Az Orange Blizzards - Aluinvent DVTK mérkőzés előtt a lényegi kérdések már eldőltek. Legutóbbi hazai győzelmével bebiztosította továbbjutását a Diósgyőr, míg szerda este a nápolyi csapat is csatlakozott hozzá, miután egy fantasztikus utolsó negyeddel (20-7) győztek Brnoban.

A veretlen Aluinvent DVTK a nyeretlen Orange Blizzards otthonába látogatott, ráadásul az első találkozón 22 pontos diósgyőri siker született (79-57), ami úgyszintén a piros-fehér csapat felé billentette az esélyeket.

Az első tíz percben nagyszerű dobóformával nyitott a DVTK, a kétpontosok nagyon sültek, 9 kísérletből 6 célba talált (67 százalékos pontosság), amivel szemben a hazaiak csak 10 próbálkozásból szerzett 2 kosarat tudtak felmutatni (20%). A hármasok terén viszont egyik csapat sem alkotott maradandót - a DVTK egymás után hármat is kihagyott -, az első negyed végére ötpontos előnyre tett szert Maikel López csapata.(14-19).

A második negyedben tovább nőtt a különbség elsősorban annak köszönhetően, hogy akadt egy olyan háromperces szakasz, amikor a hazaiak képtelenek voltak betalálni a gyűrűbe. Maikel López szokás szerint elkezdte forgatni játékosait, akik szép sorban feliratkoztak a pontszerzők közé. Az utolsó másfél percben egy 6-0-ás rohammal sikerült combossá duzzasztani az előnyt, ami a félidő végére 14 pont lett (25-39).

A harmadik negyed nem indult jól, 10-4-gyel nyitottak a hollandok, mire Maikel López időt kért. Már 3, majd 2 pontra is feljöttek, azonban Lihtarovics egymaga sorozatban 7 pontot szerezve tartotta az előnyt (46-48). Amikor Brewer bedobta a büntetőket és egy szépen kijátszott támadás végén Lihtarovics ezúttal egy duplát süllyesztett el a gyűrűben, ismét tíz pont fölé nőtt a különbség (46-58). A kitámadó hazai csapat, akik feljavultak a hárompontos vonal mögül (összességében 24 kísérletből 10 találtnál jártak, ami 42 százalékos pontosság) az utolsó tíz percet 8 pontos hátrányból várhatták (51-59).

Az utolsó játékrész sem indult jól (52-61), de három percnyi játék után ismét megvolt a közte tíz (57-67). Küzdöttek a diósgyőri lányok, jellemző mozdulat volt, amikor Szécsi egy elrontott dobás után szinte azonnal nagyszerű közbelépéssel akadályozta meg a gyors indítást. A hollandok fáradni látszottak a saját maguk által diktált őrült tempóban, miközben a DVTK játékosai termelték a pontokat. Egy tripla mindig felcsillantotta a reményt a hazaiak előtt, de utána jöttek a diósgyőriek. A vége azonban izgalmasan alakult, mert amikor már csak 78 másodperc volt hátra a találkozóból 4 pontra közelítette meg a DVTK-t az Orange Blizzards csapata (70-74), sőt, két büntető után már csak 2 pont maradt az előnyből (72-74). Azonban Czank Timinek helyén volt a szíve, és fél perccel a vége előtt elővette a tripláját (72-77), amivel gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A tízfős diósgyőri tábor hullámzott a lelátón, a hazaiak pedig bevetették a legutolsó fegyvert, faultokkal próbálkoztak, de ez sem vezetett eredményre, így ötödik kupamérkőzését is megnyerte a DVTK (74-84).

A DVTK legeredményesebb játékosa Taccjana Lihtarovics lett 21 ponttal, tőle nem sokkal maradt el a dupla-duplát elérő Alyssia Brewer 19 ponttal és 16 lepattanóval.

A győzelemmel már nem csak a továbbjutás biztos, hanem az is, hogy következő körben a csoportmérkőzések során gyengébben szereplő csapatok közül kap párt az Aluinvent DVTK.

És hogy ki lesz az, az a jövő héten dől el. Az Aluinvent DVTK a DIKE Napoli csapatát fogadja szerdán 18 órától, ahol a veretlenség megőrzése a tét.

Női kosárlabda Európa Kupa G-csoport 5. forduló

Orange Blizzards - Aluinvent DVTK Miskolc 74-84 (14-19, 11-20, 26-20, 23-25)

Zwolle, 150 néző. Játékvezető: Michel Glod (luxemburgi), Yohan Rosso (frncia), Jose Abreu (portugál).
Orange Blizzards: Klein 14/6, Bröring 13/3, J. Bettonvil 6, L. Bettonvil 10/3, Butter 12/12. Csere: Lightart 6, Kuijt 6-6, Ndiba 4, Klerx, van Veen 3/3, Kassius. Vezetőedző: Remy de Wit.
Aluinvent DVTK: Horváth B., Czank 12/3, Lihtarovics 21/9, Brewer 19, Horti 10. Csere: Jovanović 12, Bálint 2, Strange 2, Szécsi 6. Vezetőedző: Maikel López.

Maikel López: - Tudtuk, hogy nehéz lesz egy agresszívan játszó csapat otthonában nyerni. Sikerült nagy előnyt szereznünk a mérkőzés első felében, amivel a folytatásban nem tudtunk gazdálkodni. Azonban mindenképpen szerettünk volna nyerni és örömet örömet okozni az értünk a helyszínen és Miskolcon szorítóknak. Sikerült, a győzelemmel tovább öregbítettük a DVTK hírnevét.