Beharangozó 2021. február 2., kedd

A 7. PAFC - DVTK mérkőzés következik

Legutóbb a DVTK pontot szerzett Felcsúton, Molnár Gábor góllal debütált a mérkőzésen. Az utolsó egymás elleni találkozót pedig a DVTK 3-0-ra nyerte Diósgyőrben ősszel. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Eddig ötször találkozott a két csapat a felcsútiak pályaválasztása mellett egyszer Székesfehérvárott, kétszer Felcsúton.

A 2013/2014-es bajnokság 7. fordulójában 2013. szeptember 14-én Székesfehárvárott fogadták a Radoš - Vági, Vadász, Kádár, Husić - Kostić (Gosztonyi az 56.) , Abdourman, Elek (Batioja a 34.), Barczi - Tisza (Bacsa a 73.) , Futács összeállítású DVTK-t.

A mérkőzésre kilátogató 300 néző két hazai kiállítást és két diósgyőri gólt láthatott. Először Futács Márkó lőtte meg élete első diósgyőri bajnoki gólját, majd Bacsa Patrik szerzett csodagólt sarokkal, így a DVTK magabiztosan hozta el a 3 pontot az újonctól.

A 2014/2015-ös bajnokságban hiába próbálkozott a DVTK, nem sikerült gólt lőni a vendégszektort zsúfolásig megtöltő szurkolók bánatára, míg a hazaiak egyszer betaláltak, így Felcsúton maradt a három pont. Szivics Tomiszláv az Antal - Okuka, Szalai V., Kádár, Husić - Marjanović, Egerszegi (Barczi, 80.), Elek, Gosztonyi (Bognár I., 73.) - Takács T. (Bacsa, 73.), Griffiths összállításban küldte pályára a csapatot.

2016. február 13.-án a hazaiak a találkozó 3. percében büntetőből szereztek vezetést, majd a DVTK hatalmas erőket mozgatott meg az egyenlítésért, de nem sikerült betalálni az ellenfél kapujába. Egervári Sándor vezetőedző a Radoš - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - James (Bacsa, 46.), Elek - Barczi, Bognár I. (Egerszegi, 85.), Koman - Novothny (Griffiths, 63.) csapatot küldte pályára.

Az OTP Bank Liga 2017/2018 évi kiírásának 16. fordulójában Felcsúton nem esett gól a PAFC - DVTK mérkőzés első félidejében. A második játékrészben a hazaiak egyszer eredményesek tudtak lenni, míg a másik oldalon minden lövés, fejes elakadt. Bódog Tamás az Antal - Eperjesi,  Karan, Tamás, Forgács (Szarka, 71.) - Vela, Busai, Kocsis (Nono, 62.), Óvári - Ugrai, Ioannidis összetételű csapatnak szavazott bizalmat.

A 2018/2019-es bajnokság 13. fordulójában az első félidőben nem esett gól a PAFC - DVTK mérkőzésen. A második játékrészben a hazaiak vezetését Tajti Mátyás egy szép találattal gyorsan kiegyenlítette, azonban a pályafutását utána Diósgyőrben folytató Hegedűs János kivételesen jól eltalált szabadrúgásával mégis a hazaik gyűjtötték be a pontokat. Ekkor még Felcsúton játszott Branislav Danilović is. Fernando Fernández vezetőedző az Antal - Brković, Karan, Tamás - Shestakov (Nagy T., 90.), Szabó B., Márkvárt, Tajti M., Juhar - Hasani (Vernes, 75.), Mihajlović (Bacsa, 65.) csapatot küldte pályára.

Az OTP Bank Liga 2019/2020 évi kiírásában egyszer játszott a DVTK Felcsúton. Az első félidőben csak a sárga lapok potyogtak, gól nem esett. A szünet után a hazaiak gyorsan vezetést szereztek, amit Iszlai Bence büntetőből egyenlített ki. A folytatásban előbb létszám-, majd gólelőnybe került a DVTK a debütáló Molnár Gábor találatával. A lefújás előtt végül a hazaiak egy lesgóllal egyenlíteni tudtak.

Puskás Akadémia FC - Diósgyőri VTK 2-2 (0-0)

PAFC: Hegedüs L. - Szolnoki, Meißner, Hadzhiev, Deutsch L. (Favorov, 82.) - Urblík (Slagveer, 65.), Van Nieff - Knežević, Plšek, Gyurcsó  - Vaněček (Mebrahtu, 46.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt.
DVTK: Danilović - Vági, Polgár, Brković, Tamás M. - Márkvárt, Iszlai - Kiss T. (Hasani, 59.), Rui Pedro (Molnár G., 65.), Cortés (Korbély, 85.) - Tabaković. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Piros lap: Hadzhiev a 67. percben.
Gólszerző: Knežević (1-0) az 50., Iszlai (1-1, 11-esből) az 58., Molnár G. (1-2) a 70., Hegedüs L. (2-2) a 90+2. percben.

Legutóbb Miskolcon találkozott a két csapat az OTP Bank Liga idei kiírásának 8. fordulójában, amikor magabiztosan győzött a DVTK a PAFC ellen. Az első félidőben Stefan Dražić kezdte a gólgyártást, majd kiharcolt egy büntetőt, amit Mirko Ivanovski értékesített, végül Gheorghe Grozav váltotta gólra Márkvárt Dávid tökéletes passzát. A második játékrészben a vendégek mentek a veszett fejsze nyele után, míg a DVTK ellentámadásokkal próbálkozott, de egyik csapat sem járt eredménnyel, így a DVTK itthon tartotta a pontokat.

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 3-0 (3-0)

DVTK: Danilović - Szűcs K., Karan, Hegedűs J. - Polgár, Márkvárt, Max, Memolla (Hasani, 46.) - Ivanovski (Korbély, 87.), Dražić (Makrai, 89.), Grozav (Rui Pedro, 77.).  Vezetőedző: Feczkó Tamás.
PAFC: Tóth B. - Nagy Zs., Szolnoki, Meißner, Spandler - Plšek, van Nieff (Komáromi, 83.) - Slagveer (Kiss T., 63.), Băluță (Urblík, 59.), Knežević - Mance .Vezetőedző: Hornyák Zsolt.

Piros lap: Spandler az 56. percben.
Gólszerző: Dražić (1-0) az 5., Ivanovski (2-0, 11-esből) a 18., Grozav (3-0) a 38. percben.

PAFC - DVTK 2-2 G.: Iszlai, Molnár G.

Idegenbeli örökmérleg: 6 mérkőzés 1 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség, 5 szerzett, 7 kapott gól.

Puskás Akadémia FC

Alapítva: 2005
Először az élvonalban: 2013/2014
Legjobb bajnoki eredmény: 3. helyezés (2019/2020)
Élvonalban töltött évek: 7 év
Folyamatosan az élvonalban: 2017 óta

A Budapesttől 40 kilométerre nyugatra fekvő felcsúti labdarúgó utánpótlás-nevelő központot a legendás névadó, Puskás Ferenc 80. születésnapján, 2007. április 1-jén avatták fel ünnepélyesen.

Az akadémia a Videoton FC utánpótláscsapataként Videoton-Puskás Akadémia néven 2010-ben már az NB II. Nyugati-csoportjában szerepelt, majd az akadémia "levált" a Videoton FC-ről és Puskás Akadémia FC néven önálló klubként folytatta szereplését az NB II.-ben.

A 2012/2013-as bajnokságban Benczés Miklós irányításával feljutottak az élvonalba. Az első évükben sikerült teljesíteniük minden újonc minimum tervét, a 2015/2016-os idényben viszont kiestek, azonban egyből sikerült visszajutni. Az előző bajnokságban a klubtörténet legjobb eredményét elérve bronzérmet nyertek. Az Európa Liga selejtezőjében erősen tartalékos felállásban esélyük sem volt a svéd Hammarby ellen.

OTP Bank Liga 2020/2021

Összesített tabella

4. helyezett (18 8 3 7 22-25 -3) 27 pont (teljes tabella)

Hazai tabella
6. helyezett (8 4 2 2 10-8 2) 14 pont (hazai tabella)

Formatabella

5 mérkőzés után
5. helyezett (5 2 2 1 5-4 1) 8 pont (teljes ötmeccses formatabella)

10 mérkőzés után
2. helyezett (10 5 3 2 12-10 2) 18 pont (teljes tízmeccses formatabella)

15 mérkőzés után
6. helyezett (15 6 3 6 15-20 -5) 21 pont (teljes 15 meccses formatabella)

18. forduló: MTK - PAFC 0-1

A legutóbbi találkozón így álltak föl: Tóth B. - Szolnoki, Nunes, Spandler, Nagy Zs. - Urblík, Corbu (Plšek, 74.)- Slagveer, Knežević, Kiss T. - Mance (Géresi, 71.)