Összefoglaló 2022. október 14., péntek

DVTK Jegesmedvék - Budapest Jégkorong Akadémia HC 2-4

Az Erste Liga pénteki játéknapján az eddig veretlen Budapest JAHC csapatát fogadta a DVTK Jegesmedvék. A gól nélküli első harmad után a vendégek három gólt is szereztek a második játékrészben, amivel megalapozták a győzelmüket. Tokaji Viktor együttese a folytatásban mindent megtett a felzárkózás reményében, de végül mindhárom pontot elvitte a vendég együttes.

Erste Liga
8. forduló

2022. október 14. 18:30

DVTK Jegesmedvék - Budapest Jégkorong Akadémia HC 2-4 (0-0, 0-3, 2-1)

Miskolci Jégcsarnok, 885 néző, játékvezetők: Pálkövi Zsombor, Rencz Dániel, Mokrai Ádám, Kövesi Bence

DVTK Jegesmedvék: Voris (Kiss B.) - Kiss R., Vojtkó, Galajda, Mattyasovszky, Lövei - Shkrabov, Ilvessuo, Páterka, Razumnyak, Kuleshov - Szirányi, Illés, Vas, Blasko, Farkas - Petko, Pecsét, Ritó, Trozsák, vezetőedző: Tokaji Viktor

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Kornakker (Farkas) - Varga, Szabó, Tsulyhin, Galoha, McCormick - Garát, Tóth, Elo, Vikila, Schlekmann, Gőz, Dóczi, Tóth, Molnár, Djumic, Ádám, Weidmann, Ravasz, vezetőedző: Kangyal Balázs

DEAC-UTE 5-4

Tokaji Viktor: Sajnálatos, hogy a délelőtti edzésen a csapatkapitányunk, Miskolczi Márk megsérült és nem tudta vállalni a játékot a mai meccsen. Azt gondolom, hogy jól álltunk bele ebbe a találkozóba, az első harmad ki-ki játékot hozott. A második harmadban pedig mintha megelégedtünk volna magunkkal, de volt egy rövidzárlatunk és hamar 0-3 lett az eredmény. Innen kellett volna visszajönnünk. A harmadik harmadban felborult a pálya a mi javunkra, de nem tudtuk a fölényünket gólra váltani. Benne volt a meccsben, hogy felzárkózunk, de jobban kellett volna gazdálkodnunk a helyzeteinkkel. Megyünk tovább, vasárnap egy újabb fontos meccs vár ránk Dunaújvárosban.

Kangyal Balázs: Megküzdöttünk ma mindennel, de az előző pár nap erről szólt. Jöttek a sérülések, meghatározó játékosok estek ki. Majd utána egy kimondottan jó helyzetet az egyik oldalról nézve rosszul kezeltünk, másik oldalról nézve pedig kiállítunk magunkért. Valamit megint hozzátettünk, hogy jobb csapat legyünk, ez a legjobb jelző erre a meccsre. Gratuláltam a csapatomnak, egy jó ellenfél ellen nyertek, akiknek az otthonában ezt nem könnyű megtenni, de nem hagytunk kérdést afelől, hogy ma mi voltunk a jobb csapat.