EK: Aluinvent DVTK - Luleå BBK 2
Horti Dóra 18 pontjával a legeredményesebb játékosnak bizonyult (Fotók: Szabó Krisztián)

Teltház fogadta a csapatokat. Maikel López a Czank, Horti, Szécsi, Lihtarovics, Brewer kezdőötöst küldte pályára. Brewer duplával indult a mérkőzés (2-0). A vendégek lehetőségei egyelőre mind kimaradtak, a második percben Lihtarovics is közelről talált be (4-0). A harmadik és a negyedik percben egymás után újabb két vendégkosár maradt ki, a lepattanóból mind a kétszer Szécsi Orsi indult meg és egymás után két ziccert is értékesített (8-0). A Luleå érthető módon időt kért, melynek meg is lett az eredménye, hiszen megdobták a mérkőzés első tripláját (8-3), majd az ötödik percben Vanloo révén egy újabb kosarat (8-5). 6. perc: Vanloo értékesített egy hárompontost és Horti is betalált (10-8), majd büntetőhöz jutottak a vendégek (10-9). 7. perc: Lihtarovics és Czank szerzett egy-egy kosarat (14-9), majd Brewer megdobta első tripláját (17-9). Cserélt a Diósgyőr, Jovanovic és Rasheed érkezett Szécsi és Horti helyére. 8. perc: Nyström és Vesterberg értékesített két-két büntetőt, majd Hendrickx talált be középtávolról (17-15). A DVTK időt kért. 10. perc: Kiegyenlítettek a vendégek, Nyström talált be (17-17), majd büntetőt is dobhattak a svédek és Vanloo is betalált (17-20).

A második negyed egy szép összjátékot követő Rasheed Rita triplával indult (20-20), majd hosszú idő után végre a DVTK is dobhatott büntetőt, Horti nem hibázott (22-20). 12. perc: Újabb Rasheed tripla (25-20), és Szécsi is betalált közelről (27-20). 13. perc: Horti volt nagyon erőszakos a palánk alatt (29-20). 14. perc: A vendégek továbbra sem tudtak a negyedben pontot dobni, a DVTK ellenben Czank révén egy újabb hárompontost értékesített (32-20). Lihtarovics helyett először a DVTK színeiben a pályán Tayler Hill! Nyström dobott kosarat közelről (32-22). 15. perc: Hendrickx kosaárval zárkóznak a svédek (32-24). 16. perc: Újabb Czank tripla! (35-24) Staalvant közelről és egy újabb vendég büntető (35-27), majd egy Horti kosár következett (37-27). 17. perc: Czank Timi megállíthatatlan, újabb hárompontos (40-27), majd Horti szerzett újabb kosarat (42-27). 18. perc: Jovanovic is megszerezte első pontjait, de a vendégek is betaláltak (44-29). 19. perc: Szécsi Orsi dobott lehetetlen helyzetből kosarat (46-29), majd a vendégek egy triplát (46-32). 20. perc: Szécsi Orsi újra (48-32), összességében már 10 pontnál jár, majd Tina Jovanovic értékesített egy büntetőt (49-32). Harminckét pontot szerzett a DVTK egy negyed alatt!

Köszönjük a szurkolást! 3
Maikel López közös fotója a szurkolókkal (Fotók: Szabó Krisztián)

A harmadik negyed svéd kosarakkal kezdődött, egy duplát és két triplát is értékesítettek, Bussey Vesterberg és Staalvant talált be, a DVTK sajnos nem volt eredményes (49-40). 23. perc: Újabb vendég tripla, Vesterberg (49-43). 25. perc: Lihtarovics dobott be két büntetőt (51-43). 26. perc: Horti dobot be egy büntetőt, de a vendégek tovább zárkóztak (52-48). 27. perc: Brewer kétszer, Hendrickx egyszer talált be (56-50). A negyedben a svéd csapat dominál, de a vezetés egyelőre magabiztos. 28. perc: Jól védekezik a Diósgyőr, a lepattanókból Lihtarovics és Rasheed értékesített egy-egy ziccert (60-50). 29. perc: Svéd büntetők, majd egy szokásos Czank tripla (63-52). 30. perc: Újabb svéd büntetők, Nyström értékesített mind a kettőt, majd Jovanovic dobott egy duplát (65-54).

Az utolsó negyed Hägg és Lihtarovics kosaraival indult (67-56). 32. perc: Horti volt eredményes a palánk alól (69-56). 33. perc: Staalvant dobott egy hárompontos (69-59). Horváth Betti először a pályán. 34. perc: Horti dobott szép kosarat, közben szabálytalankodtak vele, így dobhatott még egyet (72-59), majd Brewer is betalált (74-59). 36. perc: A svédek dobtak egy triplát (74-62), majd Brewer értékesített két büntetőt (76-62). Czank és Horti játszott szépen össze, utóbbi dobott kosarat (78-62). 37. perc: Vanloo közelről, Czank büntetőkből volt eredményes (80-64), majd Brewer, Hendrickx és újra Czank (84-66). 39. perc: Staalvant és Vesterberg a svédektől, Szécsi a piros-fehérektől volt eredményes, Orsi kétszer is (88-72). 40. perc, a nemrég beállt Szabó Petra is megdobta első kosarát (90-72). Kettős győzelemmel jutott tovább a Diósgyőr!

Kosárlabda női Európa Kupa nyolcaddöntő, 2 mérkőzés

Aluinvent DVTK Miskolc - Luleå Basket BK 90-72 (17-20, 32-12, 16-22, 25-18)

Miskolc, 1500 néző. Játékvezető: Spendl (szlovén), Adamovic (bosnyák), Vladic (osztrák).
Aluinvent DVTK: Czank (15/9), Lihtarovics (10), Szécsi (14), Brewer (15/3), Horti (18). Csere: Rasheed (8/6), Jovanovic (5), Hill (3/3), Horváth B. (-) Bálint (-), Szabó P. (2), Bach (-). Vezetőedző: Maikel López
Lulea Basket BK: Vanloo (13/9), Bussey (8/3), Vesterberg (11/6), Hendrickx (12), Nyström (10). Csere: Staalvant (16/9), Hagg (2). Vezetőedző: Jens Julian Tillman.

Maikel López: – Gratulálok a Luleának, mert nagyon nehéz újoncként eljutni abba a szakaszba, ahol most vagyunk, és ahhoz is, hogy meg tudták mutatni ezen a mérkőzésen, hogy nem egy-két játékos köré épül a csapatuk. De gratulálok a saját együttesemnek is, hogy sikerült a nemzetközi porondon olyan messzire jutni, amire korábban még nem volt példa a klub történelmében. Ma szerettünk volna egy jó hangulatú meccset játszani, talán ez sikerült is, és köszönjük a közönség nagy támogatását.
Jens Julian Tillman: – Büszke vagyok a megtett erőfeszítésekre, sokkal jobb játékra voltunk képesek, mint az első meccsen. Ez a mostani jobban hasonlított arra, amit tudunk. Gratulálok a Diósgyőrnek a győzelemhez, a továbbjutáshoz, nagyon erős csapatot ismertünk meg bennük.

Továbbjutott: az Aluinvent-DVTK kettős győzelemmel, 176-134-es összesítéssel.​

A 4(+4) közé jutásért a cseh Basketball Nymburk lesz az Aluinvent DVTK ellenfele.