Admira Wacker - Diósgyőri VTK 3-2 (2-0)

Hotel Premium Rixos, Belek, Törökország. Játékvezető: Erhan Kaya (Ömer Kaya, Mustafa Okuç).
Admira Wacker 1. félidő: Kutin - Ebner, Zwierschitz, Wostry, Spiridonović - Blutsch, Lackner - Sax, Knasmüllner, Pavic - Shicker. Vezetőedző: Ernst Baumeister.
Admira Wacker 2. félidő:: Siebenhandl - Maier, Wessely, Malicsek, Posch - Schösswendter, Tóth - Bajrami, Žulj, Ayyildiz - Monschein.
DVTK 1. félidő: Antal - Okuka, Lipták, James, Németh M. - Elek, Egerszegi - Koman, Bognár I., Barczi - Griffiths. Vezetőedző: Egervári Sándor.
DVTK 2. félidő: Antal - Okuka, Lipták (Takács T., 81.), Kovács G., Nemes - Egerszegi, Elek - Nikházi (Kitl, 60.), Koman, Bacsa - Novothny.

Sárga lap: Maier az 50., Kitl a 89. percben.
Gólszerző: Schicker (1-0, 11-esből) a 32., Blutsch (2-0) a 36., Nikházi (2-1) az 58., Monschein (3-1) a 60., Novothny (3-2, 11-esből) a 85. percben.

2015/2016 Felkészülési mérkőzés: Admira Wacker - DVTK 4
Elek Ákos ismét diósgyőri mezben lépett pályára (Fotó: Vágvölgyi Bálint)

32. perc: Büntető az Admira javára, mert egy hosszú indítást követően látványosan esett el Sax három védő szorításában. Schicker állt a labda mögé és a kapu bal alsó sarkába bombázott, 1-0.

36. perc: Spiridonović baloldali passza után Blutsch húzta fel szépen a rövid felsőbe a labdát 8 méterről, 2-0.

44. perc: jobboldali diósgyőri szöglet, Bognár beadása után Elek tette kapura a labdát, a játékvezető ismét véleményes büntetőt ítélt. 44. perc: Koman állt a labda mögé és a bal alsó sarok mellé lőtt.

58. perc: NIkházi állt a 20 méterre letett szabadrúgás mögé és kiváló technikával a bal felső sarokba tekert, 2-1

60. perc: Egy lövés kijött Antalról éppen Monschein elé, aki közelről a felső léc alá bombázott, 3-1.

85. perc: Takács fülelt le egy hazaadást, majd a kapus rávetődött a labdára. A játékvezető ismét büntetőt ítélt (Egervári Sándor sportszerűen elnézést kért az ellenfél kispadjától). Ezúttal Novothny állt a labda mögé, és erősen a kapu közepébe bombázott, 3-2.

A mérkőzés eseményei percről percre

Egervári Sándor: - Szerettünk volna egy masszívabb védekezést megvalósítani, azonban három gólt kaptunk. Nem lehet mentség az sem, hogy a felkészülés harmadik hetének végén járunk, és a terhelés a maximumát érte el. Az előttünk álló időszak már sokkal inkább a finomításról szól majd. Nagyon kevés időszakban uraltuk a játékot egy tőlünk előrébb tartó csapattal szemben, ami váratlanul élt. Voltak pozitívumai is a mai találkozónak: a játékosok fáradtan is adták fizikailag magukat a játékhoz. Támadásépítésben azonban sok volt a pontatlanság, ezért az ellenfél a mérkőzés jelentős részében uralta a játékot.

Felkészülési mérkőzések

2016. január 13., szerda (DVTK Edzőközpont, műfüves pálya)
14:30 DVTK - Lokomotíva Košice (szlovák 2. osztály, Keleti-csoport 7. helyezett) 2-0

2016., január 16., szombat (Budaörs, Árok utca)
11:00 Budaörs (NB II. 3. helyezett) - DVTK 0-2

2016. január 20., szerda (Hotel Kaya Riu, Belek, Törökország)
14:30 Qarabağ FK (azeri 1. osztály 1. helyezett) - DVTK 4-0 (1-0)