeről a hálóba passzolt, 5-0

Vladimir Radenković: A felkészülés ezen szakaszában az a legfontosabb, hogy teljes koncentrációval és teljes erőbedobással játszunk. Az előző mérkőzéshez képest ma jobban koncentráltunk a befejezéseknél
különösen az első félidőben. Külön ki kell emelnem Jurek Gábor nevét, akinek az előző mérkőzésen is megvoltak a helyzetei, ám elkapkodta ezeket. Ma viszont sokkal higgadtabb volt a kapu előtt.
Ezzel befejeztük a felkészülési időszak első, hazai szakaszát, és készen állunk arra, hogy megtegyük a következő lépést mert Ausztriában nehezebb mérkőzések várnak ránk.

2024. július 20., szombat
DVTK - MFK Zemplín Michalovce felkészülési mérkőzés (DVTK Stadion, közönség előtt)

OTP Bank Liga

2024. július 27-i hétvége
Diósgyőri VTK - Paksi FC

A felkészülési mérkőzések helyszínről és pontos időpontjáról, valamint a szurkolókat érintő minden információról folyamatosan adunk tájékoztatást